PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie do hostingodawcy



krysluka
11-03-2010, 08:16
Postanowiłem uatrakcyjnić stronę dodając kalendarz, zegarek, pogodę w moim mieście. (kod w załączniku)
Przetestowałem na lokalnym komputerze - działa; mam też konto na darmowym serwerze do testowania - działa. Na serwerze na którym jest strona (płatny) - nie działa (zawiesza się całe zaplecze przy próbie zapisania). Wnioskuję że to wina ustawień serwera. Powinienem zadać pytanie dostawcy, ale nie wiem jakie. Może ktoś doradzi?

Robster
11-03-2010, 09:07
W ostateczności możesz zapytać tak samo jak tutaj :) Tylko dodaj informacje, że chodzi o Jooml'a i jej komponenty.

Sova
11-03-2010, 09:58
teoretycznie nawet nie musisz im tego pliczku podpinać - niech sprawdzą co jest nie tak i niech Ci odpowiedzą.
Napisz koniecznie, że na innym hostingu - który posiadasz w innej firmie - całość w takiej samej konfiguracji funkcjonuje poprawnie

krysluka
12-03-2010, 08:29
Administrator Netlooku mi odpowiedział: "Dane przesyłane przez zmienne post są filtrowane pod katem braku znamion prób naruszenia zabezpieczeń, ale nie jest to powodem braku możliwości zapisania informacji - proszę sprawdzić uprawnienia do plików (powinny byc 644,
katalogow - 755). W logach systemu zabezpieczen nie ma jednak błędów filtrowania tej tresci, zatem nie jest to kwestia samego serwera.
Odnosnie wgrywania komponentow - takze nie powinien miec Pan zadnego problemu, prosze jednak pamietac ze wielkosc komponentu nie moze przekraczac 2 MB bo taki jest limit zmiennej post. Dziękujemy, Biuro Obsługi Klienta PROSCAPE - netlook.pl"
Mam pytanie: chmody jakich plików ma na myśli oraz jaki serwer jest najlepszy pod joomle, bo z tym idzie mi jak po grudzie.

alja9
12-03-2010, 20:07
o ustawieniu uprawnień do plików poczytaj tutaj: http://forum.joomla.pl/forumdisplay.php?69-Bezpiecze%C5%84stwo