PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana koloru podstrony



dom12345
07-03-2010, 10:08
Witam!

Chciałbym zmienić kolor tła strony. W tej chwili jest czarny, ale chciałbym na inny żeby to lepiej wyglądało. I możecie mnie przekierować gdzie się takie rzeczy zmienia bo niewiem. Próbowałem wchodzić tam gdzie mam szablon w images i zmieniać kolor lecz tylko udało mi sie zmienic header strony i buttons

2259
Bardzo serdecznie dziękuje za pomoc:)

POZDRAWIAM

Robster
07-03-2010, 11:18
Podstawy CSS. Sprawdzasz, która klasa odpowiada za kolor tła i zmieniasz wartość background w tejże klasie.

ppilus
07-03-2010, 11:25
W tym szablonie tło jest grafiką.
Uzbrój się w Firebuga, szukaj i zmieniaj (pliki grafik: Sheet-v.png, Sheet-c.png)

// eidt: @robster najpierw zobacz szablon, nie jest zbyt przyjazny do szybkich zmian

nikszal
07-03-2010, 12:08
Szablon wyszedł spod młotka Artisteera, ale ciekawsza jest informacja pod szablonem i w pliku style.css
Powered by Need For Speed (http://needforspeedek.cba.pl/) and Joomla template (http://www.techline.de/) created by TechLine.Naruszenie licencji czy piracka manufaktura?

Robster
07-03-2010, 13:18
W tym szablonie tło jest grafiką.
Uzbrój się w Firebuga, szukaj i zmieniaj (pliki grafik: Sheet-v.png, Sheet-c.png)

// eidt: @robster najpierw zobacz szablon, nie jest zbyt przyjazny do szybkich zmian

Nie wiem czy dysponujemy tym samym obrazkiem bo ja widzę tylko jakąś miniaturową grafikę wycinka strony, i tylko na jej połowie widać tło (według mnie zwykłe background-image). Szablonów na pamięć się nie uczę, więc nawet gdybym gdzieś się z takowym spotkał to pewnie bym go nie pamiętał, a biorąc pod uwagę post ppilus o tym, że szablon jest płatny to już w mojej ocenie go zupełnie skreśla.
Wasza dwójka od razu poznaje autora szablonu, więc możecie udzielić bardziej kompetentnej odpowiedzi z tak szczątkowych informacji o szablonie, których udzielił dom12345.

Podsumowując dom12345 dostał ode mnie odpowiedź adekwatną do poziomu pytania.

ppilus
07-03-2010, 13:40
Przepraszam, w którym miejscu napisałem, że jest płatny ?

Robster
07-03-2010, 13:54
Masz rację, źle zrozumiałem to zdanie o naruszeniu licencji. Zaraz coś takiego wrzucam do worka szablonów ściągniętych z rapida.

dom12345
07-03-2010, 18:18
Problem rozwiązany

Zmieniłem plik grafik:Page-BgTexture z czrnego na zielony programem Gimp i pomogło:)

Dziękuje wszystkim serdecznie za pomoc!