PDA

Zobacz pełną wersję : Polskie znaki w pliku english



Mulczas
10-03-2010, 11:43
Witam, mam moduł mosets tree, wszystko super tylko nie ma języka polskiego dlatego edytuję go ręcznie, co muszę zrobić by zamiast ?! były znaki polskie ę,ł itp?

Sova
10-03-2010, 12:06
Google + kodowanie znaków UTF - przy odrobinie chęci powinieneś znaleźć tabelę z odpowiednimi "krzaczkami"

zwiastun
10-03-2010, 12:35
A nie prościej zapisać jako pliki języka polskiego w kodowaniu utf?

Mulczas
10-03-2010, 13:03
Weszłem do bazy danych ale tam mam ustawione utf8_unicode_ci. W jaki sposób można to zmienić kodowanie na polski? Mam program dreamweaver do edycji php

zwiastun
10-03-2010, 13:47
A co ma baza danych wspólnego z plikiem językowym? Może jednak zdobędziesz jakieś minimum informacji na temat zadania, jakie chcesz wykonać?
Jeśli nie odróżniasz modułu od komponentu, kodowania bazy danych od kodowania pliku to na pewno nie forum jest miejscem na wyjaśnianie Ci takich kwestii.

Mulczas
10-03-2010, 13:54
Nawiązałem do bazy danych bo na forum pisało żeby sprawdzić kodowanie więc je sprawdziłem i napisałem jakie jest. Mam pliczek english.php i to jest plik językowy. Wiem co to moduł a co komponent. Moduł to tylko część strony która ma jakiś element w danej lokalizacji na stronie, komponent to już zarządzanie całą witryną jest bardziej rozbudowany np.Sobi2, JoomlaStats itp.

zwiastun
10-03-2010, 14:24
1. To niby czemu piszesz, że masz "moduł mosets tree"?
2. Opowiedziałem już raz, może nie dość jasno - zapisać plik jako polish.php, przetłumaczyć i zapisać w kodowaniu utf-8 - co tu jest niezrozumiałego?