PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana szerokości pola tekstowego w module "Szukaj" i "Panel klienta" (FOTO)



Tomaan
02-03-2010, 00:18
Witam serdecznie,

szukam już pół dnia, metoda prób i błędów i nie mogę znaleźć.. gdzie zmienić wartość dla szerokości pola tekstowego modułu Szukaj jak i Panel Klienta?

Chodzi mi o to co widać na screenie:

http://img169.imageshack.us/img169/8905/20573073.jpg

Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)

zwiastun
02-03-2010, 00:21
Hmmm. Na takie pytanie można odpowiadać różnie. Złośliwe np. tak: weź linijkę i zmierz. Albo: W arkuszu CSS.
O ile z tym "szukaj" to może i jeszcze coś sensownego by się dało napisać, to w sprawie Panelu klienta za żadne skarby nic sensownego się napisać nie da.
Wniosek: Naciśnij pod swoim postem Popraw...

Tomaan
02-03-2010, 11:08
Niestety Twoja odpowiedź jest dla mnie niezrozumiała. Jeśli admin forum rozważa odpowiedź złośliwą, to proponuję szukać już swojego następcy lub podszkolić się z tzw. Public Relations :)

Namierzyłem, że to pole należy do klasy "Inputbox". Zmierzyłem wirtualną linijką, że ma szerokość 90 px.. ale w CSSie templatki nie ma takiej wartości. Gdzie jej szukać?

Proszę o podpowiedź. Dziękuję.

zwiastun
02-03-2010, 11:21
Dziękuję Ci serdecznie za dobre rady. Nie jesteś pierwszym mądrzejszym. Zanim mi napiszesz następną pouczającą epistołę, odpowiedz sobie sam na pytanie, co można stwierdzić na podstawie obrazka tudzież nazwy "Panel klienta", której do niczego nie można odnieść.
A następców za rogiem stoi ogromna kolejka (możesz się do nich zwrócić o pomoc, na pewno pomogą!).

Tomaan
02-03-2010, 12:13
Punkt dla Ciebie, nie napisałem, że problem dotyczy modułu "Search" w sklepie VirtueMart.

To pole ma identyczną szerokość jak moduł "Panel Klienta" w tym sklepie.. może coś teraz?

Szukałem po CSSach templatki i nie ma tam nic takiego.

zwiastun
02-03-2010, 12:26
Nie zbieram punktów :) . Ale tez nie mam ochoty na bezzasadne impertynencje. (to "bezzasadne" to chyba błąd językowy, skoro "impertynencje" :) )
Gdybyś podał np. odnośnik do strony, ktoś mógłby Ci od razu podać rozwiązanie.
Szerokość elementów typu input może wynikać z atrybutu size określonego w HTML oraz szerokości określonej w CSS.
Nadanie szerokości w CSS: sprecyzować selektor, który wybierze dokładnie ten element, któremu chcesz nadać szerokość (np. #top #lewa .inputbox), a następnie określić wartość dla width.