PDA

Zobacz pełną wersję : Hurt i detal-uprawnienia



Leonardo
15-08-2006, 00:37
Witam,
Jak zdefinować uprawnienia, dla poszczególnych grup Klientów?
Mam w tej chwili dwa portale informacyjno-handlowe.
Jeden z nich www.leonardo-kalisz.info (http://www.leonardo-kalisz.info) adresowany jest do odbiorców detalicznych. Chciałem pierwotnie umieścić na nim ofertę dla hurtowników. Jednakże nie wiem jak dokonać zmian w uprawnieniach, tak aby detaliści nie widzieli jakie ceny mają hurtownicy. Procedura rejestracji klienta hurtowego musi wyglądać w ten sposób: rejestruje się, ale nadal nie widzi cen przeznaczonych dla niego. Musi on jeszcze przesłać dokumenty potwierdzające możność dokonywania zakupów hurtowych (w tym przypadku udowodnić, że jest agencją reklamową). Kiedy otrzymam dokumenty, chciałbym przydzielić go do grupy, która widzi (po zalogowaniu) ceny hurtowe. Jak to zrobić?
Aby nie robić bałaganu na drugim koncie uruchomiłem jego kopię na stronie www.leonardo-hurt.pl (http://www.leonardo-hurt.pl) z myślą, aby była to strona dla hurtowników. Wiem, że detaliści będę chcieli zobaczyć jakie ceny ma hurtownik i chciałem stworzyć procedurę jak wyżej, z tym, że domyślnie nikt nie będzie na stronie hurtowej widział cen, a zobaczyć je będa mogły tylko potwierdzone agencje reklamowe (po zalogowaniu).
Czy takie coś jest do zrobienia. Proszę o pomoc jak to zrobić? Od 2 dni przeszukuję bezskutecznie forum, a na php nie znam.
Dodam jeszcze, że próbowałem zmienić w konfiguracji wyświetlanie cen dla zalogowanych Klientów, ale sypie mi się templatka.
Z góry dziękuję.

Pozdrawiam
Leonardo
Skype: leonardo-kalisz

zwiastun
15-08-2006, 00:56
No to najpewniej przyjdzie Ci zainwestować. Gotowego ozwiązania nie znajdziesz. Możesz próbowac pokombinowac z JACL. Najpewniej jednak zlecić napisanie skryptu.

Leonardo
15-08-2006, 01:13
Próbowałem z JACL i Community Builder, ale nie doszukałem się takiej możliwości. W JACL jest mozliwość dodoawania nowej grupy użytkowników, ale nie znalazłem możliwości definiowania wyświetlania cen dla nich.
Znalazłem coś takiego:
http://forum.joomla.pl/forum/archive/index.php?t-1311.html
ale nadal nie wiem w jakie sposób określić dla użytkowników (klientów) sposób wyświetlania ceny?

Dylek
15-08-2006, 11:13
A zobacz cos takiego - wlasnie sie ukazalo: CB VM Plugin
(http://developer.joomla.org/sf/sfmain/do/viewProject/projects.vmart_cb;jsessionid=2B318B9C84194EB2CD155 E417CE4340E)

Leonardo
15-08-2006, 12:00
Też próbowałem, ale niestety nie znam tak angielskiego, a ponadto plugin jest dla VM wersji 1.0.4. Ja mam 1.0.2, a po aktualizacji teplatka i wyświetlanie mi się sypie. Chaciał zaktualizować do wersji 1.0.6 bo tam podobno można określać ceny w zależności od ilości zakupionego artykułu, ale...w moim przypadku to chyba tylko marzenie.

comet
03-09-2006, 10:34
takie ustawienia są możliwe w standardowym VM ( chyba, że źle zrozumiałem ),

w zakładce klienci standardową grupą jest default czyli po rejestracji klient widzi ceny takie jak wszyscy, po dosłaniu stosownych dokumentów przypisuje się danemu klientowi inna grupę np Gold Level w której ustawia sie stosowny upust dla wszystkich produktów, lub jeżeli ceny mają byc inne, dopisuje się je do danego produktu w zakładce produkty-wykaz cen-nowy dla danej grupy w tym przypadku Gold Level


p.s. ciągle nie mam internetu :mad:

sake1
30-10-2007, 21:43
Witam
Mam zainstalowaną wersję VM 1.0.12 i nie mam takiej możliwości. Czy to jest w standardzie czy jakiś dodatek.
Interesuje mnie ten fragment
"jeżeli ceny mają być inne, dopisuje się je do danego produktu w zakładce produkty-wykaz cen-nowy dla danej grupy w tym przypadku Gold Level"
Chciałbym mieć właśnie oddzielnie ceny detaliczne i hurtowe. Ceny oczywiście hurtowe są widoczne tylko dla hurtowników a ceny detaliczne dla klientów detalicznych. Cena zmienia się po zalogowaniu klient hurtowy widzi cenę hut. a klient detaliczny po zalogowaniu nadal widzi cenę detaliczną.

ainow
30-10-2007, 22:57
Jak pisał Comet, to standardowa opcja VM.

Wejdź w edycję produktu a następnie skorzystaj z ikony w górnym prawym rogu, która oznaczona jest jako "Wylistuj ceny"; w następnym oknie użyj ikony "Nowe" aby dodać nową cenę; tam też określisz, dla jakiej grupy klientów cena ta będzie widoczna.
Gdy już ustalisz dodatkowe ceny dla każdego z produktów, przypisz klientów, których chcesz do odpowiedniej grupy (w panelu admina: Admin > Użytkownicy > w edycji konta klienta, w zakładce "informacje o kliencie").

Jeśli nie zechcesz ustalać dodatkowych cen produktów a jedynie ustalić jednakową wielkość rabatu na wszystkie produkty dla wybranych klientów, to skorzystaj z opcji dostępnej w konfiguracji grup klientów (PA > Klient > Wylistuj grupy klientów).