PDA

Zobacz pełną wersję : Kolorowanie tła tabeli



GOGOKOM
10-03-2010, 14:40
Witam wszystkich mam mały kłopot
<td bgcolor="#c8e0e6">tekst tekst</td>
taki zapis powinien kolorować tło tabeli ale niestety tak nie jest w podglądzie artykułu jest OK ale po zapisaniu i wyjściu z edycji artykułu i sprawdzeniu strony BRAK TŁA.
Dodam jeszcze że taki zapis działa zastosowany gdzie indziej (inna strona w htmlu a nie poprzez joomla)
spotkał się ktoś z tym?

joomla 1.5.15, TinyMCE rozszerzony

trzepiz
10-03-2010, 14:45
Wyłączyć edytor, dodać kod - zapisać. Ablo w edytorze przejść w tryb html i dodać kod oraz zapisać. Dodatkowo sprawdzić ustawienia samego edytora w : Rozszerzenia > Dodatki > Editor - TinyMCE ,, szczególnie interesujące nas ustawienia to : Czyść przy starcie oraz Czyść podczas zapisu.

GOGOKOM
10-03-2010, 14:55
Kolor wprowadziłem na piechotę ponieważ nie ma takiej opcji i edytorze graficznym.
Ustawienia edytora miałem takie jak podajesz i niestety nie działa poprawnie.
Dodam jeszcze że wchodząc w edycję artykułu jest OK ale nie wyświetla tego na stronie.

od zaplecza
2277

od frontu
2278

GOGOKOM
11-03-2010, 15:15
Czy u wszystkich takie <td bgcolor="#c8e0e6">tekst tekst</td> kolorowanie tła działa poprawnie czy jest to ogólny błąd joomla czy tylko mojej strony?

f1xer
11-03-2010, 15:22
Wina leży po stronie szablonu zapewne, poza tym ładniej by było używać <td style="background-color:#c8e0e6">tekst tekst</td>. Co do problemu to w plikach css szablonu zapewne jest zapis o formatowaniu tła dla komórek w tabeli. Podaj link to będę wiedział coś więcej.

GOGOKOM
12-03-2010, 12:44
Problem rozwiązany - winny szablon - background-color:Transparent;