PDA

Zobacz pełną wersję : Domyślne parametry sekcji



jesiol
04-03-2010, 16:22
2248
Witam mam pytanie, czy jest możliwoś ustawienia domyślnych parametrów sekcji? tak żeby każda sekcja miała takie same atrybuty bez konieczności ustawiania ich. Najbardziej zależy mi na zmianie atrybutu Ilość kolumn orginalnie domyślnie jest na 2, a ja bym chciał zmienić na 1. Będę wdzięczny za pomoc.

f1xer
04-03-2010, 16:32
Zainteresuj się plikami:
components/com_content/views/section/tmpl/blog.xml
components/com_content/views/section/tmpl/default.xml

dotyczą one widoku sekcji, podobne pliki znajdziesz w innych widokach.

jesiol
04-03-2010, 18:05
W tych plikach nie ma możliwości zmiany domyślnych parametrów.
Mam drugi problem, w edytorze tekstowym cokolwiek napiszę np.
fdgdf
dgrt
rthrt
to po opublikowaniu zmienia się na fdgdfdgrtrthrt co może być tego przyczyną?

f1xer
04-03-2010, 18:16
W tych plikach nie ma możliwości zmiany domyślnych parametrów.
Jak nie ma jak jest :)

wyedytuj plik blog.xml i znajdź linijkę:



<param name="num_columns" type="text" size="3" default="2" label="Columns" description="PARAMCOLUMNS" />
zmień default="2" na default="4" wejdź w menu kliknij dodaj stwórz pozycję typu artykuły->sekcja->przegląd artykułów z sekcji i zobacz czy się nie zmieniło.
jeżeli chcesz zmienić w już istniejących sekcjach, to musisz wykonać odpowiednie zapytanie do Bazy danych.

jesiol
04-03-2010, 19:18
Edytowałem już wcześniej ten plik, ale podmiana tych wartości nic nie dawała. Będę wdzięczny również za wskazówki dotyczące mojego drugiego problemu (edytor tekstu).

f1xer
04-03-2010, 19:35
Co do zmiany wartości parametrów to jestem pewien że to działa, przed chwilą sprawdziłem na J 1.5.15. Co do drugiego problemu to jakiego edytora używasz ? Podejrzyj źródło wygenerowane dla artykułu, i zobacz czy są znaczniki HTML <br /> lub <br> to one oznaczają przejście do nowej linii. Być może twój edytor ucina te znaczniki.

jesiol
04-03-2010, 19:44
Używam TinyMCE, na Xstandard jest to samo. Wcześniej było dobrze więc nie wiem co ma wpływ na takie działanie.

f1xer
04-03-2010, 19:45
A zmieniałeś coś od tego wcześniej ? jakiś plugin nowy ?, a czy jak klikniesz podgląd to też tak jest ?

jesiol
04-03-2010, 19:55
Wgrałem Advanced Module Manager i to ma chyba na to jakiś wpływ. Jak kliknę na podgląd to jest ok, dopiero jak kliknę na zastosuj to się zmienia.