PDA

Zobacz pełną wersję : problem przy instalacji joomla 1.5.15



majkel78
01-03-2010, 14:29
witam

Pierwszego joomla zainstalowałem bez najmniejszych problem i działa do dziś. Teraz chciałem drugą stronę uruchomić i niestety mam błędy (poniżej)

Warning: JLoader::include() [function.include]: Failed opening '/home/users/moja_nazwa_konta/public_html/mojadomena.biz/libraries/pattemplate/patTemplate.php' for inclusion (include_path='.:/home/lib:/home/conf/lib:/usr/share/fpdf:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /home/users/moja_nazwa_konta/public_html/mojadomena.biz/libraries/loader.php on line 80

Fatal error: Class 'patTemplate' not found in /home/users/moja_nazwa_konta/public_html/mojadomena.biz/libraries/joomla/template/template.php on line 29

Ktoś pomoże rozwikłać dlaczego tak się stało ... ?

zwiastun
01-03-2010, 16:57
Za mało danych. Przeczytaj sobie pomocnik pisania postów.

majkel78
01-03-2010, 17:28
ok, sorry !

W takim razie wygląda to tak. Z joomla org ściągam paczkę z najnowszym oprogramowaniem 1.5.15 rozpakowuję na dysku i wrzucam do odpowiedniego katalogu na serwerze. W momencie wpisania adresu strony, gdzie w normalnych warunkach uruchamiają mi się kolejne etapy instalacji mam zamiast nich komunikat i nic nie mogę zbytnio więcej zrobić ani powiedzieć . Dodam iż instalowałem na tym samym serwerze już joomla i wszystko przebiegło sprawnie a teraz error z którym nie wiem co zrobić.

matekrc
03-03-2010, 12:16
Witam serdecznie, mam następujące pytanie:
wielokrotnie wgrywałem na swój serwer joomlę 1.5.15 , ale zawsze miałem problemy z instalacją jęz. polskiego, tzn, nie działał poprawnie edytor pomimo bezbłędnych instalacji. Obecnie miałem wersję 1.5.9 która działała prawidłowo zaktualizowałem ją do 1.5.10 patch PL i działa prawidłowo czy jest jakaś paczka aktualizacji 1.5.10 do 1.5.15 patch PL?

zwiastun
03-03-2010, 12:37
Dziesiątki razy instalowałem język polski i pewno dziwnym trafem instalacja polegała na "wskaż plik" i kliknij "wczytaj i zainstaluj". I pewno dziwnym trafem nigdy nie było najdrobniejszego problemu.
Ale to może dlatego, że niektórzy nie powinni dotykać komputera, bo zawsze coś im się knoci.
I bez urazy, ale jak można poważnie rozmawiać z kimś, komu nie nie chciało nawet doczytać informacji o instalowanym pakiecie językowym.
Nie ma i nie będzie takich paczek aktualizacyjnych. Bo nikomu do niczego potrzebne nie były i nie będą.
Proszę sobie doczytać
a) informacje w pakietach językowych
b) instrukcje instalacji języka na wiki

Poza tym: proszę zważać na to, gdzie się dodaje opis swojego problemu, bo ten temat z instalacją języka nie ma nic wspólnego!