PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla nie wylogowuje użytkowników



mattin
26-02-2010, 22:29
Witam serdecznie
Od pewnego czasu używam Joomli 1.5 i mam pytanie: dodaję/modyfikuję jakieś artykuły na stronce. Po wylogowaniu chcę jeszcze coś zmienić, więc wchodzę znowu i widzę swoją poprzednią sesję. Mało tego - innych użytkowników też widać pomimo tego, że faktycznie się już sami wylogowali. Myślę, że najlepiej przedstawi to zrzut ekranu. Gdzie ustawia się aby po kliknięciu "wyloguj" naprawdę wylogowało ?

2226

DobleYou
27-02-2010, 13:50
A pamięć podręczną w konfiguracji witryny masz na ile włączoną.. może to wina cookie

mattin
28-02-2010, 11:15
Pamięć podręczna w konfiguracji witryny mam wylączoną jak widać na zdjeciu. To nie wina cookie: 3 razy zalogowałem sie i wylogowałem przed chwilą na stronie ( oczywiście widzę 3 razy zalogowany admin ) i na innym kompie się jeszcze raz zalogowałęm i z drugiego kompa widzę 4 sesje, wiec to nie wina lokalnego kompa tzn cookie.
2231

Jola
28-02-2010, 13:30
Witam,
co masz zaznaczone w ustawieniach dodatku Synchronizuj konta: User - Joomla!

mattin
28-02-2010, 18:43
mam tam zaznaczone: TAK
czy to ustawienie wpływa na to, że moi użytkownicy często maja "zablokowana kłódkę" przy artykułach którą muszę im odblokowywać ?

Jola
28-02-2010, 19:23
W jaki sposób się logujesz (od frontu, zaplecza, uzywasz zapamiętaj mnie) i jak się wylogowujesz(wyloguj czy po czasie samo-wylogowanie)?

mattin
28-02-2010, 20:07
Loguje się od zaplecza ( przez www.mojastronka.pl/administrator ) wskakuje mi ekran z loginem i hasłem, oba są już wypełnione bo używam zapamiętaj hasło w FF więc klikam tylko "logowanie". Wylogowuje się klikając u góry po prawej "wyloguj"

Jola
28-02-2010, 20:36
Podejrzewam, że w tym stwierdzeniu "oba są już wypełnione bo używam zapamiętaj hasło w FF" jest pies pogrzebany.

mattin
28-02-2010, 21:19
tzn ? w IE8 też tak jest a nie ma tam zapamiętywania haseł ustawionego. Albo np na jednym kompie sie loguje, wylogowuje, ide na drugi, loguje sie na drugim kompie i widze że 2 razy admin = jest zalogowany z pierwszego logowania. Wszystko widac na screenie z 1szego postu.

Jola
28-02-2010, 21:28
Moduł na zapleczu pokazuje "zawartość" tabeli #__session.
Sprawdź czy to się zgadza, a może korzystasz z cachowania.

mattin
28-02-2010, 23:15
chodzi Ci o moduły --> Logged in Users (http://zspkleszczow.pl/administrator/index.php?option=com_modules&client=1&task=edit&cid[]=10) ??

MagicWawa
28-02-2010, 23:49
Czy tylko widzisz zalogowanych użytkowników, czy faktycznie są zalogowani? Niech któryś z tych niby zalogowanych użytkowników spróbuje wejść bez logowania powtórnego do administracji. Jeśli będzie musiał się zalogować, bo go nie wpuści bez logowania, to znaczy, że był wylogowany. A ta lista na Twoim screenie pokazuje użytkowników zalogowanych przez jakiś (nie pamiętam jaki) czas nawet jeśli się już wylogowali. Właściwie każdy skrypt cms przetrzymuje dane w ten sposób i po jakimś czasie dopiero usuwa te wpisy. Może to 5, 10, 15... czy ile się to ustawi minut po wyjściu ze strony. Ci użytkownicy faktycznie już nie są zalogowani. Ale fakt, że może to sprawiać takie wrażenie. Spróbuj wejść na zaplecze i wylogować się, potem znowu i jeszcze raz. Będziesz miał wtedy 3 razy zalogowanego siebie pomimo tego, że wiesz dobrze, że jesteś zalogowany tylko raz.

mattin
01-03-2010, 13:06
@ MagicWawa (http://forum.joomla.pl/../member.php?20147-MagicWawa) Wlasnie tak to wygląda jak piszesz, że po wylogowaniu samego siebie i zalogowaniu jeszcze raz widzę siebie - jako Admin -2 razy na liście. Problem w tym, że jak jakiś inny użytkownik (autor lub operator) się zaloguje to ma kłódki na artykułach które ja chwilę wcześniej dodawałem / edytowałem. Wtedy mam telefon żeby im zdjąć kłódkę i jeszcze pretensje czemu im ją zakładam ( tak jakbym to robił specjalnie, bez sensu ) Podejrzewam że system za długo pamięta że robiłem coś z jakimś artykułem i potem blokuje go dla innych. Tak to wygląda.

Jola
01-03-2010, 17:24
Czy masz wyłączony dodatek System - Cache?

mattin
01-03-2010, 19:47
dodatek System - Cache jest WYŁĄCZONY (red X)

mattin
03-03-2010, 17:15
w takim razie inaczej: sprawdzcie u siebie: zalogujcie się i wylogujcie parę razy pod rząd i sprawdzcie czy po takim czymś jest kilka aktywnych adminów zalogowanych. Jak wyniki ??

mattin
07-04-2010, 10:36
witam ponownie :)
czy u Was wszystko w porządku z tym wylogowywaniem jest ? już nie mam do tego siły, cały czas to samo. Ciągle te kłódki przez ten problem mają moi użytkownicy... :(