PDA

Zobacz pełną wersję : Aktualizacja Joomli z 1.5.10 na 1.5.15



slakla
03-03-2010, 18:36
Witam, dokonałem aktualizacji Joomli z 1.5.10 na 1.5.15 poprzez:
1. pobranie łatki 1.5.10 do 1.5.15,
2. rozpakowanie pliku archiwum na swoim komputerze lokalnym,
3. przesłanie rozpakowanej zawartości archiwum przy pomocy klienta ftp na serwer.
Transmisja przebiegła pomyślnie. Po aktualizacji w panelu administracyjnym widnieje wciąż informacja, iż Joomla jest w wersji 1.5.10. Proces przesłania rozpakowanej zawartości archiwum na serwer powtórzyłem, problem nie zniknął. Nie wiem teraz, z którą wersją Joomli mam do czynienia oraz jak skutecznie dokonać jej aktualizacji.
Proszę o poradę jak można sobie z tym problemem poradzić.
Z góry dziękuję.

mirio
03-03-2010, 20:55
A czy wgrałeś też kompletny pakiet j.polskiego dla tej wersji?
(http://www.joomla.pl/content/view/439/1/)

slakla
03-03-2010, 22:41
Przepraszam, zapomniałem dodać, iż także wgrałem pakiet j. polskiego dla tej wersji.
Dzisiaj dla pewności chciałem powtórzyć zabieg aktualizacji j. polskiego. Najpierw poprzez instalator w panelu administracyjnym, otrzymałem komunikaty:

1. Warning: move_uploaded_file(/home/sgaserver1/ftp/tmp/pl-PL.joomla1515-admin-site.zip) [function.move-uploaded-file]: failed to open stream: Disk quota exceeded in /home/sgaserver1/ftp/libraries/joomla/filesystem/file.php on line 344

2. Warning: move_uploaded_file() [function.move-uploaded-file]: Unable to move '/tmp/phpgn8DbT' to '/home/sgaserver1/ftp/tmp/pl-PL.joomla1515-admin-site.zip' in /home/sgaserver1/ftp/libraries/joomla/filesystem/file.php on line 344

3. Nie można znaleźć pakietu instalacyjnego.


Następnie próbowałem wgrać łatkę uaktualniającą dla j. polskiego poprzez klienta ftp. Wszystkie pliki udało mi się przesłać na serwer oprócz jednego. Wystąpiły problemy z wgraniem pliku z katalogu Language/pl-PL tj. pliku:pl-PL.plg_content_pagebreak.ini
Otrzymałem komunikaty:
Przesyłanie nie powiodło się
i
Disk quota exceeded

Pomyślałem: problemy z uprawnieniami???

Następnie zauważyłem, iż w panelu administracyjnym w „Konfiguracja globalna” nie mogę zapisać żadnych zmian, otrzymywałem komunikaty:

Na czerwonym pasku:
Delete failed: 'f42d27d0f2f8247c67e1310c88dd6087'
Delete failed: '1536ae1cb8b7aa18f611a394bbe5acaf'

Na niebieskim pasku:
Błąd: nie można zapisać pliku konfiguracyjnego

Próbowałem na serwerze zmieniać na różne sposoby chmody dla pliku configuration.php w głównym katalogu Joomla i też nic nie pomogło (pozostawiłem w końcu na 666), i wciąż nie mogę zmienić ustawień w „Konfiguracja globalna” i tak jak wcześniej wyświetla mi się informacja, iż mam do czynienia z Joomla 1.5.10.

Tak więc wciąż proszę o pomoc!

KYCu
03-03-2010, 22:47
* Jaki serwer? darmowy, zgadłem?

* masz kopię zapasową strony? przywróć ją i proponowałbym zacząć od początku aktualizację


Disk quota exceeded
http://translate.google.com/#en|pl|Disk%20quota%20exceeded

slakla
03-03-2010, 22:53
Serwer jest na nazwa.pl

slakla
04-03-2010, 09:55
Sprawdziłem na serwerze limity dyskowe dla baz danych, wszystko jest w porządku, są duże “zapasy”.

Kopię zapasową witryny posiadam, lecz trochę nietypową.
Na serwerze znajdują się dwa inne systemy: SugarCRM (oprogramowanie klasy CRM) i Mantis (system zgłaszania i śledzenia błędów) obydwa posiadają swoje bazy danych MySQL.
Kopię zapasową witryny sporządziłem przy pomocy komponentu JoomlaPack. Podczas Backup’u obserwując nazwy pakowanych katalogów zauważyłem, iż JoomlaPack zrobił oprócz kopii Joomli także kopię tych dwóch pozostałych systemów w jednej paczce, której rozmiar pomimo kompresji wynosi 234 MB (???).
Obawiam się, iż jeżeli teraz usunę Joomlę z serwera oraz zainstaluję jej kopię zapasową, to system mi „nadpisze” także SugarCRM i Mantisa, na co nie mogę pozwolić.

Próbowałem ręcznie rozpakować tę paczkę, aby sprawdzić jej zawartość, robiłem to przy pomocy WinRAR’a, jednak otrzymałem komunikat błędu: „Archiwum ma niewłaściwy format lub jest uszkodzone”.

Podczas próby zainstalowania na komputerze lokalnym kopii tej witryny poprzez
1. uruchomienie kickstart’a
2. wybór polecenia „ Please click here to open JoomlaPack Installer restore script in a new window.”
Pojawia się w nowym oknie komunikat:
„Nie znaleziono żądanego URLa na tym serwerze. Odnośnik na referującej stronie wydaje się być nieprawidłowy lub nieaktualny. Poinformuj autora tej strony o problemie.”

Tak więc wciąż jestem w tarapatach i proszę o pomoc.