PDA

Zobacz pełną wersję : Narzedzia SEO



Hiatus
07-03-2010, 10:53
Witam,
zastanawiam się nad programami wspomagającymi pozycjonowanie np. SEO Adder - przyglądałem się wersji Semi Adder demo - hmm, mam bardzo mieszane uczucia. Co sądzicie o zautomatyzowanych narzędziach "promocji", a może ktoś kto projektuje mapy serwisów podpowie co na to Google? Opisy producentów brzmią zachęcająco ale diabeł tkwi w prawdziwej wiedzy, a nie marketingu.
Będę wdzięczny za opinię i dyskusję.

keran
07-03-2010, 11:48
Można się tym wspomagać ale rozważnie. Te programy nie wypozycjonują strony za Ciebie, nie wykonają optymalizacji kodu, zawartości merytorycznej, nie zdobędą najlepszych linków. Możesz je traktować jedynie jako dodatek, który 'może' nieco pomóc jak będziesz umiejętnie z nich korzystał. Najlepiej czytaj fora o pozycjonowaniu.

Hiatus
07-03-2010, 19:40
Dziękuję Keran za szybką odpowiedź, widać nie do końca właściwie postawiłem pytanie ...
Co do mnie to cieszę się z Joomla! od kilku lat, jakoś dawałem sobie radę z użytkowaniem systemu więc nie zadręczałem Was pytaniami co, czym, gdzie ...
Mam klika swoich stron i metodami o których wspominasz (nocka, kawa, wybór katalogu, analiza treści, propozycje wymiany linków, red bull ... ) wypromowałem je na pierwsze pozycje w Google (moje strony to dziedziny niszowe więc nie było trudno - taki geniusz nie jestem :) .
Jest jednak oferta zautomatyzowanych metod "pozycjonowania" i tu zastanawiam się czy "bezrozumne" dodawanie lub jak kto woli pójście w ilość linków może coś zmienić w witrynie na lepsze? Wzrost PR? A jak na to "patrzy" Pan Google? Czy dobowy przyrost linków np o 100, a miesięczny o 3100 spowoduje bana dla witryny czy nie? I jeszcze jedno – skoro ten Adder jest niby taki dobry to czemu strona właściciela programu nie jest na pierwszym miejscu pod hasłem SEO?
Jeszcze poszperam ale chyba nie kupię …
Czy są inne opinie?

keran
07-03-2010, 21:20
...
Jest jednak oferta zautomatyzowanych metod "pozycjonowania" i tu zastanawiam się czy "bezrozumne" dodawanie lub jak kto woli pójście w ilość linków może coś zmienić w witrynie na lepsze? Wzrost PR? A jak na to "patrzy" Pan Google? Czy dobowy przyrost linków np o 100, a miesięczny o 3100 spowoduje bana dla witryny czy nie? I jeszcze jedno – skoro ten Adder jest niby taki dobry to czemu strona właściciela programu nie jest na pierwszym miejscu pod hasłem SEO?
Jeszcze poszperam ale chyba nie kupię …
Czy są inne opinie?

Kiepskie linki Ci ni pomogą więc spamowanie nie ma sensu. Zdobywaj tylko wartościowe. Sugeruję dodawać do 5 linków na dobę. O pozycje Addera to pytanie do nich :D
Wypróbuj wersje demo, kiedyś mieli na stronie.

kurak
09-03-2010, 11:42
Czy dobowy przyrost linków np o 100, a miesięczny o 3100 spowoduje bana dla witryny czy nie?

Z czego ze 100 dodanych linków google zaindeksuje samo może kilka. Jeśli chcesz żeby praca nie poszła na marne to musisz dopalić te swoje wpisy.

Według mnie Adder nie jest nic warty, obecnie coraz bardziej google patrzy na jakość linka a nie na ilość.

sstanczuk
09-03-2010, 12:55
Witam
Jak chcesz przetestować Addera ale jeszcze w starej wersji 5 to wejdź na stronę http://maxilink.pl