PDA

Zobacz pełną wersję : jak zrobić odnośnik do nieopublikowanej strony



smokk
03-03-2010, 10:37
Witam, zdaję sobie sprawę, że to pewnie banalna sprawa ale szukam od kilku dni i nawet nie wiem jak to sformułować dobrze żeby znaleźć.
Otóż chcę zrobić tak, że otwiera mi się artykuł z małymi zdjęciami okładek i tekstem pod nimi. Jak ktoś kliknie na zdjęcie to otwiera się następna strona ze spisem treści, gdzie jak ktoś kliknie na pozycję spisu treści to otworzy się fragment książki w pdf.
Otóż normalnie zrobiłbym tak, że wstawił grafikę i we właściwościach wstawił link do tego kolejnego artykułu. ale skoro on jest nigdzie nie opublikowany to i nie ma adresu, który mogę wstawić.
Proszę bardzo o pomoc, próbowałem już publikować artykuł - ten drugi z kolei, kopiować adres i go wyłączać nic nie potrafie zrobić.
Bardzo proszę o pomoc, musi być jednakże dokładnie tak, czyli otwiera się lista czyli jak tu na przykład.
http://www.koed.hu/ w pozycji Kiadványok -> CESR Anthologies
Bardzo dziękuję
Rafal

malkowitch
03-03-2010, 10:47
Jeśli tylko artykuł istnieje i jego status jest na "opublikowany" to można się do niego dostać bezpośrednio poprzez taki adres:
index.php?option=com_content&view=article&id=999
gdzie 999 to numer twojego artykułu (na liście artykułów w adminie jest podany po prawej).

Możesz też ewentualnie napisać dokładniejszy link:
index.php?option=com_content&view=article&id=999:tekst_zastepczy_tytulu_artykulu&cid=777:tekst_zastepczy_nazwy_kategorii
gdzie:
- 999 to numer twojego artykułu (na liście artykułów w adminie jest po prawej).
- 77 to numer kategorii w której znajduje się artykuł

smokk
03-03-2010, 11:44
stworzyłem sobie sekcję i kategorię unpublished i tam zamieściłem te artykuły, które nie mają pojawiać się nigdzi indziej i działa. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję!! A ile się z tym namęczyłem.
Uwaga dla początkujących - nie wstawiać http:// przed ten podany link :)
Rafal

Dylek
03-03-2010, 13:45
A jeszcze prościej jest użyć JCE i wstawiając link wskazać z listy artykuł do którego ma być linkowanie :)

malkowitch
03-03-2010, 16:00
Instalacja edytora tylko po to żeby dodawać artykuł nie jest zbyt przydatna.