PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd przy instalacji komponentów



p3psik
10-03-2010, 13:00
Na wstępie uprzedzam wszystkich pragnących na samym starcie odesłać mnie do "starych jak świat rozwiązań znanego problemu" ;) Problem: od pewnego czasu nie mogę instalować żadnych komponentów do Joomli. Wcześniej wszystko działało dobrze. Nie zmieniałem żadnych ustawień, nie przenosiłem strony na inny serwer itd. Serwer to boo.pl, na którym mam 6 innych strona na Joomli i wszystkie działają bez zarzutów przy identycznej konfiguracji. Wersja Joomli - 1.5.15. Przy próbach instalacji w zależności od komponentu wyskakują różnego rodzaju błędy po polsku i angielsku . Od "nie można utworzyć katalogu", przez "Unable to write entry", "Pojawił się problem z wczytywaniem pliku na serwer" itp. Wszystkie chmody prawidłowo ustawione, Joomla też pokazuje, że wszystkie foldery są zapisywalne. Moduły, dodatki, szablony instalują się bez problemu. Tylko z komponentami coś jest nie tak. Włączenie ftp w joomli nie pomaga. Nie mam już siły i proszę o pomoc :)

Bazyl
10-03-2010, 17:19
Nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie...
Nikt Ci nie pomoże, gdy nie przedstawisz pełnych informacji --> pomocnik pisania postów.

p3psik
10-03-2010, 21:09
Dotarłem do "pomocnika pisania postów", pobrałem plik "jtspost_pl.php", wrzuciłem przez ftp na serwer do głównego katalogu Joomli, uruchomiłem i... Nic - biały ekran...

p3psik
17-03-2010, 16:22
Przepraszam, za jednego posta pod drugim, ale znalazłem przyczynę problemu i być może komuś, kiedyś przyda się taka informacja. Zwłaszcza użytkownikom hostingu boo.pl. Hosting ten ma dziwną politykę limitów plików na koncie ftp. Limity te są śmiesznie małe. Dla podstawowego konta limit wynosi 5000 plików. Sam pakiet instalacyjny najnowszej wersji Joomli to prawie dokładnie 5000 plików. Do tego skrypt zliczający pliki na serwerze nie robi tego poprawnie. W moim przypadku nie mogłem zainstalować, żadnego większego komponentu bo w momencie instalacji przekraczałem limit plików na serwerze, a ten blokował fizyczne skopiowanie plików. Joomla wyrzucała różnego rodzaju błedy. Moduły instalowały się bez problemu bo zawierają mniej plików i nie przekraczałem limitu. Wg. informacji podawanych przez skrypt boo.pl wszystko było ok z moim limitem plików, dopiero gdy osobiście przeliczyłem pliki okazało się, że ich liczba jest większa niż podawana przez boo.pl. Na żadnym polskim i zagranicznym forum poświęconym Joomli nikt nie wiedział o co chodzi, bo nikt nie brał pod uwagę idiotycznej polityki hostingu boo.pl bo limity plików to niespotykane na innych hostingach ograniczenie.