Logowanie

Zobacz pełną wersję : Nowe menu na głównej wyświetlające nazwy artykułów w sekcji



OceanFire
05-03-2010, 20:26
Witam

Jestem tutaj nowym użytkownikiem więc chciałem się zarazem przywitać. Swoją przygodę z joomla dopiero zaczynam więc proszę o wyrozumiałość, za to mam dość duże doświadczenie ze skryptem phpbb by przemo czy zwykłym phpbb - wrazie problemów można śmiało pytać.

Przechodząc do sedna problemu:

Chciałbym na stronie głównej http://varietes.czwartawladza.edu.pl/ dodać po prawej stronie nad sondą następne menu które wyświetlało by tytuły wszystkich tematów w sekcji Kalendarz Imprez. Może być np. kolejno od kropek

-Tytuł 1
-Tytuł 2

itd. np. 5 pozycji. Da się rade coś takiego zrobić ? Z góry dzięki za pomoc

P.S Nie wiem jak to wpisać w szukajke więc jak było to sorry

zwiastun
05-03-2010, 20:46
Też Cię miło witamy..., ale miłej atmosfery nam nie pomnażasz...
Oprócz forum istnieją jeszcze inne formy komunikacji i informacji!
Czy naprawdę każdemu w kole Macieju trzeba powtarzać, że forum to nie podręcznik dla nowicjuszy?

OceanFire
05-03-2010, 20:48
No tak ale to forum po to chyba tutaj jest - aby pomagać

Szukałem gdzie indziej i nic niestety nie znalazłem ;/
Proszę o pomoc

MagicWawa
05-03-2010, 22:24
Najpierw trzeba się zapoznać maksymalnie z instrukcjami na wiki.joomla.pl, poznać strukturę Joomla i zasady dodawania treści, mieć względne pojęcie o html i css, a potem pytać. Ja to już ktoś kiedyś napisał na tym forum. Pytaj wtedy, kiedy robisz coś zgodnie z instrukcją, a to coś i tak zachowuje się inaczej niż w zamierzeniu.

OceanFire
05-03-2010, 22:32
Bardzo dobrze znam html oraz css, oraz w stopniu dobrym php i sql. Znam także podstawowe funkcje joomli bo bez tego nie zrobił bym na tym portalu tego czego już zrobiłem.

Mam pytanie, zadałem pytanie czy ono was przerasta ? Czy naprawdę tak trudno na nie odpowiedzieć ? Czy nie lepiej napisać mi odpowiedź niż prawić smutki ?
Naprawdę super podejście macie do nowych userów, pogratulować ...

Jeszcze raz proszę o odpowiedź bo akuratnie to z czym mam problem mnie w kwesti joomli przerasta.

zwiastun
05-03-2010, 23:05
Przerasta nas.
Pytasz o wyświetlenie w module wszystkich "tematów" z sekcji. A co to takiego? Kategorie? Artykuły?
Jeśli artykuły, to krótko mówiąc - księżycowy pomysł.
Przerasta nas również pojęcie sekcji Kalendarz imprez. Może dlatego, że kalendarz kojarzy nam się z kalendarzem.
Albo znasz te podstawy, albo tylko piszesz że znasz!