PDA

Zobacz pełną wersję : Lokalny portal do oceny.



Rubis
12-03-2010, 12:31
Mam prośbę o opinię na temat serwisu lokalnego
www.teraz-legnica.pl (http://www.teraz-legnica.pl)

To właściwie moje pierwsze zetknięcie z projektowaniem stron (Joomlę zacząłem poznawać w połowie stycznia).Z wykształcenia też nie jestem informatykiem ani grafikiem.
Tworzę właściwie jednoosobowy zespół więc nie mam krytycznego spojrzenia z boku a chcę żeby serwis wyglądał na profesjonalny.

Z góry dzięki za opinie.:)

nikszal
12-03-2010, 13:06
Na razie jest to wielka porażka. Przyjrzyj się się prawej kolumnie. Jest wyszukiwarka, potem długo, długo nic i na samym dole pozostałe moduły. Jest to najprawdopodobniej efekt modyfikacji szablonu.

Rubis
12-03-2010, 13:15
Hmmm, faktycznie.Nie sprawdziłem tego pod Firefox-em.W IE jest poprawnie.
To mam ćwieka do rozwiązania.
Dzięki za info.

nikszal
12-03-2010, 13:21
Pod FF, IE8 i Chrome jest identycznie. Kiszka.

Rubis
12-03-2010, 13:30
Ja mam IE8 i jest OK.
No ale jak wspominałem jestem tylko amatorem.
A z epitetami to mógłbyś sobie darować. Zależy mi na konkretach a nie ogólnikach.

nikszal
12-03-2010, 13:55
Ja mam IE8 i jest OK.Nie jest, albo mamy różne przegladarki

2286

No ale jak wspominałem jestem tylko amatorem. Mam nadzieję, że wiesz co zmieniałeś w formatowaniu?

A z epitetami to mógłbyś sobie darować. Zależy mi na konkretach a nie ogólnikach.Chcesz konkretów? Epitet, na pewno nie jest obraźliwy. Znam bardziej dosadne i wiem również, jakimi mogę się posługiwać. Strona w tym stanie rzeczy nie podlega pozytywnej ocenie, ponieważ zawiera rażący błąd formatowania.

Zainstaluj Firebuga i znajdź błąd.

Raveren
12-03-2010, 13:55
Widzę, że zrobiłeś strone w oparciu o templatkę "DECO". Zmniejsz szerokość lewej kolumny o np 20px, a problem sam się rozwiąże.
Nie jest poprawnie pod żadną z 5 głównych przeglądarek (IE8, Fox 2.6, Opera10, Safari4, Chrome3)!

Rubis
12-03-2010, 15:15
Widzę, że zrobiłeś strone w oparciu o templatkę "DECO". Zmniejsz szerokość lewej kolumny o np 20px, a problem sam się rozwiąże.
Nie jest poprawnie pod żadną z 5 głównych przeglądarek (IE8, Fox 2.6, Opera10, Safari4, Chrome3)!

Dzięki za podpowiedź-poprawię i zobaczę czy zadziała. U mnie pod IE8 jest OK, pod Fox-em nie działa.Wyświetlałem też stronę u kogoś i jest OK.

Rubis
12-03-2010, 15:17
Nie jest, albo mamy różne przegladarki

2286
Mam nadzieję, że wiesz co zmieniałeś w formatowaniu?
Chcesz konkretów? Epitet, na pewno nie jest obraźliwy. Znam bardziej dosadne i wiem również, jakimi mogę się posługiwać. Strona w tym stanie rzeczy nie podlega pozytywnej ocenie, ponieważ zawiera rażący błąd formatowania.

Zainstaluj Firebuga i znajdź błąd.

Nie obrażasz mnie.Ale trochę dołujące ;( .Wolę już konkretną odpowiedź - popraw to i to.Ale za spostrzeżenie o błędzie dziękuję (to było konkretne)
W formatowaniu wstawiłem tylko kod Adsense (wyszukiwarkę).
A ten link nie działa.

PS
Wyciąłem kod od Adsense (wstawiłem go teraz jako baner reklamowy) - i pod Fox-em wyświetla mi teraz dobrze.A u was coś się zmieniło?

Raveren
12-03-2010, 22:40
Działa już we wszystkich przeglądarkach.
Jak dla mnie to za dużo przewijania. Zmniejsz ilość artykułów na stronie z 10 na 5. Dwa niebieskie moduły po prawej wyglądają jak z innej bajki. Zmień kolor tła pod nagłówki na ten użyty w HR pod górnym menu.

Rubis
12-03-2010, 23:19
Mi te moduły też jakoś nie pasują.Wkrótce będę chciał je zastąpić własnymi materiałami.Zmieniłbym ich wygląd tylko nie wiem czy można (technicznie) - to są moduły z Money.pl.
Dzięki za sprawdzenie poprawności.

Rubis
15-03-2010, 22:10
Znajdą się jeszcze jakieś uwagi? Nie sądzę, żeby to było wszystko. Każda konstruktywna krytyka mile widziana;-)

stasio
15-03-2010, 22:12
zrób chociaż separacje tekstu od obrazka na 10px , jak musi być kupa to niech będzie chociaż uporządkowana...

Rubis
15-03-2010, 22:27
Dzięki, poprawię (tę kupę).