PDA

Zobacz pełną wersję : Ikony e-mail print pdf



DLUGI321
06-03-2010, 19:26
Witam

Mam takie pytanie chce zmienic ikony w joomla w kodzie php kod odpowiedzialny za te ikony jest podany niżej. Co trzeba do niego dopisać żeby wskazywał na konkretny katalog i ikonę. Wiem że można w szablonie utworzyc katalog images i tam umiescic nowe ikony ale nie oto mi chodzi. Zależy mi abym miał wieksza swobode w dodawaniu nowych ikon a nie tak jak do tej pory ze jak dodam nową ikone PDF to bedzie ona taka sama w każdym miejscu w systemie. A dzięki temu mogę mieć inna ikonę e-mail w artykułach inna w zakładce Kontakty (inne rozmiary wygląd) w php jestem noga. Jeżeli ktos potrafi mi pomoc będę bardzo wdzieczny może ktos zna jakis łatwiejszy sposob.




<div class="buttonheading">
<?php if (!$this->print) : ?>
<?php if ($this->params->get('show_email_icon')) : ?>
<span>
<?php echo JHTML::_('icon.email', $this->article, $this->params, $this->access); ?>
</span>
<?php endif; ?>

<?php if ( $this->params->get( 'show_print_icon' )) : ?>
<span>
<?php echo JHTML::_('icon.print_popup', $this->article, $this->params, $this->access); ?>
</span>
<?php endif; ?>

<?php if ($this->params->get('show_pdf_icon')) : ?>
<span>
<?php echo JHTML::_('icon.pdf', $this->article, $this->params, $this->access); ?>
</span>
<?php endif; ?>
<?php else : ?>
<span>
<?php echo JHTML::_('icon.print_screen', $this->article, $this->params, $this->access); ?>
</span>
<?php endif; ?>
</div>
<?php endif; ?>

Robster
06-03-2010, 19:40
A czy nie wystarczy edytować kod php odpowiedzialny za wyświetlanie artykułów i kontaktów, a następnie zmienić w nich ścieżkę do ikon? Gdzieś na wiki czytałem jakieś informacje na temat tej linijki:
<?php echo JHTML::_('icon.print_screen', $this->article, $this->params, $this->access); ?> więc wystarczyłoby zapoznać się jak to działa i podmienić ścieżkę.

Mogę się mylić, ale wydaje mi się że takie rozwiązanie będzie jak najbardziej funkcjonalne.

stone
06-03-2010, 19:47
Niestety nie ma takiej możliwości, ikona jest generowana w sposób jaki podałeś, nie ma opcji obrazka dla danej sekcji strony. Możesz to obejść kopiując wygenerowany kod skopiowany ze strony i wklejając na sztywno w dany szablon i modyfikując link do wyświetlenie. Niezbyt eleganckie ale może spełnić Twoje oczekiwania :)