PDA

Zobacz pełną wersję : No input file specified



Depson
09-03-2010, 12:19
Witam,

Mam serwis na WEBD od jakiegoś czasu nie można poruszać się po stronie - No input file specified- to komunikat, który się wyświetla. Oczywiście szukałem po forach - głównie anglojęzycznych. Robiłem zabieg z dodaniem "#" przed Options +FollowSymLinks w htcaccess.

Dodam, że nie chcę (nie mogę) zrezygnować z przyjaznych linków ani z elementu index.php/podstrona w adresie.

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Depson
11-03-2010, 12:03
Nikt nie ma pomysłu?

moje
11-03-2010, 13:53
A link do strony? Jest coś takiego jak "pomocnik pisania postów", poszukaj i zastosuj ;)

Depson
11-03-2010, 13:56
Bardzo mi pomogłeś :) Konstruktywna odpowiedź i wcale nie zaśmieca forum... Link do strony jest zbędny przy takim problemie. Dotyczy on zapewne ustawień pliku htaccess po ew. zmianach firmy hostingowej. Na podstronach wyświetla się tylko opisany komunikat, link jest zbędny - równie dobrze mogłeś napisać "nie wiem, nie znam recepty na ten problem".

moje
11-03-2010, 14:06
Skoro kolega tak dobrze wie co jest problemem, to czemu pyta się innych jak go rozwiązać? Przecież kolega tak dobrze się zna.

Skoro sam nie przeprowadziłem testów czy htaccess działa, to pomocnik pisania postów robi to za Ciebie.

Żeby podać komuś odpowiedz, która jest konkretna i rzeczowa, to najpierw trzeba konkretnie i rzeczowo przedstawić problem. Myślisz, że czemu nikt wcześniej nie opowiedział na Twojego posta?
Ooo, przepraszam, zapomniałem, że kolega się zna i wie najlepiej.

Depson
11-03-2010, 14:17
Dyskusja z Tobą na ten temat nic nie wnosi i robi tylko zbędny bałagan. Problem został przedstawiony tak jak powinien. Sugerowanie tego, że znam odpowiedź na wcześniej zadane pytanie jest absolutnie idiotyczna.

Przepraszam za emocje ale bardzo cenie sobie to forum i martwi mnie nabijanie sobie kolejnych postów tego typu wypowiedziami.

Strona stanowiąca przedmiot problemu należy do mojego klienta, który zapewne nie chciałby, żeby temat z forum gdzie przedstawiony jest problem z jej funkcjonalnością pozycjonował się np. w google.

Jeżeli nie masz nic do dodania w temacie problemu (który, już widzę, występuje nie tylko u mnie ale na wielu stronach hostowanych na webd, przez co jego rozwiązanie może pomóc wielu mniej lub bardziej oczytanym w temacie webdeveloperom), nie wypowiadaj się proszę. Szczeniackie bicie piany typu "Ooo, przepraszam, zapomniałem, że kolega się zna i wie najlepiej." z pewnością nie stanowi merytorycznej strony tematu. Pozdrawiam

Depson
11-03-2010, 14:29
Problem właśnie został rozwiązany. Okazało się, że firma hostingująca wyłączyła jakąś funkcję w Apachu. Prawdopodobnie mod_rewrite.

zwiastun
11-03-2010, 14:31
Zamiast wdawać się w bezsensowne dyskusje i wytyki, byłoby znacznie lepiej, gdyby w opisie problemu znalazła się rzeczowa informacja o przetestowaniu rozwiązań, które bez trudu można znaleźć w Google. Zabieg z dodaniem # nie jest ani jedynym, ani najistotniejszym wśród propozycji rozwiązań.

Depson
11-03-2010, 14:34
Tak jak napisałem, zwiastun, problem został już rozwiązany i powód był nieco inny. Faktycznie sprawdziłem sporo więcej zabiegów niż dodanie "#" ale robiłem to w czasie rzeczywistym i nie dopisywałem do posta. Na szczęście wszystko działa - a w google - zgadza się, jest sporo sposobów na podobny problem w oparciu o modyfikacje htaccess. Pozdrawiam!

moje
11-03-2010, 14:39
Upierasz się, że to coś z plikiem .htaccess, a to może być z konfiguracją serwera, bo skoro wcześniej działało, a teraz nie działa z tym samym plikiem .htaccess, nie nie koniecznie musi być wina pliku .htaccess. Może to być efektem niepoprawnego przeniesienia na inny serwer- wina leży po stronie osoby przenoszącej serwis. Może być jeszcze kilka innych przyczyn ale one pewnie Cie nie interesują, bo jesteś świecie przekonany, że tylko .htaccess mogło zawinić.

... występuje nie tylko u mnie ale na wielu stronach hostowanych na webd, przez co jego rozwiązanie może pomóc wielu mniej lub bardziej oczytanym w temacie webdeveloperom) ...
Za pewne mogło by pomóc, gdyby tylko ktoś opisał prawidłowo problem.
(skoro nie występuje tylko u Ciebie, to może być wina serwera,a najlepszym rozwiązaniem zmiana na poprawnie działający serwer)

Jeśli nie umiesz zrozumieć tego, co ktoś do Ciebie pisze, to nie oznacza, że ktoś się zachowuje szczeniacko, nie musisz oceniać innych po sobie.

Masz racje nie podawaj tutaj linka do strony, żeby Twój zleceniodawca nie zobaczył tego, że jego webmaster nie umie poradzić sobie z problemem, a do tego, nie potrafi nawet poprawnie przedstawić problemu jak już pyta innych o pomoc.

EDIT:

A jednak to serwer.

Depson
11-03-2010, 15:32
Masz racje nie podawaj tutaj linka do strony, żeby Twój zleceniodawca nie zobaczył tego, że jego webmaster nie umie poradzić sobie z problemem, a do tego, nie potrafi nawet poprawnie przedstawić problemu jak już pyta innych o pomoc.

Szkoda słów koleżko ale kolejny post się pasie :] Można znamknąć temat :)

parsi
30-03-2010, 11:02
Witam, ja mam identyczny problem.
Gdy otwieram stronę pojawia się błąd: No input file specified.
Co ciekawe czasami strona "wchodzi" ale po kilku kliknięciach znowu ów błąd wyskakuje.
Nie posiadam pliku .htaccess w FTP.
Jak rozwiązać ten problem?

zwiastun
30-03-2010, 11:07
Wpisać w wyszukiwarce Google No input file specified, poczytać, przetestować podawane rozwiązania

parsi
31-03-2010, 08:35
Wszędzie jest napisane o edycji pliku .htaccess którego nie miałem.
W związku z tym utworzyłem go i postąpiłem zgodnie z tym rozwiązaniem:
http://forum.ovh.pl/showthread.php?t=11041

czyli mój .htacces wygląda tak:

RewriteEngine on
RewriteCond $1 !^(index\.php|img|galeria|js|css|robots\.txt|test\ .php)
RewriteRule ^(.*)$ /index.php/$1 [L]
#
#RewriteEngine on
#RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
#RewriteRule ^(.*)$ /index.php?/$1 [L]


lecz nie pomogło, nadal to samo..