PDA

Zobacz pełną wersję : Megamenu zasłonięte przez mod_newsflash



mariuszwega82
09-03-2010, 22:40
Witam.

Mam następujący problem. Na bazie Ja Purity II próbuję zrobić stronkę z Mega Menu. Na pozycji user1 umieszczony jest moduł z newsflash, który zasłania rozwinięte Mega Menu. W module newsflash użyłem "Dymki", zgodnie z poleceniami WIKI (pozbyłem się tylko strzałki)


<div class="bubble bubble-hl2 clearfix">
<div class="box-ct">
Przykład stylu klasy bubble-hl2 Tutaj wpisz swój tekst! : A B C D E F G H I J a b c d e f g h i j
</div>
<span class="arrow">&nbsp;</span>
<span class="author">Tutaj wpisz nazwę autora</span>
</div>

Pracowałem pod IE 8 na Win7 i wszystko było OK, ale gdy włączyłem FF, Operę, Chrome albo IE8 na Win2003SBS okazało się, że mam problem z przykrywaniem się warstw.

Problem pojawił się, gdy zacząłem "grzebać" w templates/ja_purity_ii/css/typo.css
Zmiany, które wprowadziłem to:


/* Bubble highlight style 1 */
div.bubble-hl1 .box-ct {
background: url(../images/grad1-mask_wysokie.png) repeat-x top #369;
height: 12.5em
border-top: 1px solid #666;
line-height: 1;
position: relative;
z-index: 11;
} /* było { background: #069; color: #fff; } */Chciałem uzyskać efekt Gradient na dymku. Uzyskałem, ale kosztem megamenu.

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, co zrobić aby pozbyć się opisanego problemu?

Zdaję sobie sprawę, że odpowiedź typu "musisz pogrzebać w stylach" będzie odpowiednia, jednak czego tam mam szukać? Nie wprowadziłem przecież w tym elemencie aż tak istotnych zmian...

krodan
10-03-2010, 13:37
moze dopis w css background-image
jesli nie pomoze to podaj link do stronki

mariuszwega82
10-03-2010, 14:42
Za dużo dodałem ustawień. Wystarczy


div.bubble-hl1 .box-ct {
background: url(../images/grad1-mask_wysokie.png) repeat-x top #369;
border-top: 1px solid #666;
line-height: 1;
}

i wszystko się naprawiło.
Dzięki

Robster
10-03-2010, 15:35
O tym co będziesz miał "na wierzchu" decyduje z-index. Czym mniejsza wartość tym "wyżej" nad innymi znajduje się obiekt.