PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z instalacją komponentów w joomla 1.5.15



Eddie Grey
02-03-2010, 00:22
Witam,

Mam następujący problem z który próbuję rozwiązać już od kilku dni i nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi.

Wrzucałem już do joomla 1.5.15 wszystkie możliwe komponenty ze strony http://extensions.joomla.org/extensions/contacts-and-feedback/articles-comments i na ogół albo wywala mi następujący błąd

Fatal error: Allowed memory size of 8388608 bytes exhausted (tried to allocate 1149722 bytes)

albo instaluje go jednak wtedy błąd taki jest na głównej stronie. Tak jest z większością komponentów nie mam za to problemów z instalacja modułów czy pluginów. Przyznam, że od razu wrzuciłem wersję 1.5.15 bez starszych wersji wszystko testuję programem VertrigoServ na starszych wersjach joomli nie mam żadnych problemów. Proszę o jakąś radę lub nakierowanie

zwiastun
02-03-2010, 01:51
1. VertigoServ to nie program :)
2. Sugeruję wymianę tego środowiska na XAMPP, albo lepiej movAMP
3. Możesz zwiększyć limit pamięci w php.ini, ale - jeśli mówisz, ze błąd pojawia się w większości instalowanych komponentów, to sugeruję jednak wedle pkt. 2

Eddie Grey
02-03-2010, 21:18
Upór się opłacił. Poradziłem sobie na VertrigoServ , teraz będę jeszcze testował to na serwerze.

Przy instalowaniu joomli dla odmiany niewczytałem przykładowych danych joomla i komentarze wgrały się bez problemu.

Dzięki Zwiastun za podpowiedź XAMPP i movAMP chętnie przetestuję, bo lubię poznawać inne środowiska.