PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z instalowanie modulow na joomla



Gumisio
12-08-2006, 22:13
Przede wszystkim przepraszam - jesli ten temat juz byl to nie gniewajcie sie ale tych tematow jest tu ze glowa mala.

Albo ja jestem glupi i nie wiem za co tutaj pociagnac albo juz nie wiem co

Chodzi o instalowanie modulow w panelu administracyjnym joomla. Zalozmy chce zainstalowac modul ktory wyswietla ikonke GG i informuje czy jestem dostepny na gg czy nie. Prosty modul ale inne tak samo dzialaja. Otoz modul ten ma dwa pliczki mod_gg2.xml i mod_gg2.php .
Przy instalowaniu wywala mi taki blad

Wczytaj module - Wczytanie pliku NIEUDANE Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku Joomla! XML. Wczytaj module - Niepowodzenie Nie znaleziono pliku instalacyjnego:
/home/gumisio/public_html/media/install_44de35b3a97d0

co mam zrobic w tym wypadku ? Dzieki za jakas pomoc

zwiastun
12-08-2006, 22:26
Prawdopodobnie błąd w pliku .xml - błąd kodowania lub inny. Spróbuj go uruchomić w IE - zobaczysz co będzie

Gumisio
12-08-2006, 22:56
Ale ja uzywam IE i naprawde nie wiem co mozna zrobic :(

Dylek
12-08-2006, 23:25
A instalujesz plik .zip, czy cos nakombinowales?
A masz na serwerze PHP 5 czy PHP 4?
A masz na serwerze safe_mode ON czy OFF?

Gumisio
13-08-2006, 00:11
Instaluje plik zip.
Wersje PHP jaka mam to 4.1.2
Safe mode mam wlaczony

zwiastun
13-08-2006, 02:39
A co ma używanie IE bądź używanie czegoś innego wspólnego z instalowaniem?

Sugerowałem Ci, byś uruchomił plik mod_gg2.xml w przeglądarce Internet Explorer. To dziwactwo ma dobrego parsera XML.
A miałeś sprawdzić, czy w tym pliku nie ma błędu.
Parser xml-a to takie bydlę, co wyświetla komunikaty, że plik jest be, kiedy jest be, albo wyświetla zawartość, kiedy jest poprawny.

To już chyba będzie jasne. Tak myślę.

Przytoczony przez Ciebie komunikat wskazuje najprawdopodobniej na błąd w pliku .xml.

A gdy się okaże, że plik jest poprawny, to proponuję, co byś wpisał w szukajkę słowa SAFE MODE lub safemode i poczytał, co na ten temat wiele razy już napisano.

Gumisio
13-08-2006, 09:19
Czesc zwiastun - sek w tym ze wlasciwie to ma tak z kazdym plikiem - probowalem tez zainstalowac skrypty do pocztowek i wychodzi tak samo. :(
Byc moze jest to wina Safe Mode i trzeba dodatkowy (znowu) modul zainstalowac - mam nadzieje ze po instalacji bedzie dzialalo wszystko w porzadku.

zwiastun
13-08-2006, 12:07
Dalej nie wiem, czy plik xml jest poprawny. ALe to nie ma znaczenia, bo
związek z SafeMode jest OCZYWISTY! A pomoc jest w pomocy

Gumisio
13-08-2006, 16:58
Link xml nie wykazuje zadnych bledow.

Jakos czytam i czytam ta pomoc ale nie moge nic znalezc :( Albo zle czytam.
Kiedy mialem stronke z gumisiami na mambo to mialem pod niego skrypt ktory czytal pliki z safe mode - podawalo sie zawsze na dole login i haslo .... czy to o to chodzilo ?

zillionlukas
18-08-2006, 18:45
mam podobny problem wywala mi cos takiego Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku XML. a jest tam niewiem co robic zadna metoda nie pomaga

dodatkowe info
Safe Mode [Tryb bezpieczny]:: ON (włączone) Open basedir [Katalog bazowy]:: Brak Display Errors (Pokaż błędy):: ON (włączone) Short Open Tags [Krótkie znaczniki]:: ON (włączone) File Uploads [Wczytywanie plików]:: ON (włączone) Magic Quotes [Magiczne sekwencje sterujące]:: ON (włączone) Register Globals [Rejestruj globalne zmienne]:: ON (włączone) Output Buffering [Buforuj dane wyjściowe]:: OFF (wyłączone) Session save path [Ścieżka zapisu sesji]:: /tmp Session auto start [Automatyczny start sesji]:: 0 Obsługa XML:: Tak Obsługa Zlib:: Tak Wyłączone funkcje:: Brak

mboy
04-12-2006, 13:52
tez sie meczylem z brakiem tego pliku xml.....
teraz poki co chodzi, mimo iż czesc menu znów jest po angielsku, coz..cos za cos.
Polecam odwiedzić:
http://forge.joomla.org/ (http://forge.joomla.org/sf/frs/do/listReleases/projects.safejoomla/frs.safejoomla_1_0_11;jsessionid=AA96269707B504031 E941E280CA58CC5)

oczywiscie instalacja nie jest tak komfortowa, bo trzeba recznie wpisywac dane do FTP ale co tam....
aha hosting mam na easyisp.pl - ogólnie nie narzekam, gdyby nie to ... :(

maxym
11-12-2006, 22:51
ogólnie to sranie w banie każdy powiedział to co wiedział a temat nie rozwiązany.