PDA

Zobacz pełną wersję : problem z instalacją rozszerzenia: Fatal error: Maximum execution time



rogalic
26-02-2010, 12:37
Witam!

Chcę zainstalować JEvents na Joomli 1.5.15. Po wskazaniu pliku zip i kliknięciu wczytaj plik i zainstaluj pojawia się komunikat:
Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in C:\Program Files\VertrigoServ\www\pmk\libraries\joomla\filesy stem\folder.php on line 392

Znalazłem rady, że trzeba zwiększyć limit czasu ponad 30 sekund.
Ściągnąłem całą stronę i przeszukałem wszystkie pliki w wyszukiwarce Windows by znaleźć plik - niestety nic z tego...

Co ciekawe zauważyłem, że w katalogu tmp jest już wgrany plik zip. Czy można - jeżeli można to jak - uruchomić instalację z katalogu tmp?

Pozdrawiam
Adam R

zwiastun
26-02-2010, 15:13
1. plik php.ini na pewno istnieje, albo w katalogu windows albo gdzieś w podkatalogu vertigoserv
2. z katalogu /tmp czy jakiegokolwiek innego - proszę zajrzeć do pomocy podręcznej na wiki

rogalic
12-03-2010, 11:21
Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję - padł serwer z serwisem, trochę trwało zanim administrator go uruchomił.

Wracając do sedna:
1. Przeszukałem cały komputer, wraz ze ściągniętą stroną www - Windows nie znalazł pliku php.ini, ani katalogu vertigoserv...
2. a. Próba instalacji za pomocą "Instaluj z pakietu" kończy się niepowodzeniem i informacją: Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in C:\Program Files\VertrigoServ\www\pmk\libraries\joomla\filesy stem\archive\zip.php on line 333
(co ciekawe nie ma w katalogu Program Files podkatalogu VertrigoServ)
2. b. Próba instalacji z katalogu gdzie znajduje się przesłany na serwer rozpakowany JEvents ze wskazaniem pliku install.php kończy się komunikatem: "Proszę, podaj ścieżkę do pakietu instalacyjnego" jak również próba wskazania na wersję spakowaną.
2. c. Próba instalacji za pomocą: Instaluj z sieci, po wklejeniu pełnej ścieżki dostępu kończy się komunikatem: Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in C:\Program Files\VertrigoServ\www\pmk\libraries\joomla\filesy stem\archive\zip.php on line 314

Pozdrawiam, dziękuję i czekam na poradę.
Adam R

PS.
A może inaczej:
Chciałbym mieć taki kalendarz jak na stronie: http://www.agamichal.pl/ po prawej stronie (wiem, że ta strona nie jest pisana w Joomli). Może ktoś ma namiary na taki prosty kalendarz i mi je prześle?
Adam R

wisnia37
19-03-2010, 11:19
Również mam problem z zainstalowane komponentu.
Chodzi o ArtForms
Bład: Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in /home/mtmoda/public_html/net/libraries/joomla/filesystem/archive/zip.php on line 305
Co zrobić?Chyba że znacie lepszy komponent do tworzenia formularzy(instalujący się)

wojsmol
26-04-2010, 13:58
Witam
rogalic i wisnia37 oba błędy świadczą o przekroczeniu czasu wykonywania skryptu php - za duże archiwum zip jak na możliwości waszych serwerów.
Rozwiązanie Wykonać instalacje z katalogu.
Instrukcja: http://wiki.joomla.pl (http://wiki.joomla.pl/index.php/Screen.installer.15#Metody_instalacji).
Pozdrawiam

zwiastun
26-04-2010, 14:01
@wisnia37: Rozważ, czy ARtForms jest dobrym wyborem. Projektant zaniedbał jego rozwój!