PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana koloru tła pod strone problem?!



Rrzym
06-03-2010, 17:55
Chciałbym zmienić standardowy kolor tła strony w joomle 1.5. W znacznej większości szablonów jest on biały. Chciałbym zmienić to tło na inny albo dać jakiś obrazek w miejsce zaznaczone w polu na czerwono. Chodzi o białe tło pod artykuł czy newsa na stronie by całkiem go zmienić. Proszę o pomoc
2254

f1xer
06-03-2010, 17:58
Niestety nie ma uniwersalnej rady oprócz jednej, nauczyć się podstaw css/html i używania firebuga, reszta zależy od konkretnej templatki.

Robster
06-03-2010, 18:19
f1xer mylisz się. Wystarczy przeczytać na wiki informację o stylach CSS opisujących treść główną w Joomli!

f1xer
06-03-2010, 18:23
Pod warunkiem że templatka nie nadpisuje widoków w sposób niestandardowy.

Robster
06-03-2010, 18:28
Oczywiście, ale takich templarek jest niewiele (darmowych). A jak już nadpisują niestandardowo, to najczęściej klasa odpowiedzialna za tło nie zostaje nadpisana. A przynajmniej ja wyciągnąłem takie wnioski po krótkiej przygodzie z Joomla! i kilkunastoma przestudiowanymi templarkami.

f1xer
06-03-2010, 18:43
Jakby nie było, to i tak firebug się przyda a podstawy css i html są niezbędne :). Co do templatek, to niektóre ponad zmianę css będą wymagały edycji obrazów zatem nadal podtrzymuje zadnie że jest ważną rzeczą informacja o templatce jaką modyfikujemy.

Robster
06-03-2010, 18:55
Tak jest na pewno łatwiej, ale trzeba się nieco znać na CSS, a Rrzym chyba nie posiada takiej wiedzy ponieważ pyta o co pyta.
Dlatego myślę, że z FB za dużo by nie wyczytał, a tak na wiki ma gotowy opis klasy ze wszelkimi informacjami i wiedza o CSS jest minimalizowana do kompletnego minimum. Inna sprawa, że szablon rzeczywiście może mieć nadpisane klasy i wtedy pozostaje tylko FB, ale może będzie miał nieco szczęścia i tak nie jest. Ale nawet jeśli mu się nie poszczęści, to nauczy się czegoś nowego :)

Pozostaje mi tylko życzyć Rrzym'owi udanej modyfikacji szablonu. To naprawdę nie jest takie trudne, wystarczy się nieco przyłożyć ^^