PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wykasować menu itemid z adresu url ?



san
08-03-2010, 14:22
Witajcie, Przeszukałem wszystkie fora joomla i nie znalazłem.
Jak wykasować parametr itemid z adresu url przy komponentach ?
Wiem, że jest to pozycja w menu.
Np. jest
index.php?option=com_component&Itemid=42
a chce:
index.php?option=com_component

Próbowałem grzebać w plikach includes/router.php i libraries/joomla/application/router.php ale nic z tego.
Nie mogę stosować żadnych komponentów sef, bo wtedy źle mi działa napisany przeze mnie komponent. Korzystam z wbudowanego sef.
Joomla 1.5.15

Pomóżcie :)

Leszek

Robster
08-03-2010, 14:26
Z tego co mi wiadomo można to zrobić tylko poprzez .htaccess, ale i tak nie uzyskasz takiego linku jaki chcesz bo wtedy wszystkie komponenty byłyby identyczne. Mogę się mylić, więc podejdź do mojej odpowiedzi z dystansem :)

moje
08-03-2010, 19:51
Włączyć przyjazne adresy ;)

stasio
08-03-2010, 20:24
zainstalować joomsef

san
08-03-2010, 21:19
Dzięki koledzy za podpowiedzi, ale tak jak napisałem, mam włączony sef core joomla. Joomsef tez probowalem, ale niestety do mojego komponentu nie ma rozszerzenia z joomsef i nic ten komponent nie daje.
Myślałem bardziej o jakimś grzebaniu w kodzie joomli, może ktoś mi coś podpowie ...

f1xer
08-03-2010, 21:22
masz włączony SEF a pomimo to w linku podpina Ci się Itemid ? podaj link do strony, i jak możesz to zdradź jaki to jest ten twój komponent, sam go napisałeś ?

moje
08-03-2010, 22:34
A zmieniłeś nazwę pliku htaccess.txt na .htaccess?

san
11-03-2010, 22:05
Witajcie, zmieniłem htaccess.txt. Komponent służy do wstawiania zewnętrznego kodu php (external php). W nim mam wpisany swój kod php.
Używam wbudowanego sef i niestety niektóre komponenty nie mają chyba wewnętrznego routera. Zauważyłem w pliku includes/router.php - że joomla sprawdza, czy komponent ma wbudowany router.php czy nie.
Ale pomimo to, chciałem odnaleźć w joomli, gdzie tworzone są adresy url (chyba funkcja $geturl) i poprostu wyciąć pozostałe parametry z adresu url i zostawić samo:
index.php?option=com_component
Komponent i tak będzie mi działać bez parametrów.

Podałbym Wam stronę, ale niestety mam to na localhost, gdzie testuje to sobie.

Może ktoś mi pomoże, gdzie wyciąć te parametry w router.php ?