PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla Developer Tools



f1xer
04-03-2010, 06:44
Witam, od jakiegoś czasu zamierzałem stworzyć narzędzie przydatne developerom Joomla 1.5.x ( w przyszłości także 1.6). Dziś poczyniłem pierwsze kroki :). Zapraszam do przeczytania tego krótkiego artykułu i wyrażenia swojej opinii o pomyśle. Jestem również otwarty na nowe pomysły dotyczące funkcjonalności.

Link: http://blog.web-man.info/index.php/2010/03/04/joomla-developer-tools-start/

Dylek
04-03-2010, 08:52
Jakoś tego nie widzę, szczerze mówiąc. Jak sobie wyobrażę, że kod generowany przez te narzędzie miałby być takiej jakości jak wygenerowane z użyciem translatora tłumaczenia - to... hmmm... dzięki, nie skorzystam :) Ale sam pomysł jest ok :)

f1xer
04-03-2010, 16:50
Jakoś tego nie widzę, szczerze mówiąc. Jak sobie wyobrażę, że kod generowany przez te narzędzie miałby być takiej jakości jak wygenerowane z użyciem translatora tłumaczenia - to... hmmm... dzięki, nie skorzystam :)

Tego niestety nie rozumiem :), chodzi o uproszczenie pracy nad własnymi rozszerzeniami, po prostu wpisuje nazwę modułu uzupełniam dane o autorze, decyduje o tym czy załączyć helper, czy i jakie pliki językowe, definiuję parametry klikam generuj i tworzy mi się paczka zip z pustym modułem, a później to już tylko pisanie własnego kodu modułu. A automatyczne tłumaczenie ma działać tylko na zasadzie opcjonalnej, oczywiście można ręcznie ale jeżeli komuś się śpieszy to zawsze lepiej mieć łamaną polszczyznę niż tylko język powiedzmy rosyjski :) poza tym frazy w plikach językowych za zwyczaj nie są zbyt skomplikowane i będzie można to w miarę jakoś zrozumieć (przynajmniej mam taką nadzieję).

zwiastun
04-03-2010, 16:59
1. Hmmm, rozwiązania wedle powyższego opisu (generowanie szkieletowych skryptów) już istnieją.
2. Z opisu na stronie można wnioskować, że chcesz budować aplikację do łatwiejszego tworzenia rozszerzeń, potrafiącą "jakieś" polecenia przekładać na kod Joomla! Gdyby tak było, pomysł wart uwagi. Ale czy podołasz? W pojedynkę? Oczywiście, życzę, by się powiodło.
3. "Polskawy" "ruskawy" czy jakikolwiek goglowaty język nadaje się do tego, by się zorientować, o co chodzi. W tłumaczeniu i rozumieniu etykiet i komunikatów ekranowych, poza najprostszymi i zwykle zrozumiałymi, co najwyżej przeszkadza!

f1xer
04-03-2010, 17:27
ad 1. Nie widziałem rozwiązania do generowania wielu rodzajów szkieletów, tym bardziej z uwzględnieniem parametrów, plików językowych itd. Poza tym istnienie jakiegoś rozwiązania nie wyklucza możliwości stworzenia projektu konkurencyjnego :)
ad 2. W takim razie przepraszam za błąd chodzi o ułatwienie tworzenia rozszerzeń w sensie generowania szkieletu na podstawie dostarczonych danych, wszelkiego rodzaju aplikacje tworzące komponent, raczej nie wchodzą w grę, a to dlatego, że tak jak wspomniałeś jest to strasznie trudno i nie do końca jestem przekonany o słuszności takich rozwiązań, wolę jednak sam pisać kod. A narzędzie przede wszystkim projektuje dla swoich potrzeb, jeżeli ktoś jednak będzie go używał będzie mi niezmiernie miło :)
ad 3. W zupełności się zgadzam, niejednokrotnie jednak łatwiej jest poprawić plik polskawy niż np. francuski.

web-man
19-03-2010, 03:45
Właśnie takie narzędzia szukam. Ostatnio tworzyłem moduł i nie bardzo wiedziałem jak podpiąć plik języka, no i została tylko polska wersja.

keran
19-03-2010, 10:49
Polecam EasyCreatora -> http://extensions.joomla.org/extensions/miscellaneous/development/5908