PDA

Zobacz pełną wersję : Link "Czytaj całość..." w artykułach



Mihauek
12-08-2006, 21:36
Hmmm... głupia sprawa. Artykuły "public" w sekcji "public", w kategorii "public" zawierające rozszerzenie, do którego prowadzi link "Czytaj całość..." są niedostępne dla gości.

Po kliknięciu w owy link pokazuje się komunikat:

Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.

Jak sprawić, by goście mogli zobaczyć cały artykuł po kliknięciu w ten link ??

zwiastun
12-08-2006, 22:27
sprawdzić daty publikacji

Mihauek
12-08-2006, 22:54
data jest dzisiejsza (12.08). coś koło 00:18 . Przesunięcie daty wstecz nic nie dało.

zwiastun
13-08-2006, 02:42
Tam jest jeszcze jedna data - zakończenia publikacji

Mihauek
13-08-2006, 10:21
Została ustawiona automatycznie na "Nigdy".

gemini
01-11-2006, 19:48
Witam ponownie.
Pozwoliłem sobie dopisać do tego starego wątku, bo niestety nie ma nigdzie odpowiedzi na ten problem!!! Przeszukałem całe forum, jest podobnych tematów chyba z 6, ale w ani jednym nie ma odpowiedzi. Są tylko podpowiedzi, które niestety do niczego nie prowadzą.

Tak więc:
- daty wygaśnięcia mam na "nigdy". Zmiana na np. 2011 rok niczego nie zmienia
- wszystkie arty są Public, cała sekcja jest Public, kategoria również
- żaden moduł, komponent, ani pozycja w menu odpowiadająca za wyświetlanie njusów nie jest zablokowana i jest oczywiście Public

"czytaj całość" w dalszym ciągy wywala brak dostępu dla niezalogowanych. To samo dotyczy kliknięcia na link do konkretnego njusa znajdujący się na innej stronie.

Problem powstał po aktualizacji Joomli na najnowszą.

Bardzo proszę, żeby forumowi Spece zabrali głos w tej sprawie i zbadali problem konkretnie. Bo nie tylko ja czekam na odpowiedź i pomoc w tej sprawie.
Z góry (i z dołu ;) ) serdecznie dzięki,
Pozdrawiam

gemini
05-11-2006, 15:36
Pewnie mnie ochrzanicie za pisanie posta pod postem... ale ja na prawdę nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie (bo nie ma na nie odpowiedzi na tym forum), a bez Waszej pomocy z godziny na godznę mój serwis ma się coraz gorzej. Błąd ten znacząco wpływa na reputację serwisu...

Co jeszcze mogę zrobić?

Wiem, że lepiej się odpowiada na pytania w stylu "który komponent do komentarzy", itp. Ale to jest akurat poważny problem, nie tylko dla mnie, więc szanowni Panowie Spece - pomóżcie!

Dzięki i sorry, za ponaglanie, ale od ponad tygodnia nie mogę się dowiedzieć nic w sprawie...
Pozdrawiam

zwiastun
05-11-2006, 16:29
Wczoraj zlokalizowałem problem. Dotyczy materiałów statycznych, czego, niestety, nie napisałeś, tak że trafiłem przypadkowo. Postaram się dziś-jutro umieścić poprawkę do 1.0.11-pl+Admin, bo jest jeszcze kilka innych drobnych błędów, które mogą być uciążliwe. Zajrzyj wieczorem albo jutro wieczorem do plikowni.

gemini
05-11-2006, 16:39
Dzięki Ci wielkie!
Jedyne co muszę dodać, to to, że nie dotyczy to wyłącznie materiałów statycznych! U mnie dotyczy to wszystkim materiałów, normalnych njusów dodawanych jako Aktualności... Mam nadzieję, że poprawka ujmie wszystko :)

Dzięki raz jeszcze i czekam na poprawkę.

UPDATE.
Dla potwierdzenia - www.futurelabs.pl - tu zobaczysz, że nie tylko dla statycznych:)

zwiastun
05-11-2006, 16:54
Jeśli tak jest, to znaczy, że masz starszą wersję (nawet 1.0.11 ale starszą, niż ta, co jest na serwerze).

gemini
05-11-2006, 20:30
Otóż mam najnowszejszą z najnowszejszych ;)
Myślę, że problem tkwi w tym, że ani link "Czytaj całość...", ani link w postaci tytułu njusa nie posiadają w swojej strukturze ID danego materiału...
Czy Twoja poprawka to uwzględni?

ZnakZorro
08-11-2006, 16:08
Jeśli tak jest, to znaczy, że masz starszą wersję (nawet 1.0.11 ale starszą, niż ta, co jest na serwerze). Też miałem ten problem. Po zalecanej aktualizacji działa poprawnie.
Nigdy bym nie wpadł na to żeby aktualizować tą samą wersję.
Dzięki.

gemini
08-11-2006, 17:01
No niestety u mnie aktualizacja nic nie zmieniła :( Czekam wciąż na obiecaną poprawkę i mam nadzieję, że może ona coś pomoże...

Wcześniej (ale już dawno) miałem 1.0.8 i było ok. Potem zgodnie z zaleceniami i instrukcjami zaktualizowałem do 1.0.11+Adm.PL, potem, po poscie Zwiastuna - nadpisałem najnowszą wersją na serwerze (choć jestem przekonany, że to była również ta wcześniejsza, którą miałem). I NIC :(

Będę wdzięczny, jeśli inne osoby mające podobny problem napiszą jak się go pozbyły.
No i Zwiastunie - czekam na łatkę ratunkową ;)

huher
15-11-2006, 12:47
Witajcie!

Czy łatka juz jest? Ja takze mam taki problem!
I zaraz mnie powiesza jak tego nie naprawie... :)

Ja mam:
Joomla! 1.0.10 Stable [ Sundown ] 26 June 2006 00:00 UTC

jaro61
02-09-2010, 23:56
Witam
Ja bym chciał osiągnąć taki efekt jak jest tu opisany. Moja joomla to wersja 1.5 i nie wiem jak zrobić taki efekt, żeby niezalogowani użytkownicy widzieli tylko artykuł do czytaj dalej, a pozniej musieli sie zalogować.

seba.adm
03-09-2010, 00:06
http://wiki.joomla.pl/index.php/Ograniczanie_dost%C4%99pu_u%C5%BCytkownik%C3%B3w_d o_zasob%C3%B3w_witryny
@jaro61. Na przyszłość sugestia żeby założyć nowy temat, we właściwym dziale.