PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki zestaw klas dla templarki



Robster
06-03-2010, 18:40
Cały czas staram się uzupełniać swoją wiedzę na temat Joomla! i czytając ostatnio toturial do szablonów pod adresem http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/620/30 trafiłem na takie zdanie:

- "Arkusz stylów dla Joomla! i Mambo powinien definiować domyślne formatowanie dla niewielkiego zestawu znaczników HTML, przedstawionych w tabeli poniżej."

Wątpliwości budzi fragment zdania, który jest pogrubiony. Ta tabela, to tylko tabela numer 1 czy wszystkie tabele, które znajdują się na tej stronie? Jeśli wszystkie, to oznacza, że jeśli nie nadpisujemy żadnej z klas, to w naszym arkuszu stylów powinny znaleźć się wszystkie klasy które zostały na tej stronie wymienione?
Oczywiście jest tak, gdy chcemy zadbać o poprawne formatowanie wszystkiego co na naszej stronie się pojawi.

Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie moich wątpliwości. Pewnie za jakiś czas sam bym do tego doszedł, ale po drodze nabrałbym złych nawyków.

zwiastun
06-03-2010, 20:27
1. Material dotyczy szablonów dla Joomla 1.0
2. Materiały do szablonów dla Joomla 1.5 na wiki

stone
06-03-2010, 20:32
Wątpliwości budzi fragment zdania, który jest pogrubiony. Ta tabela, to tylko tabela numer 1 czy wszystkie tabele, które znajdują się na tej stronie? Jeśli wszystkie, to oznacza, że jeśli nie nadpisujemy żadnej z klas, to w naszym arkuszu stylów powinny znaleźć się wszystkie klasy które zostały na tej stronie wymienione?
.

Dotyczy to tabeli pierwszej i w sumie częściowo drugiej , czyli znaczników ogólnych, natomiast nie do końca rozumiem Twoich wątpliwości.

Robster
06-03-2010, 22:32
zwiastun wiem, że to artykuł dla wersji 1.0, ale jak poznawać joomle to od samego początku, nigdy nie wiadomo co się może w przyszłości przydać :)

stone moje wątpliwości tyczą się właśnie tego co napisałeś. Tekst mówi o tabeli 1, ale w pozostałych są znaczniki, które zwyczajnie muszą się pojawić na stronie. Dlatego nieco się skołowałem i chciałem rozwiać wątpliwości.

Dziękuję Panowie za pomoc.

zwiastun
06-03-2010, 22:44
Słowo "tabela" nie odnosi się tutaj do kodu HTML (wtedy fizycznie jest tabel więcej), ale do całego zestawienia na tej stronie.