PDA

Zobacz pełną wersję : mainmenu i topmenu nie współgrają ze sobą



pkpiast
01-03-2010, 10:37
Mam problem ponieważ chcę aby górne menu strony współgrało z bocznym http://www.powiat-piaseczynski.info/badania-okresowe/index.php tu jest stronka teraz - jak włączamy stronę główną to W górnym menu podświetla mi się przycisk aktualności natomiast z bocznym już się nie świeci:/ Chciałbym aby po to współgrało. Dalej idąc jak klikamy na zakładkę badania w górnym menu - przechodzi do strony i podświetla badania w bocznym menu ale w górnym przycisk się nie świeci. itd. jak można to rozwiązać?

Robster
01-03-2010, 12:10
U mnie wszystkie pozycje prócz Aktualności działają w sposób, który uważasz za poprawny (korzystam z CHROME). Sprawdź działanie na kilku przeglądarkach, możliwe że twoja nie obsługuje poprawnie pseudoklasy active (IE ma z tym często problemy).

pkpiast
01-03-2010, 12:34
Nie do końca ja używam firefox'a uruchomiłem tez chrome i jest dokładnie tak samo jak klikam np BHP w górnym menu boczne bhp się podświetla na niebiesko jednak przycisk w górnym menu pozostaje szary (nie zmienia sie na czarny a powinien)

Robster
01-03-2010, 13:38
Yhy teraz widzę o co ci chodziło. Strasznie dziwna sprawa, sprawdziłeś dokładnie czy nie masz czegoś w klasach zamotane? Aktualności i Do Pobrania działają poprawnie, a są obsługiwane przez tą samą klasę co pozostałe pozycje :/

Musi looknąć na to ktoś z większym doświadczeniem, ja po 15min porównywania klas nie widzę różnic, prócz oczywistej sprawy, że klasa odpowiedzialna za ustawienie czarnego tła i białego napisu dla aktywnego linku nie funkcjonuje. Sam będę czekał na odpowiedź by się dowiedzieć co jest nie tak :)