PDA

Zobacz pełną wersję : Yootheme i kupno szablonu!?



LorDos
08-03-2010, 12:20
Witam!

Rozpocząłem tworzenie strony mojej firmy za pomocą joomli. W trakcie prac wykorzustuje szablon Beyond którego autorem jest yootheme, dodatkowo szereg innych dodatków tej firmy jak zoo, gallery czy maps.

Tutaj moje pytanie. Przeczytałem regulamin użytkowania yootheme, chciałbym go zakupić jednak natrafiłem an pewne nieścisłości w regulaminie których nie rozumiem. Czy wykupując pakiet za 39 euro mam dostęp do downloadu na 3 miesiące i prawa do szablonu i dodaków yoo na zawsz ena jedną licencję? Czy musze po 3 miesiącach ponownie wykupować nową licencję?

I drugie pytanie: Czy wykrywalność używania ich szablonu jest duza? Czy jeżeli skorzystam z kopii pobranej z internetu mogę mieć jakieś nieprzyjemności> Czy może ze względu an to, że to firma należałoby wykupić ten szablon?

Czekam na odpowiedzi, pozdrawiam!

kedar
08-03-2010, 12:38
Witam!
[..]
I drugie pytanie: Czy wykrywalność używania ich szablonu jest duza? Czy jeżeli skorzystam z kopii pobranej z internetu mogę mieć jakieś nieprzyjemności> Czy może ze względu an to, że to firma należałoby wykupić ten szablon?

Czekam na odpowiedzi, pozdrawiam!
To drugie pytanie jest niesmaczne, oczywiście należy zapłacić autorowi za jego wykonaną pracę. Sam piszesz, że szablon będzie na stronie firmowej. Jak sobie to inaczej wyobrażasz? Jeśli masz inne zdanie sam poświęć czas na napisanie modułu, szablonu etc.
Naprawdę nie rozumie ludzi takich jak Ty. Strona firmowa, będziesz na tym zarabiać i na samym starcie chcesz kogoś okraść!

dkint
08-03-2010, 12:39
Witam

Tak jak u większości developerów za 39 euro masz dostęp do wszystkich szablonów przez trzy miesiące z tym, że legalnie w tych wszystkich szablonów możesz wykorzystać tylko jeden. Jeśli uważasz, że szablony są ok i masz paru klientów, którym chcesz je zainstalować musisz kupić konto developerskie lub biznesowe, pewnie coś takiego tam jest. Np Administrator joomlart w którymś momencie na forum napisał, że jeśli ktoś potrzebuje np tylko jednego szablonu od nich ale dla swojego klienta to wystarczy, że kupi szablony przez zwykłe konto a nie developerskie - chociaż nie jest to potwierdzone nigdzie w regulaminie. U gavicka jeśli chcesz komercyjnie instalować szablony klientom musisz mieć co najmniej konto biznesowe za 70 euro. Co do wykrywalności - zacznij raczej myśl czy 40 euro to taka duża kasa za profesjonalnie wyglądającą stronę ?

pozdrawiam
Krzysiek

LorDos
08-03-2010, 12:45
Czyli na własny użytek za jeden szablon mogę śmiało brać konto za 40 euro i bede mógł do woli uzywac sobie tego szablonu na swojej stronie? Np. przez najbliższe 5lat?

LorDos
08-03-2010, 12:49
To drugie pytanie jest niesmaczne, oczywiście należy zapłacić autorowi za jego wykonaną pracę. Sam piszesz, że szablon będzie na stronie firmowej. Jak sobie to inaczej wyobrażasz? Jeśli masz inne zdanie sam poświęć czas na napisanie modułu, szablonu etc.
Naprawdę nie rozumie ludzi takich jak Ty. Strona firmowa, będziesz na tym zarabiać i na samym starcie chcesz kogoś okraść!

Ta mysl była nawiązana tylko i wyłącznie do sytuacji w której za 40 euro wykupowałbym licencję na szablon jedynie na 3 miesiące, bo nei wiem czy raz wykupiona licencja na szablon jest dożywotnia czy nie.

pyziak
08-03-2010, 13:45
Najpierw piszesz że jesteś w trakcje prac i tworzysz z wykorzystaniem rzeczy od Yootheme, później piszesz mglisto o licencji za 39 euro.
W sumie odpowiedz na moje pytanie (bo się pogubiłem) : Jesteś złodziejem ?(nie masz wykupionego członkostwa) czy nie ? (masz wykupione) , bo nie wiem czy Ci pomóc czy nie (bo na tym forum złodziejstwa się nie toleruje)

LorDos
08-03-2010, 13:55
Kolego, naprawdę upraszam sobie! Chyba jakiś regulamin tutaj obowiązuje, czy coś mi się wydawało, że widziałem taki temat gdzieś!

Nie będę się tłumaczył z tego co mam czego nie mam, dla twojej informacji posiadam już kopie szablonu i dodatków pobraną z internetu w celu nauki, bo Joomla jest dla mnie czymś nowym.

Co chyba nie przeszkadza w tym bym legalnie nabył ich produkt czy nie?! Ja zadałem pytanie odnośnie licencji i jej czasu trwania, a nie przypominam sobie żebym prosił o jakieś opinie kogoś, kogo całkowicie nie znam, bo ja Ci Tobie nie ubliżam i tez nie interesuje mnie kim jesteś!

Dlatego prosiłbym Cię byś powstrzymał się od jakichkolwiek opinii na mój temat!

Czy po wykupieniu licencji SILVER po upłynięciu okresu członkowstwa ( w tym wypadku 3 miesiące) mam prawo nadal korzystać z pobranego LEGALNIE szablonu?

Pytanie zostało zadane, masz ochotę odpowiedź pomóż, nie masz ochoty to jeszcze w prawym górnym rogu masz magiczny przycisk - zamknij stronę i się też przy okazji zamknij!

pyziak
08-03-2010, 14:01
Masz racje Regulamin istnieje !
Nigdzie tobie nie ubliżyłem , tylko spytałem

posiadam już kopie szablonu i dodatków pobraną z internetu w celu nauki, bo Joomla jest dla mnie czymś nowym. To że jesteś nowy nie upoważnia Cię do łamania licencji Yootheme ,

LorDos
08-03-2010, 14:04
Nie łamię licencji bo strona jest wyłączona dopóki nie zakupie jej. www.creativeprogress.de Chcesz sprawdź!

Robster
08-03-2010, 14:05
LorDos wątpię by po wygaśnięciu członkostwa można było korzystać z zasobów dla CZŁONKÓW. Inaczej każdy by mógł powiedzieć, że miał kiedyś konto i ściągnął co chciał, a tak naprawdę szablon zwyczajnie ukradł.

LorDos
08-03-2010, 14:09
Terms of use
These terms of use apply to all YOOtheme memberships. This includes the template memberships as well as the extension memberships. YOOtheme grants you a non-exclusive limited license to use products sold on the YOOtheme website in accordance with the following terms and conditions.

The licenses are not time-limited, so you may continue to use the chosen product even after the date your membership expires. During the membership duration you have access to forum support and updates of your chosen products.

Na stronie u nich pisza tak j/w. Z tego wynika, że prawa do szablonu nie wygasają wraz z członkostwem.
Jeżeli ma tak byc jak mówisz, to zrezygnuje z szablonu bo nie będę płacił co 3 miesiące 40 euro.

kedar
08-03-2010, 14:31
Co chyba nie przeszkadza w tym bym legalnie nabył ich produkt czy nie?! Ja zadałem pytanie odnośnie licencji i jej czasu trwania, a nie przypominam sobie żebym prosił o jakieś opinie kogoś, kogo całkowicie nie znam, bo ja Ci Tobie nie ubliżam i tez nie interesuje mnie kim jesteś!
[...]
Przypomnę gdzie pytałeś o opinię:

I drugie pytanie: Czy wykrywalność używania ich szablonu jest duza? Czy jeżeli skorzystam z kopii pobranej z internetu mogę mieć jakieś nieprzyjemności> Czy może ze względu an to, że to firma należałoby wykupić ten szablon?

Czekam na odpowiedzi, pozdrawiam!


Pytanie zostało zadane, masz ochotę odpowiedź pomóż, nie masz ochoty to jeszcze w prawym górnym rogu masz magiczny przycisk - zamknij stronę i się też przy okazji zamknij!
Ciekawe co na to moderatorzy i administaracja?

Pytasz jawnie co Tobie zrobią, kiedy złapią z nielegalnym szablonem. Czy firma szuka w internecie nielegalnych kopi swoich produktów. Więc jak to nazwiesz? Nie oburzaj się, że ludzie mają do Ciebie pretensje. Polish businessman...

Robster
08-03-2010, 14:35
Pytanie zostało zadane, masz ochotę odpowiedź pomóż, nie masz ochoty to jeszcze w prawym górnym rogu masz magiczny przycisk - zamknij stronę i się też przy okazji zamknij!

Bardzo, bardzo niefajnie :/

Dylek
08-03-2010, 14:37
Nie łamię licencji bo strona jest wyłączona

A jak gwizdniesz komuś auto, ale nie będziesz nim jeździł, a jedynie schowasz u siebie w garażu to jesteś złodziejem, czy nie?

LorDos
08-03-2010, 14:38
A jak gwizdniesz komuś auto, ale nie będziesz nim jeździł, a jedynie schowasz u siebie w garażu to jesteś złodziejem, czy nie?
Oczywiście że będe złodziejem, kwestia tego, że nie miałem zamiaru uruchamiać strony do momentu wykupienia licencji. W tej chwili robię przelew i w przeciągu kilku dni będę miał dostęp do member area.

Ok, przyznaję pytanie było całkowicie źle skonstruowane, wykorzystuje piracką kopie by sprawdzić czy będzie mi pasować czy bedę mógł dzięki temu szablonowi osiągnąć efekt jakiego cozekuje. Po wykupieniu szablonu nawet nie bede podmieniał plików, zakupie szablon i moduł zoo, nikogo nie okradnę i będę korzystał z legalnego szablonu. Od początku miałem zamiar wykupić kwestią są dla mnie tylko zasady licencji. I juz zakończmy tę dziecinadę, prosze o przejrzenie zasad licencji na yootheme i udzielenie mi informacji odnosnie tego czy dobrze rozumiem jej warunki.

KejeN
08-03-2010, 14:42
@LorDos: odpowiadając na Twoje pytanie odnośnie licencji to już i tak sam sobie odpowiedziałeś : wybierasz jeden szablon i używasz go do woli - z końcem członkostwa kończy się tylko wsparcie techniczne i możliwość pobierania ich szablonów.

A co do tej drugiej kwestii to bez komentarza.

Jdwind
08-03-2010, 14:45
Oczywiście że będe złodziejem
Czyli jednak sam przyznałeś, że jesteś złodziejem. Windowsy w firmie też najpierw z rapida pościągałeś, żeby "zobaczyć" jak będą działać? Za mniejsze słowa ludzie dostawali banana tutaj...

LorDos
08-03-2010, 16:15
Pozostawię to bez komentarza, dostałem dopowiedź na swoje pytanie zamówiłem członkowstwo, a to co mam w firmie to moja prywatna sprawa i nie mam zamiaru nikomu się z tego tłumaczyć.

Temat można zamknąć.

zwiastun
08-03-2010, 17:15
Owszem, temat można zamknąć, a autora propozycji pożegnać na czas kwarantanny.

PeFik
09-03-2010, 08:22
Np. przez najbliższe 5lat?

tak. Pod warunkiem że przez 5 lat chcesz mieć joomla 1.5.

Poza tym tak jak wszyscy tutaj, podkreślam ... wykrywalność to jedno ale łamanie prawa to drugie. Poza tym jak byś się czuł jakby ktoś korzystał z twojej pracy za free ? Pomyśl potem pisz, dzieciaku.


Poza tym Art. 115. 1. Kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.
2. Tej samej karze podlega, kto rozpowszechnia bez podania nazwiska lub pseudonimu twórcy cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie albo publicznie zniekształca taki utwór, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie.

Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych

sLy_x
17-03-2010, 11:29
hmm.. ciekawy temat, mam podobny problem (http://forum.joomla.pl/showthread.php?38277-rockettheme-Crystalline) na temat licencji z rockettheme.
Czytając informacje zawarte w tym temacie, chciałem się upewnić czy szablon, który sobie wybrałem też będę mógł użytkować "dożywotnio" jeśli wykupię tylko licencję członkowską za 50$.
Jestem w stanie poświęcić taką sumę za to, że będę mógł korzystać z czegoś co mi odpowiada.
Rozumiem, że w tym przypadku 1 szablon mogę wykorzystać tylko raz - tzn. jeden serwis na takim szablonie.

Pytam bo nie do końca rozumiem ten rodzaj licencjonowania, a nie chciałbym kilkukrotnie płacić za to samo (teraz ktoś powie czy to wiele, za profesjonalny szablon itp - nie niewiele za to, że grupa specjalistów stworzy coś przez cały miesiąc. Jednak oni są jakby "hurtownia", zarabiają wiele razy za stworzenie jednej rzeczy - wykonanie czegoś takiego indywidualnie kosztowałby wielokrotnie więcej i zdaję sobie z tego sprawę).

Co się jednak stanie, gdy pojawi się nowa wersja Joomla? Będę musiał znowu zapłacić za uaktualnienie tego szablonu do nowej wersji (jeśli będzie to konieczne) - i tak za każdym razem?

PeFik
17-03-2010, 12:11
Co się jednak stanie, gdy pojawi się nowa wersja Joomla? Będę musiał znowu zapłacić za uaktualnienie tego szablonu do nowej wersji (jeśli będzie to konieczne) - i tak za każdym razem?

Odpowiedź zależna jest od kilku czynników:
a) czy YooTheme zaktualizuje swoje szablony dla J! 1.6
b) a może sam będziesz umiał to zrobić, zmian nie będzie aż tak wiele :up:
c) jeśli nadal twoje członkostwo będzie ważne to masz za free (w cenie) , jeśli nie musisz je odnowić aby pobrać aktualizacje

sLy_x
17-03-2010, 14:39
Tutaj akurat chodzi o rockettheme.com, ale z tego co widziałem to wygląda to podobnie.
W takim razie mam nadzieję, że zmiany będę w stanie wykonać sam, bo właśnie jestem w trakcie kupowania szablonu - oby nie było problemów z tłumaczeniem i instalacja.
Korzystał już ktoś może z takich szablonów, bo będę potrzebował dodatki jak rozbudowany kalendarz z możliwością wyświetlania zdjęć w treści zdarzeń pojawiających się danego dnia.
Dodatkowo wstawianie filmików itp.

Z tego co widziałem na wersji demo, to już chyba wszystko jest pod to przygotowane(jeśli chodzi o filmiki), ciekawi mnie też funkcjonowanie z innymi modułami i komponentami - mam nadzieję, że i tutaj będę w stanie sobie z tym poradzić.
To będzie mój pierwszy tak duży serwis oparty na Jooma, dlatego jestem ostrożny ;/

Radek81
30-10-2012, 15:27
Witam,
bardzo interesujący temat "jak kupić produkt w danej firmie". Szkoda tylko, że rozmowa tutaj zeszła na zupełnie inny temat.

Bardzo proszę o odpowiedź na nurtujące mnie pytania.

1. W jaki sposób osoba z Polski może kupić produkty z yootheme.com. Konto walutowe? itp.
2. Czy wykupując licencję za €39 otrzymuję dostęp do wybranego designu i dowolny wybór z palety ZOO?

Z góry dziękuję za ewentualną odpowiedź.

Radek81
30-10-2012, 16:41
Sam sobie odpowiadam na pytanie numer 2. :) NIE.
ZOO to koszt €99.