PDA

Zobacz pełną wersję : Phoca Guestbook jak zmienić layout czyli kolory



iopi
03-03-2010, 14:33
Witam czy ten komponent pozwala na ustalenie kolorów przez arkusz css ? Standardowo w preferencjach
komponentu można zmienić kolor czcionki i takie tam, pewnie jest jakiś plik css lub inny ktory odpowiada za to może mi ktoś podpowiedzieć ?

siristru
03-03-2010, 15:04
Z tego co patrzyłem to nie bardzo. Są pliki php odwołujące się do panelu administracyjnego komponentu. Zmienić pewnie można ale nie przez css a jedynie w plikach php.

alex51
03-03-2010, 15:07
A możesz zajrzeć do preferencji, widocznych w głównym oknie programu w zapleczu => Phoca Guestbook Control Panel?

iopi
04-03-2010, 07:07
alex51 zajrzałem no niestety u mnie to zupełnie nie działa, bez znaczenia jakie kolory tam wpisze nie funkcjonuje nic, stąd moje pytanie. Sisristu czy masz namyśli jakiś konkretny plik php ?

siristru
04-03-2010, 08:19
Konkretny katalog administrator -> components -> com_phocaguestbook -> front -> assets -> library -> HTML Purifier -> AttrDef -> CSS

iopi
04-03-2010, 11:26
administrator/components/com_phocaguestbook/front/assets
taką mam sicieżke docelową i znalazłem tam plik css czy właśnie ten plik zmodyfikowałeś ?

siristru
04-03-2010, 11:32
Nie, ja nie zmieniałem jakiegokolwiek pliku css - u mnie działa panel. Podałem Ci jedynie ścieżkę do plików php odpowiedzialnych za wygląd.

iopi
04-03-2010, 12:06
A wiesz może który konkretnie, ja niby znalazłem w miejscu które mi podałeś plik jedynie index.html, ale pogrzebałem troche i wyszukałem również plik view.html w którym jest
\front\views\phocaguestbook


//Add custom CSS V A L U E S
if ($params->get( 'font_color' ) != '') {$css['fontcolor'] = $params->get( 'font_color' );}
else {$css['fontcolor'] = '#000000';}
if ($params->get( 'second_font_color' ) != '') {$css['secondfontcolor'] = $params->get( 'second_font_color' );}
else {$css['secondfontcolor'] = '#dddddd';}
if ($params->get( 'background_color' ) != '') {$css['backgroundcolor'] = $params->get( 'background_color' );}
else {$css['backgroundcolor'] = '#D0006F';}
if ($params->get( 'border_color' ) != '') {$css['bordercolor'] = $params->get( 'border_color' );}
else {$css['bordercolor'] = '#E6E6E6';}


i nawet zmieniłem kolory w tym pliku ale niestety bez skutku więc szukać gdzie indziej ? Jakbyś może znał nazwe i lokalizacje konkretnego pliku

siristru
04-03-2010, 12:27
Czy to znaczy, że u Ciebie nie ma tej ścieżki którą Ci podałem?

iopi
04-03-2010, 12:31
library -> HTML Purifier -> AttrDef -> CSS u mnie nie ma takiej ścieżki poczynajać od library

siristru
04-03-2010, 12:40
Jaką masz wersję programu?

iopi
04-03-2010, 12:44
Wersja 1.3.1 i

siristru
04-03-2010, 12:50
No to masz starą wersję. Pobierz aktualną http://www.phoca.cz/download/category/5-phoca-guestbook-component
Czyli 1.3.2, nie bierz chwilowo bety.

iopi
04-03-2010, 13:24
Dzięki pomogła reinstalacja

alex51
04-03-2010, 19:35
Gdyby @iopi w swoim pierwszym poście tego wątku podał niezbędne informacje, wyjaśnienie problemu nie musiałoby tyle trwać.

b4sia
01-09-2010, 11:18
Witam,
przepraszam za podpięcie się do wątku, ale nie chce zakładać nowego i zaśmiecać forum.

mam problem z ustawieniami kolorów w phoca guestbook w różnych językach. Ustawienia domyślne zmieniłam na bardziej pasujące do strony, i kolory zmieniły się, ale tylko w języku polskim(domyślny). W momencie przejścia na język angielski lub rosyjski kolory wracają do ustawienia domyślnego.
Probowalam zmieniac wartosci w plikach php i css tak jak radziliście koledze powyżej, jednak nadal to nic nie daje. Czy ktos wie gdzie lezą pliki odpowiedzialne za arkusze stylów księgi gości phoca w innych językach poza domyślnym?

Joomla 1.5.20
Joom!Fish V2.0.3
Phoca Guest Book 1.4.2

problem rozwiązany:
wystarczyło wejść w joomfish/wybrać dany język/ menu i tam wybrac ksiege gosci/w tłumaczeniu było miejsce na zmiane tych opcji.
czasem sie nie widzi najbardziej banalnych rozwiazan.... ;)