PDA

Zobacz pełną wersję : Mega Menu



Robster
26-02-2010, 20:50
Orientuje się ktoś czy Mega Menu, które zostało opublikowane na stronie joomla.org w przerobionym szablonie JA Purity II funkcjonuje jako osobny moduł? Chodzi o jego postać taką jaka wystepuje na tych stronach:
http://demo.yootheme.com/index.php?show=jan10/index.php?yt_color=blackblue
http://demo.yootheme.com/index.php?show=dec09/index.php
http://demo.yootheme.com/index.php?show=nov09/index.php

mariuszwega82
01-03-2010, 02:24
Nie mogę znaleźć JA Purity II z modułem Mega Menu. Czy mógłbyś podać mi jakiś namiar? Znalazłem na Mega Menu z www.joomlart.com (http://www.joomlart.com), dołączone do ich temlatek, jednak zależałoby mi na jakiejś bezpłatnej opcji. Gdzie więc mogę znaleźć to zmodyfikowane JA Purity II z Mega Menu? Dzięki.

Oczywiście - interesuje mnie tylko w 100% legalna templatka - czy taka z MM istnieje?

Robster
01-03-2010, 12:22
Templarka z menu znajduje się na joomla.org, poszukaj po moich postach bo komuś już temat na joomla.org z tym menu podawałem, a samemu nie chce mi się teraz szukać ^^
Templarka z menu jest w pełni darmowa i legalna, nie wczytywałem się w licencję, ale przypuszczam, że funkcjonuje tak samo jak pozostałe templarki dorzucone w standardzie do joomli.

zwiastun
01-03-2010, 17:05
Można pobrać na JoomlaArt.

Robster
01-03-2010, 18:06
No dokładnie, pomieszał mi się jomlaart z joomla.org

EDIT:
Czyli jakiś sposób na wyciągnięcie tego menu istnieje, bo templarki różnią się mocno od siebie, więc nie są przerabiane z jakiejś podstawy, tylko tworzone od nowa :)

zwiastun
01-03-2010, 20:26
Sposób na "wyciągnięcie" menu jest stosunkowo prosty - wszystko jest w szablonie.
Tyle, że trzeba znać i php, i javascript.
Ale użycie tego menu wyklucza proste przełączanie się później na inne - normalne.

Robster
01-03-2010, 22:59
No ja już nieco kombinowałem w tym kierunku (wyciągnięcia menu) i o ile z php jakoś tam sobie radzę, to z JS noga jestem i nie za bardzo wiem jakie pliki wyizolować itp. Muszę kiedyś znaleźć większą ilość czasu i pobawić się tym.
Na razie interesuje mnie to z czystej ciekawości, więc mogę to odłożyć w czasie, do momentu zapoznania się z JS.

A co do powracania do standardowego menu, to myślę że taki sam efekt jak w standardowym menu można uzyskać w Mega Menu bez większych problemów, a jeśli nawet nie, to nic nie szkodzi.

Dzięki za informacje zwiastun

zwiastun
01-03-2010, 23:30
Standardowe menu wyświetlisz w mega...
Dostosowanego do mega nie wyświetlisz w żadnym standardowym poprawnie.
Gdy spojrzeć na rzecz z punktu widzenia użytkownika, to jest to przykład bajeru, który zmniejsza dostępność strony (wymagany javascript). A bajer, jak bajer - może się podobać. Chyba już lepiej skorzystać z rozwiązania http://www.joomla.pl/content/view/450/1/

Robster
02-03-2010, 16:04
Wow ciekawa alternatywa :D Wcześniej przez głowę przeszła mi myśl, że kiedy już opanuję JS to rozbuduję sobie Extended Menu by przypominał nieco mega menu, ale widzę że nie ma sensu skoro takie coś już istnieje.
Tych dodatków, modułów i komponentów do Joomla, jest tyle że naprawdę ciężko to ogarnąć. Myślałem, że odwiedziłem już wszystkie większe strony o joomla, a tu kolejna się znalazła.

A Mega Menu zainteresowało mnie właśnie z powodu swojej "fajności" :) Ciężko będzie wykorzystać jego możliwości do ułatwienia dostępu do zasobów strony, ale umiejętnie dopasowując menu do szablonu można uzyskać naprawdę fajny efekt i zwracający uwagę szablon, a chyba to na samym starcie przyciąga ludzi na stronę :D

Jeszcze raz dzięki zwiastun za kolejny przydatny link ^^

Anderlik
14-09-2010, 17:01
...tylko szkoda że link się już deaktywował

cru
11-10-2010, 16:57
Witam, czy możecie podpowiedzieć mi, czy gdzieś w ustawieniach szablonu/menu/w plikach można ustawić wielkość obrazków widocznych w mega menu? Jak na razie nie udało mi się znaleźć nic co by mogło odpowiadać za te ustawiania.

a_m
11-10-2010, 17:07
w mega nie ma takiej opcji; nie wiem o jakim konkretnie module mówisz, ale wielkości obrazów wyświetlanych w modułach określa się najczęściej w parametrach tych modułów; przydałby się link i więcej konkretów

cru
11-10-2010, 17:51
Mam zainstalowany framework t3 zawierający w sobie moduł mega menu, początkowo wrzuciłam ikonki 16x16, które ładnie się wyświetlały, ale klient zażyczył sobie większych, jak wrzucam powiedzmy 30x30 to część obrazka wchodzi pod nazwę pozycji menu oraz ucina mniej więcej pół wysokości obrazka.

Mam nadzieję, że teraz jasno wytłumaczyłam o co mi chodzi. :zagubiony:

a_m
11-10-2010, 18:05
zwiększ wysokość span.has-image do wysokości obrazka, span.menu-title odsuń lewym marginesem lub paddingiem i tyle

cru
11-10-2010, 18:10
A czy wiesz może w jakim pliku to znaleźć?

a_m
11-10-2010, 18:12
w pliku css szablonu - nie tyle znaleźć, co dopisać i opisać

cru
12-10-2010, 13:52
Dzięki za podpowiedź, zrobiłam trochę inaczej - dodałam dwie nowe pozycje do css jedna dla górnego poziomu menu z mniejszymi obrazkami i druga dla niższych poziomów, dzięki temu mam małe ładne menu główne i duże obrazki w rozwijanym menu. :-)