PDA

Zobacz pełną wersję : Przenoszenie na nowy serwer



kolo12
03-03-2010, 12:47
Witam! Jestem zmuszony na przejście na nowy serwer. Mam kilka jak się za to zabrać bo jestem cienki w te sprawy. Tak więc zapoznałem się ze sposobami jaki istnieją ale nie wiem którym się posłużyć w moim przypadku. Baza danych zajmuje 60MB strona 2 razy tyle. Na jednym z postów przeczytałem że najpierw instalujemy joomle a potem importujemy bazę danych. Czy nie lepiej jest na początku importować bazę na serwer i przy instalacji nowej joomli połączyć się z nią?? Czy można po prostu wszystko przekopiować na nowy serwer cały folder ze wszystkimi plikami?

zwiastun
03-03-2010, 12:52
Nie kombinuj, tylko postępuj wg instrukcji, które przeczytałeś. W żadnej nie masz sugestii, by przesyłać bazę i łączyć się z nią przy instalacji nowego Joomla! (choć i takie działanie jest możliwe). Z ostatniego pytania można domniemywać, że albo nie doczytałeś dokładnie instrukcji albo nie zrozumiałeś. Nie wystarczy przekopiowanie plików!

KejeN
03-03-2010, 12:54
Witaj,
Tak. Można przekopiować pliki tak po prostu i zaimportować bazę. Oczywiście musisz edytować też plik configuration.php by wskazywał nową baze i nowe lokalizacje katalogów tmp i logs.
Ale zwykłe kopiowanie przez ftp zajmie Ci wieki, bo to będzie nawet kilkanaście tysięcy plików dlatego
zainteresuj się JoomlaPack-iem, tutaj poczytaj. (http://www.joomla.pl/content/view/453/1/)

zwiastun
03-03-2010, 13:30
@KejeN - sory, ale doczytaj, co pisze @kolo12.
1) Swoją wiedzę o tym, jak dokonać przeniesienia na serwer czerpie z forum, a nie z instrukcji, które można znaleźć bez żadnego trudu.
2) Nie pyta o narzędzia do przenoszenia, tylko o kolejność działania, dowodząc w pytaniach, że wie jedynie, iż dzwonią - ale nie wie gdzie, nie wie, co.
3) JoomlaPack (i podobne) są rozwiązaniami przeznaczonymi dla ludzi, którzy potrafią dokonać przeniesienia witryny bez takich narzędzi. Bo najpierw trzeba rozumieć, co to znaczy przenieść witrynę!

kolo12
03-03-2010, 17:54
Dobra przeniósł bym witrynę joompackiem gdyby tyle nie zajmowała. Nie jest to strona z 2 artykułami tylko z 4000tys i tyle samo użytkowników. Przenosiłem już kiedyś stronę tym komponentem tylko że nie była ona zbyt rozwinięta. Chcę ją w miarę bezproblemowo przenieść i żeby wszystko działało jak trzeba.