PDA

Zobacz pełną wersję : problem z instalacją komponentów



kuba098
26-02-2010, 17:04
Witam mam ogrmny problem a instalacją komponentów !! Nie daje rady robić tego ręcznie bo za długo to trwa a muszę zainstalować kilka komponentów. Chciałem to zrobić przez panel administratora i tu mam problem. Dodam że korzystam z hostingu boo.pl

Gdy wchodze w instalator w panelu admina podaje ścieżkę do pliku zip z komponentem znajdującym się u mnie na kompie wyskakuje taki błąd:

"JFolder::create: Infinite loop detected"

Gdy ręcznie wrzuce spakowaną paczkę do folderu TMP na serwerze i podam do niej ścieżke wyskakuję:

"Please enter a package directory"

Nie mam pojęcia w czym tkwi problem w pliku configuration.php ustawiłem enable FTP na tak
wpisałem hosta login i hasło, port 21 a w root FTP wpisałem /public_html/

Proszę pomóżcie bo nie wytrzymuje !

alex51
26-02-2010, 17:38
Nie działa tradycyjny sposób instalowania komponentów: =>PA=>Rozszerzenia=>Instalator=>Wczytaj paczkę ?

kuba098
26-02-2010, 18:01
Przepraszam ale namieszałem teraz są inne błędy :P
Wszedłem w panelu administratora w system info i zauważyłem że foldery tmp i logs są nie zapisywalne. zmieniłem wieć chmod na 777 zmieniły się na zapisywalne pozatym skopowałem z system info w panelu admina Ścieżka zapisu sesji i rozwinąłem w konfiguracji adresy do folderów tmp i logs teraz wyglądają tak:
/home/accounts_p/plol098/tmp
/home/accounts_p/plol098/public_html/logs
zapisałem i chciałem teraz spróbować zainstalować komponent. Podałem ścieżkę do paczki zip na pulpicie
i pokazał się całkiem nowy błąd a nawet kilka:


JFTP::store: Bad response
Ostrzeżenie - Przeniesienie pliku nie powiodło się!
JFTP::mkdir: Bad response
JFTP::chmod: Bad response
Unable to create destination

Nie mam pojęcia w czym teraz może być problem dodam że nie jestem pewien ustawienia FTP ROOT w pliku konfiguracyjnym jakby co mam wpisane: /public_html/ bo z głównego folderu na sewerze musi właśnie wejść do folderu public_html bo tam jest zawartość strony

Ktoś wie co źle zrobiłem ?

kuba098
26-02-2010, 19:17
problem rozwiązany na przyszłość dla innych problemem było to że podałem ścieżke do katalogu tmp udostępnionego na serwerze od administratora a nie do tego w folderze z joomla