PDA

Zobacz pełną wersję : Panel klienta.



kw5xgLpC
08-03-2010, 01:06
Witajcie,

chciałbym się dowiedzieć czy istnieje jakieś rozszerzenie pod tytułem panel klienta. Domyślnie chcę, by klient po zatwierdzeniu formularzu zamówienia automatycznie dostawał swoje konto, a po zalogowaniu się miał dostęp do swojego mini panelu gdzie miałby kilka informacji (dodawanych przeze mnie). Wiem, że można podciągnąć pod to jakieś rozszerzenie społecznościowe, ale może ktoś zna jakieś sprawdzone rozwiązania zorientowane tylko na to?

Pozdrawiam,
Marcus

idek
08-03-2010, 14:14
nie wiem dokadnie o co Ci chodzi, ale wnioskuję, że masz jakiś sklep...? jesli jest oparty o virtuemart, to jest tam możliwość, aby klient po zatwierdzeniu zamówienia otrzymał swoje konto, na którym może oglądać informacje o swoich zamóweniach, edytować swoje dane itp.

kw5xgLpC
08-03-2010, 15:12
Sklep to za dużo powiedziane ;)

Mój przyjaciel zajmuje się tworzeniem grafiki i zdecydował postawić portfolio w internecie i do tego dodać taką strefę klienta, a mi dał wyzwanie przerobienia swoich bazgrołów na stronę internetową. W domyśle ma to być banalna stronka (home, o mnie, portfolio) więc rozważałem postawienie tego na samym html, ale stwierdziliśmy, że dobra byłaby opcja składania zamówień.

Ja osobiście to widzę tak:
klient wypełnia formularz, zaznacza tam szereg opcji (czy to ma być logo, czy pocztówka, jaki styl, uwagi, termin wykonania itd), całe to info wędruje na e-maila + ewentualne załączniki. Jednocześnie klient, który wypełnił formularz dostaje konto (ewentualnie w sumie możemy je tworzyć ręcznie sami jak już odbierzemy maila i go o tym informować). Po zalogowaniu się do "panelu klienta" klient będzie miał wgląd do takich elementów jak: wycena projektu, info czy wynagrodzenie zostało zaksięgowane, stadium dotychczasowych prac (screen aktualizowany raz dziennie) i może kilka innych rzeczy - wszystko to może być aktualizowane ręcznie gdyż raczej klienci nie będą walili drzwiami i oknami, więc będzie można to ogarnąć.

Co prawda nie znam VirtueMart bo sklepy zawsze stawiałem na innych skryptach, ale w sumie wymagania co do funkcjonalności są bardzo małe więc myślałem o czymś prostszym. A samodzielne wyszukiwanie w rozszerzeniach nie przyniosło rezultatów.

Pozdrawiam,
Marcus ;)

Helid
13-03-2010, 10:39
Mhm, obsługę użytkowników masz w zestawie z joomlą od razu. Więc mie wystarczy dodać podstrony etc widocznej tylko dla zalogowanych?

kw5xgLpC
16-03-2010, 00:22
Ale czy np. da się rozbudować formularz rejestracyjny by zawierał wspomniane pola (np. upload obrazów, niestandardowe checkboxy, pola), który wysyłałby wszystko bezpośrednio na maila, każdy user by miał "strefę klienta", w której znajdowałaby się podstrona (nawet tworzona ręcznie w PA) z indywidualnymi komunikatami dla tego klienta.

Wiem, że teoretycznie możemy przejść od razu na telefon, emaila itd., ale takie rozwiązanie jest wg mnie bardziej profesjonalne.

kvision
16-04-2010, 16:55
Mnie interesuje coś podobnego.

Po zalogowaniu klient mógłby edytować swoje dane osobowe oraz sprawdzać status zamówienia. Zna ktoś coś takiego ?