PDA

Zobacz pełną wersję : Probelm z MySQL



kolo12
01-03-2010, 19:41
Witam!! Przeniosłem stronę z serwera shared na vps a raczej firma sama pliki przeimportowała na ten serwer. Zaczął pojawiać sie taki komunikat na stronie Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL. Strona po kilku odświeżeniach pojawia się. Mogę się zalogować do admina ale też trzeba odświeżać żeby cokolwiek zrobić.Czytałem wcześniejsze posty na ten temat ale chyba nie ma tam odpowiedzi. Strona zaczęła się strasznie długo ładować. Panowie w czym może tkwić problem?

zwiastun
01-03-2010, 20:14
Coś kręcisz. Jak pojawia się taki komunikat, to nie pojawia się strona, bo nie ma takiej możliwości. Jak pojawia się strona, to nie pojawia się taki komunikat. Albo, albo....

trzepiz
01-03-2010, 20:24
Zmienione zostały ustawienia bazy danych w pliku configuration.php ? .. Wszystkie dane serwera zostały dobrze tam wpisane ?

Jesli strona raz się łączy z MySQL a raz nie .. to winę ponosi raczej serwer SQL - ale sprawdź dokładnie plik konfiguracyjny.

kolo12
02-03-2010, 09:26
Jest tak jak napisałem raz wyskakuje błąd raz nie. Na co mam szczególnie zwrócić uwagę przy sprawdzaniu pliku cfg?

kolo12
05-03-2010, 16:04
Sprawdziłem wszystko w pliku CFG i dalej ten sam problem. Co jakiś czas wyskakuje ten błąd. Czy ja mam na to jakiś wpływ czy to wina administratorów serwera??

trzepiz
05-03-2010, 18:59
To zdecydowanie wina hostingu. Skontaktuj się z Administratorem i przekaż mu co się dzieje. Najlepiej jednak zmień hosting na lepszy.