PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z checked out



jarom
13-12-2005, 14:55
Nieświadomie (cofnięcie się do poprzedniej strony z panelu Edit) zmieniłem status artykułu przeznaczonego do edycji z edytowalnego na "Checked Out" - pojawiła się żółta kłódka i nie mam dostępu do artykułu. Oczywiście - z poziomu super administratora mogę to odblokować poprzez Sysytem -> Odblokuj wszystkie, ale jeśli użytkownik z uprawnieniami managera odruchowo cofnie się w trakcie edycji to ... kłopot.

Co zrobić, zeby po wyjściu z pola edycji artykułu poprzez cofnięcie się do poprzedniej strony artykuł nie stawał się "Checked Out"? Gdzie znaleść i wyłączyć funkcję odpowiedzialną za zmianę statusu dostępności artykułu?
jaro

magic
13-12-2005, 16:43
Może najpierw się zastanów do czego ta funkcja służy i co konkretnie w związku z nią chcesz tak naprawdę wyłączyć.
A jak już będziesz wiedział, to pewnie będziesz też wiedział gdzie i jak ... ;)

BTW: inne osoby niż administratorzy mają (lub powinni mieć) link w Menu użytkownika "Odblokuj moje pozycje". Sprawdź...

livio
14-12-2005, 18:27
Ja mając taki problem zajrzałem do bazy danych i usunąłem 2 opcje dotyczące checked out w rekordzie-artykule.

zwiastun
14-12-2005, 19:48
Ale ... pomysł. Zapomniałeś dodać jeszcze, że trzeba pozmieniać kwerendy w skryptach. Jeśli takie mają być "dobre rady", powstrzymaj się od udzielania, bo wpuszczasz ludzi w kanał.

magic
14-12-2005, 22:11
OK,
Jarom może nie przeczytał odpowiedzi ...
może przeczytał, ale nie miał czasu zająć się tym (własnym) tematem ...

No to dla zainteresowanych tematem proponuję wycieczkę tutaj: http://forum.joomla.org/index.php/topic,24737.0.html

Nim zaczną w panice grzebać w "bebechach" Joomla! (bazy, pliki *.php, etc.)
Pozdrawiam