PDA

Zobacz pełną wersję : Ja Purity - zwężenie szablonu pytanie



kurak
03-03-2010, 12:28
Przykladowo zwężam szablon na 750 px i jak zrobić, aby po bokach było białe tło zamiast tych pasków na całą szerokość monitora??
Wiem że trzeba pogrzebać w CSS ale gdzie to znajdę?? (od razu zaznaczam że przeglądnąłem już arkusze stylów i nie mam pojęcia gdzie można to pozmieniać)

zwiastun
03-03-2010, 12:46
zamiast tych pasków na całą szerokość monitora
A "tych pasków" to znaczy których? Bo i owszem, w JA Purity jest gradientowe tło, ale z paskami to ma tyle wspólnego, że obrazek jest "paskiem" o wymiarach 2000 x 72px

kurak
03-03-2010, 13:05
Jeśli zwęże w PA na 750px jest tak http://www.firmylublin.pl/ob1.PNG
Chodzi mi o to zeby zwężyć szablon jak na tym linku http://www.firmylublin.pl/ob2.PNG

zwiastun
03-03-2010, 13:23
Poszukaj sobie narzędzia Firebug dla FF, naucz się z niego korzystać, sprawdź, jak się ten obrazek nazywa i gdzie jest umieszczony w CSS, usuń.

kurak
03-03-2010, 14:33
Zainstalowałem, wiem jak już zmienić kolor itp.
Jednak jeśli zmieniam kolor zmienia się on na całej szerokosci jak na obrazku (czerwony kolor) http://firmylublin.pl/ob11.PNG
A chodzi mi żeby uzyskać coś takiego (czerwony kolor) http://firmylublin.pl/ob111.PNG

Jestem początkującym jeśli chodzi o CSS i nie mam pojęcia co zmienić lub co dopisać, próbowałem trochę zmieniać wartości, dopisywać szerokość itp. jednak nie wychodzi mi to.

Poprostu chciałbym zmniejszyć szerokość całego szablonu na określoną wartość.

zwiastun
03-03-2010, 14:42
Jestem początkującym chirurgiem. Chciałbym przeprowadzić operację serca. Chodzi mi tylko o to, żeby jedną żyłkę wyciąć. Nie mam pojęcia, jak to zrobić. Doradzisz?

kurak
03-03-2010, 15:04
Chyba po to jest forum joomla > dział szablony żeby się pytać o rzeczy których sie nie zna i których się uczy.
Nie wiesz jak wykonać rzeczy zawarte w moim pytaniu lub nie chcesz się podzielić wiedzą - to nie pisz. Może ktoś inny mi pomoże.

siristru
03-03-2010, 15:06
Zwiastun sugeruje, że szukasz odpowiedzi na pytania na które sam sobie odpowiesz ucząc się cssa. Tutaj pomagamy w Joomla! a nie w css. Jak bez poznania podstaw chcesz pracować?

kurak
03-03-2010, 15:19
Większość pytań w tym dziale związana jest z niedostateczną znajomością CSS.
Nie znam CSS dlatego zapytałem - po to jest właśnie forum i ten dział.

Fakt faktem trzeba zabrać się za naukę CSSa, bo bez tego kiepsko będzie z jakimikolwiek przeróbkami.

Robster
03-03-2010, 16:10
kurak ale jak w większości tematów jest zaznaczone, pomoc jest udzielana w tematach nietuzinkowych, a nie laikom którzy postanowili zrobić własną stronę nie posiadając podstawowej wiedzy. Inaczej pomaga się osobie, która ma jakąś wiedzę, ale jest ona niedostateczna do rozwiązania jakiegoś problemu, a inaczej osobie która nie wie co robi, a jej pisanie programów/strony ogranicza się do zlepiania czegoś co napisali inni odpowiadając na pytania.

Narzędzie które podał ci zwiastun nie rozwiąże twoich problemów, ponieważ nie wiesz co robisz. Na sam początek zapoznaj się z HTML'em i CSS (choćby wstępnie), a później proponuję obejrzeć/przeczytać jakiś toturial o kodowaniu layoutu. Ze swojej strony polecam obejrzenie pierwszej połowy drugiego toturialu z serwisu grafa.biz (HOW TO MAKE THEME 1.5, albo jakoś tak).
W dość przystępny sposób jest opisany sposób cięcia i kodowania layoutu na tabelach, ale osoba inteligenta nie będzie miała problemów z dostosowaniem tego pod div.

Raveren
04-03-2010, 17:48
Zapisz w bezpiecznym miejscu plik template.css.
Usuń z linii 923 ID ja-headerwrap


#ja-headerwrap {
background: #333333;
color: #CCCCCC;
line-height: normal;
height: 80px;
}zmień ID .ja-headermask na

.ja-headermask {
width: 750px;
display: block;
background: url(../images/header-mask.png) no-repeat;
height: 80px;
position: absolute;
top: 0;
right: -1px;
}Zobacz czy o to Ci chodziło.

kurak
04-03-2010, 19:52
Raveren zrobiłem tak jak napisałeś i efekty są tutaj: http://www.firmylublin.pl
Nadal nie zmieniła się szerokość szablonu.

Raveren
04-03-2010, 20:17
Wygląda na to, że nie ustawiłeś stałej szerokości szablonu. Robiłem test dla szerokości 750px - tak jak pisałeś. Było OK.
Jeśli ustawisz inną szerokość (stałą) to oczywiście wpisz tą samą wartość do arkusza w parametr "width"
Metoda nie zadziała dla szerokości "Auto (płynnie)"

kurak
04-03-2010, 20:33
Szerokość ustawiłem na 750 px (dokladnie tak jak w twojej wskazówce). Ale niestety nie zmieniła się szerokość strony.
Zauważyłem że szerokość można zmienić w pliku ja_vars.php, zmiana następuje przez dobranie odpowiednich wartości % szerokośći szablonu. Jednak po tej zmianie szablon jest węższy ale cały czas jest przesunięty do lewej krawędzi strony (jak narazie nie udało mi się go wyśrodkować)

Raveren
04-03-2010, 20:49
Mam wrażenie, że nie wiesz gdzie to się ustawia. Zobacz w panelu administratora: Rozszerzenia -> Szablony . Kliknij w Ja_Purity i przejdź do okna ustawiania parametrów szablonu. Masz tam wszystkie opcje. A moja wskazówka dotyczy konkretnie wyświetlania nagłówka strony, a nie jej szerokości.

KejeN
04-03-2010, 20:51
@kurak: A musi być koniecznie ja_purity? W sieci przecież jest masa darmowych dobrze napisanych szablonów w których elementy są opisane na sztywno w pikselach a Ty uparłeś się akurat na przerabianie tego bardzo rozbudowanego szablonu, który jest akurat dynamiczny - (wielkość jego elementów opisana w %)

kurak
04-03-2010, 21:26
Raveren w panelu można zmienić rozmiar szablonu, ale mi chodzi o to żeby po zmianie szerokości nie było tych pasów poziomych na całą szerokość. Ma wyglądać tak: http://www.firmylublin.pl/ob2.PNG

KejeN wybrałem ja_purity bo jest darmowy i nie trzeba w nim zamieszczać żadnych linków. I po dokonaniu kilku zmian można z niego zrobić całkiem fajny szablon. Akuratnie to co jeszcze chciałbym w nim zmienić w miare wiem gdzie już jest, pozostaje mi jeszcze ta nieszczęsna zmiana szerokości.

Robster
04-03-2010, 21:40
kurak znasz takie fajne powiedzenie - "Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma" ?

kurak
04-03-2010, 21:46
Robster jak się nie ma co się lubi - to trzeba to zrobić, a nie lubić co sie ma.

Robster
04-03-2010, 21:58
A i owszem, ale jak to odnieść do ciebie?

kurak
04-03-2010, 22:11
Nie rozumiem twojego pytania.
Nie wiem jak to zrobić dlatego założyłem temat na forum. Szablon jest popularny i może ktoś przerabiał to już i jest w stanie mi pomóc.

Raveren
04-03-2010, 23:00
OK to spróbuj inaczej:
wycofaj poprzednie zmiany a od linii 802 wpisz

/* MAIN LAYOUT DIVS
--------------------------------------------------------- */
#ja-wrapper {
width: 750px;
margin: 0 auto;
background: #F2F2F2;
}
PS
750 px wydaje się trochę za małą szerokością. Lepiej daj min 850px. Wpisz to samo w panelu kontrolnym szablonu.

kurak
04-03-2010, 23:31
Wielkie Wielkie dzięki Raveren o to właśnie mi chodziło !

Jeśli ktoś szuka odpowiedzi na pytanie które zadałem zakładając ten temat, odpowiedzią jest ostatni post Raveren'a.