PDA

Zobacz pełną wersję : Prawa do plików wszytskie na 777



coliberek1
12-03-2010, 14:34
Witam,

wszedzie sie czyta ze optymalne dla Joomli jest ustawienie chmodu dla katalogów na 755 ... a na jednej stronie u mnie wszytsko przez noc przestalo nagle dzialac ( obrzydliwe blędy podczas instalacji czegokolwiek - ze " Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku " :blink: , brak opcji uploadu obrazków z poziomu edytora itd)

Po kontakcie z dostawcą hostingowym , dostalam info ze "Zostala zmieniona konfiguracja na serwerze, nalezy korzystac teraz z chmoda 777"

Dlatego chcę zapytac Mistrzów czy to tak może byc? czy ktos tu cos kręci? Strasznie dziwnie w Total Commanderze wyglądają foldery ustawione na 777 ...

zwiastun
12-03-2010, 14:38
777 = wszyscy mogą wszystko. Administracja serwera chyba nie do końca wie, co robi. Ale administratorzy wiedzą lepiej...

nikszal
12-03-2010, 14:43
... i hackerzy będą się cieszyć. Masz "otrzaskanego" w sprawach bezpieczeństwa administratora serwera. Gdzie jest ten hosting?

coliberek1
12-03-2010, 14:53
Witam Mistrzów ! :)

No wlasnie , nie wiem czy tak wypada na forum ale w cal.pl ( no i nie ja mam, tylko znajomy taty ktorego strona sie "opiekuje" od jakiegos czasu )

Wczoraj bylo wszystko ok , az nagle nie dalo się wczytac obrazka do artykulu w edytorze joomlaFCK - wiec genialnie sciagnelam nową wersję sugerowaną w wyswietlonym komunikacie ponad edytorem - i sie zaczela zaabawa - bo juz nic nie dalo sie wiecej zainstalowac. Zrobilam myk i "zainstalowalam" edytor przez ftp , po zmianie niektorych chmodów na 777 i wlączeniu "FTP" w konfiguracji strony jakos zlamalam barierę braku mozliwosci instalacji - ale teraz, po wybraniu FCK jako domyslnego edytora, mam w VM "Cannot load the editor" :( - ale edytor Tiny dziala, wiec przezyję.

nikszal
12-03-2010, 15:10
Szanowny pan administrator i menadżer **** nie zawsze wie, co robi. Miałem dość jego zdawkowych, nigdy nie podpisanych wiadomości typu "u nas wszystko działa, proszę administrować kontem".


Po kontakcie z dostawcą hostingowym , dostalam info ze "Zostala zmieniona konfiguracja na serwerze, nalezy korzystac teraz z chmoda 777" To jest całe cal.pl. Najpierw namieszają bez uprzedzenia, a później stwierdzą, że wszystko jest ok.

Po co Ci w tym układzie hosting na cal.pl? Na cba.pl masz to samo i za darmo.

coliberek1
12-03-2010, 15:26
No wlasnie - szczerze powiem ze nigdy wczesniej o tym hostingu nie slyszalam - a ze strona juz gotowa i dzialala no to zostalo tak jak jest a teraz.... w takim ukladze trzeba bedzie wyniesc strone od nich bo faktycznie masakra :/

nikszal
12-03-2010, 16:23
No wlasnie - szczerze powiem ze nigdy wczesniej o tym hostingu nie slyszalam ...Bo nie uzywasz wujka google (http://hostranking.pl/hosting/CAL/).

coliberek1
12-03-2010, 16:55
hihi FAKT! zaraz więc przewujkuję tez kilka innych hostingów.

dziekuję i pozdrawiam!