PDA

Zobacz pełną wersję : Szerokośc & wysokośc czyli jak to ustawic



poper
14-12-2005, 00:14
Mam problem i przypuszczam, że nie tylko ja z ustawieniem dokładnym pewnych szerokości....

Większości tych rzeczy ustawia się w css template, ale mój problem niestety jest trochę bardziej skomplikowany.

Wygląda to tak: www (http://www.tspb.net/index.php?option=content&task=category&sectionid=1&id=79&Itemid=45) chodzi o górny pasek flash, jest on dopasowany do szerokości strony i o ile coś jej nie rozsadza to jest ok, tu jednak tabela powoduje rozsunięcie tego wszystkiego.
Sprawdzałem w components/com_content/content.html.php ale wszystko w %
Moje pytanie, czy wiecie gdzie i jak okroić tą tabele, aby nie rozpychała i całej strony?

maximus
14-12-2005, 00:24
Problem leży po stronie filtru najłatwiej wyłączyć niektóre jego funkcje

Joomla User
14-12-2005, 00:46
Może nie "jakieś jego funkcje" ale trzeba po prostu wyłączyć filtr. Robi się to w opcjach odpowiedniej pozycji menu.

maximus
14-12-2005, 00:55
Jak jesteś tak bardzo szczegółowy to filtr nie robi sam w sobie problemu?
Problemy powstają wtedy, kiedy jest mała szerokości dla niego lub błędy w kodzie strony
A wracając do wyłączania to nie trzeba wyłączyć całości tylko jedną lub dwie część tak, aby nie rozpychał reszty
A na koniec dodam tylko ze nie dla zabawy zapewne ktoś robił filtracje, aby ją teraz wyłączać
po prostu warto poprawić kod strony i na pewno będzie grało wszystko.

poper
14-12-2005, 09:14
jaki plik za to odpowiada?? sprawdziłęm includes/pageNavigation i nic niewidze

quentin3d
14-12-2005, 13:09
Witam,
mam podobny problem. W FireFoxie wszystko jest ok. Natomiast problemy są w IE. Strona sie rozjeżdża po pojawieniu się np. formularza służącego do założenia konta, na stronie z informacjami kontaktowymi oraz księgi gości.

Miejsca jest na tyle że formularze by sie zmieściły gdyby treść dopasowywała sie do wielkości DIVa. Niestety mam wrażenie że jest ona ustawiona na sztywno i stąd ten problem (moge sie mylić ;) )

Proszę o sugestie rozwiązania.

jacaka
14-12-2005, 14:37
a moze byscie tak poczytali podrecznik do flasha?
zlikwidowac przyczyne a nie leczyc skutki miernej robocizny :D
poczytac o Stage.width i height i zrobic porzadnego swfa tak zeby dostosowywal sie do kazdej skali (nie pisze o rozciaganiu na sile)

maximus
15-12-2005, 12:52
Tak Jacaka bardzo dobra myśl i jak Ty to widzisz, bo ja słabo, ale ok respekt
A ja z powodzeniem polecam standardy xhtml i chociaż podstawy, php

stone
15-12-2005, 22:38
I jeszcze prosba do potrzebujących:), poniewaz problemy te sa zwiazane ze skórka, wiec moga byc u kazdego innego, zalecane jest wiec aby podawac link do konkretnej strony na ktorej jest problem:)

poper
15-12-2005, 23:12
no ja dałem :P i dalej niewiem gdzie się długości "form" ustawia ;|

stone
15-12-2005, 23:27
Przepraszam nie zauwazylem.
A probowales zrobic to co koledzy proponowali powyżej. Wyłącz któres z poł filtrowania, albo cały filr i zobacz efekt

poper
16-12-2005, 00:02
prawde mówiąc to nie bo filtry są fajne i chcialbym je miec, natomiast zmienilem opis na sam # i już minej odstaje

quentin3d
16-12-2005, 00:15
www.q3d.ehost.pl/siatkowka (http://www.q3d.ehost.pl/siatkowka)

więc wygląda to tak jak pisałem. Pod FireFoxem jest tak jakbym chciał natomiast w IE niektóre komponenty rozwalają stronę np. odsyłacz kontakt wyświetlający informacje kontaktowe. Rowniez wygląd templatki jest inny. Mniejsza z menu może być ale głowna częśc strony jest jeszcze węższa niz normalnie :mad:

stone
16-12-2005, 12:16
Ponieważ odeszliśmy trochę od temtau przeniosłem część postów do osobnego wątku http://www.forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=395

@Quentin W Twoim przypadku winę ponosi sama skórka. Nie wgryzałem się za bardzo w jej kod, ale eweidentnie jest w niej coś nie tak. Alba jest gdzieś niezamknięty jakiś tag, albo div są źle ustawione. Przejrzyj ją dokładnie.

quentin3d
16-12-2005, 19:36
ok, udało mi sie dzieki modyfikacji CSS templatki. Nie mieści mi się juz tylko chyba panel do edycji/dodawania artukułów ale to już mniejszy problem. Może tez sie uda to wyeliminować.
Pytanie mam jeszcze tylko takie. Gdzie się ustawia tło pola do edycji/dodawania artykułu. I w panelu administratora i po zalogowaniu na stronie mam szare tło i białą czcionke (domyślny edytor JOOMLA)

stone
16-12-2005, 20:49
Jest jeden z tak zwanych dziwnych pomyslow jeszcze z czasów mambo:), otowrz tlo edytora ma imitowac to na stronie aby wierniej oddawac efekt i o ile pamieram jest brane z klasy body. Natmiast we wlasciwosciach edytora mozesz ustawic aby pobieral klasy z innego pliku css (albo z przedrostkiejm juz nie pamietam). Ustaw tak nawet nie istniejacy i bedzie ok

quentin3d
18-12-2005, 16:28
@Stone
"... Natmiast we wlasciwosciach edytora mozesz ustawic aby pobieral klasy z innego pliku css..."

Gdyby jeszcze kogoś to irytowało (szare tło w edytorze TinyMCE) to Stone miał na myśli:

Boty/Boty witryny/odnajdujemy TinyMCE na liście botów i klikamy/po prawej stronie odnajujemy Template CSS classes i przełanczamy na No

poper
18-12-2005, 18:04
ooo odrazu lepiej :)
PS. Czy u was też wygrywanie grafiki odbywa się przez klijenta FTP i wstutanie w edytorze http:// ... ??? w mambo miałem inny edytor i można to było zrobi bezpośrednio z okienka edytora:confused: