PDA

Zobacz pełną wersję : Community Builder



Baart1980
02-03-2010, 00:10
Czesc, zaczynam swoje kroki z Joomla, dlatego prosze o wyrozumialosc :)
Zainstalowalem dzisiaj CB i kiedy chce sie zalogowac wyskakuje mi taki tekst :

404 - Nie znaleziono komponentu
Możliwe, że nie możesz zobaczyć tej strony, ponieważ

Użyta zakładka jest nieaktualna
Twoja wyszukiwarka nie odświeżyła jeszcze mapy naszej witryny
Adres został wpisany z błędem
Nie masz uprawnień do obejrzenia tej strony
Joomla! nie może zlokalizować wskazanego zasobu.
Wystąpił błąd podczas wykonywania powierzonego zadania.
Spróbuj jednej z następujących stron:

Strona startowa
Jeśli problem się powtarza, skontaktuj się z administratorem witryny.

Nie znaleziono komponentu

Cokolwiek robie zawsze to samo. Co to moze byc ?

zwiastun
02-03-2010, 00:24
Komponent ma własny moduł logowania. Trzeba zainstalować moduł komponentu, wyłączyć standardowy.
Wyrozumiałość? Na czym ma polegać? Na wyrozumiałość z powodu niedoczytania instrukcji raczej nie licz!

Baart1980
02-03-2010, 00:26
Ach ci seniorzy :)
dzięki

Tylko gdyby to było takie proste, świat byłby piękny. Działałem wg instrukcji

gri1989
07-03-2010, 14:55
A ja mam inne pytanie. Mam zainstalowany CB 1.2 oraz uddeim 2.0 na swojej witrynie i chciałbym się dowiedzieć czy istnieje jakieś powiadamianie użytkowników o nowych wiadomościach w skrzynce odbiorczej UDDEIM? Jeśli tak to proszę o pomoc jak takie coś uruchomić. Z góry dziekuję.

Dodaję 14:17 7.03.2010:
Znalazłem taką opcję w ustawieniach UDDEIM->Integracja/Wyskakujące powiadomienie->tak
jednak mimo zaznaczenia opcji "tak" nie wyskakuje żadne powiadomienie o nowej pozycji w skrzynce odbiorczej:zagubiony:

seba.adm
07-03-2010, 15:23
Mam zainstalowany CB 1.2 ...
1. Aktualne wydanie to wersja 1.2.2
2. Nowy wątek, nowy temat - zapoznaj się z regulaminem
3.
czy istnieje jakieś powiadamianie użytkowników o nowych wiadomościach w skrzynce odbiorczej UDDEIM?
Tak istnieje. PA-Community Builder-> Plugins -> Private Message System. W ustawieniach, z rozwijanej listy wybierz komponent uddeIM. Następnie w ustawieniach modułu cb_login w zakładce:
Private Messaging System z rozwijanej listy wybierz uddeIM
Private Messages Notification z rozwijanej listy wybierz Show only if message
Przy takim ustawieniu, w momencie gdy w Twojej skrzynce odbiorczej komponentu pojawi się nowa wiadomość w module logowania (oczywiście zakładając że korzystasz z modułu cb_login) pojawi się ikona a pod nią informacją o nowej wiadomości (link).

Innym rozwiązaniem jest np. instalacja modułu uddeIM, i opublikowanie go, np. na stronie głównej.

gri1989
07-03-2010, 16:50
Ok. Następnym razem utworzę nowy temat. Z wiadomościami już się uporałem dzięki Waszej pomocy. Dziękuję bardzo i pozdrawiam.