PDA

Zobacz pełną wersję : Różne tła na podstronie



pwz
05-03-2010, 06:12
Witam!
Nie mogęznaleźćodpowiedzi na forum/ w sici, dlatego pozwalam sobie założyć nowy temat. Otóż dręćzy mnie pytanie, w jaki sposób ustawić innhe tło np. dla strony głównej, a inne dla reszty serwisu? Chodzi o to, aby str.główna miała swój, statyczny, wygląd, a z niej dopiero prowadziły odnośniki do poszczególnych sekcji-podstron... W dużym uproszczeniu (to nie Joomla, ale pokazuje, o co mi chodzi): http://www.ox.ac.uk/ Da się tak? Bo już dostaję kręćka...
Czy może po prostu pójść na łatwiznę(?) i postawić str.główną w 'czystym' html-u, z któej dopiero następuje przekierowanie do odpowiednich sekcji serwisu w Joomli?
pwz

alex51
05-03-2010, 07:04
Masz taką możliwość w J!1.5, nazywa się ona "przypisywanie do pozycji menu". Należy w zapleczu wejść w Rozszerzenia=>Szablony, wybrać inny szablon niż domyślny i po jego otworzeniu widoczna po lewej stronie jest opcja Przypisz do pozycji menu. Możesz tam wybrać dowolną pozycje menu do pokazywania jej w wybranym szablonie.

floyd
05-03-2010, 07:07
Czy może po prostu pójść na łatwiznę(?) i postawić str.główną w 'czystym' html-u, z któej dopiero następuje przekierowanie do odpowiednich sekcji serwisu w Joomli?Po co komplikować sprawę. Wystarczy stworzyc kilka wersji tego samego szablonu i przypisać je do odpowiednich pozycji menu. Tutaj (http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/165/26/)masz kilka słów na ten temat. Wprawdzie temat pomocy dotyczy Joomla 1.0.x ale róznice są niewielkie.

:D Widzę, że się spóźniłem

pwz
05-03-2010, 14:58
Masz taką możliwość w J!1.5, nazywa się ona "przypisywanie do pozycji menu". Należy w zapleczu wejść w Rozszerzenia=>Szablony, wybrać inny szablon niż domyślny i po jego otworzeniu widoczna po lewej stronie jest opcja Przypisz do pozycji menu. Możesz tam wybrać dowolną pozycje menu do pokazywania jej w wybranym szablonie.

BOMBA! O to właśnie chodziło! Stukrotne DZIĘKI! :up:
Wiedziałem, że musi być taka możliwość, ale żeby aż tak oczywista... 8-D Tak to jest, kiedy sięszuka nie wiadomo gdzie... :DD
pwz

fcp
19-08-2010, 03:25
Dołączam się do tematu.

Jak wchodzę :

Rozszerzenia -> szablony -> moj_szablon -> Przypisz do pozycji menu u mnie jest nieaktywne.

Prawdopodobnie muszę coś wpisać w index.php, templateDetails.xml i params.ini, kombinuje na podstawie domyślnego szablonu z joomla rhuk_milkyway ale nie daje rady. Czy może mi ktoś pomoc ?. Domyślam się ze nie może być to trudne, ale sam nie daje sobie rady.

---------- Post dodany 19-08-2010 o 01:25 ---------- Poprzedni post był 18-08-2010 o 22:22 ----------

ok, zrobiłem :) okazało sie duzo prostrze niż myslalem :) sorry za zasmiecanie

dosiek
04-07-2011, 18:55
Dzięki wielkie za ten post i wyjaśnienie. Też potrzebowałem pomocy w tym zakresie :)

PeFik
04-07-2011, 21:59
Opisałem to w książce, ale jak widać, nikomu się nie chce czytać.