PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z dodatkami po przeniesieniu strony



agigagi
06-03-2010, 20:27
Przeniosłam stronę, kopiując bazę danych i instalując Joomlę 1.5.15 na nowym serwerze (na starym była 1.5.14). Po wklejeniu bazy danych okazało się, że komponenty nie działają. Pomyślałam, że to logiczne, trzeba doinstalować je, ale kiedy próbuje, któryś z nich zainstalować pojawia się błąd, że taki dodatek już jest, a kiedy próbuję go odinstalować, pojawia się błąd, że nie może odnaleźć pliku, błędne koło. Co mogę z tym zrobić?

zwiastun
06-03-2010, 21:51
Nie ta pora, ale może warto poczytać na temat przenoszenia witryny na serwer?

agigagi
06-03-2010, 22:17
Nie ta pora, ale może warto poczytać na temat przenoszenia witryny na serwer?

Właśnie trafiłam na artykuł o przenoszeniu strony na inny serwer i tak jak tam zostało opisane skopiowałam bazę danych i importowałam na nowy serwer, tylko zamiast skopiować folder joomli z public_html ze starego serwera, zainstalowałam na nowym serwerze joomlę 1.5.15.

zwiastun
06-03-2010, 22:21
I w czym problem? Bo chyba nie w tym, że trzeba także przekopiować katalogi z dodatkowymi komponentami tudzież pliki i katalogi doinstalowanych dodatków i modułów.

agigagi
06-03-2010, 22:44
I w czym problem? Bo chyba nie w tym, że trzeba także przekopiować katalogi z dodatkowymi komponentami tudzież pliki i katalogi doinstalowanych dodatków i modułów.

a czy mogę pokusić się o przeniesienie całego folderu pluings, modules i component?

zwiastun
06-03-2010, 22:47
A to tak trudno porównać, co już jest, a czego nie ma? Po co przesyłać coś, co już jest?

_eva
07-03-2010, 12:19
Ja bym na Twoim miejscu spróbowała najpierw przenieść stronę na serwer lokalny np. xampp (bo rozumiem, że chciałaś przenieść stronę z 1 serwera zewnętrznego na 2). Na xamppie przetestować całość i dopiero potem przenieść na właściwy serwer zewnętrzny. Cała procedura przenoszenia została bardzo dobrze opisana na stronie:
http://wiki.joomla.pl/Jak_skopiowa%C4%87_witryn%C4%99_z_komputera_lokaln ego_na_zdalny_serwer%3F
Pozdrawiam,
eva