PDA

Zobacz pełną wersję : Jak pozbyć się grafiki tylko z jednego przycisku?



sLy_x
12-03-2010, 16:04
Witam,
Chciałbym pozbyć się grafiki(obrazka) jednego przycisku.
Znalazlem już odpowiedni plik .css i zmodyfikowałem go dodając nową klasę do przycisku.
Gdy przypisuję też klasę na stronie (firebugiem) wszystko działa tak jak potrzebuję.
Niestety nie wiem jak to zapisać na stałe, bo nie mogę odnaleźć pliku, który muszę tak naprawdę edytować. W zakładce sieć firebuga nie udało mi się odnaleźć łącza do potrzebnego pliku ;/
Przeszukałem już wiele plików i nie znalazłem ;/
Jedynie taka ścieżka jest widoczna ( niestety to nic nie pomaga ;/ ):
index.php?option=com_content&view=article&id=61&Itemid=78

Więc moje pytanie brzmi - jaki plik trzeba edytować, aby dokonać zmiany klasy takiego przycisku?

zwiastun
12-03-2010, 16:12
Nie sposób Ci pomóc bez konkretnego adresu

sLy_x
12-03-2010, 17:22
Chodzi mi o przycisk wyślij znajdujący się pod formularzem.
Tutaj jest adres (http://medpol.home.pl/zwrot_podatku/index.php?option=com_content&view=article&id=61&Itemid=78##)

nikszal
12-03-2010, 17:30
Tak to jest z Aristeerem - łatwo się buduje szablon, ale trudno go zmodyfikować. Zainstaluj sobie firebuga i podejrzyj interesujący Cię button.

Plik black.css, wiersz 82 i 97.

sLy_x
12-03-2010, 18:06
Tak to jest z Aristeerem - łatwo się buduje szablon, ale trudno go zmodyfikować. Zainstaluj sobie firebuga i podejrzyj interesujący Cię button.

Plik black.css, wiersz 82 i 97.
Artister ;/
Jakoś trzeba zacząć - za jakiś czas może będę w stanie robić szablony samodzielnie, na ten moment to dla mnie jedyne rozwiązanie ;/

Plik black.css - To akurat znalazłem i poprawiłem bez problemu ;/
Nie mogę pozbyć się tej grafiki buttona, to niebieskie co wystaje z pod niego - to jest obrazek przypisany do klasy standardowego buttona (dlatego na starcie pytałem tak ogólnikowo). Jeśli go usunę w css to zniknie również z wszystkich innych przycisków, tego jednak nie chcę ;/

Wiem dokładnie jaką część kodu i w jaki sposób muszę zmodyfikować - tylko nie wiem w którym pliku się znajduje ;/
Przeszukałem już wzdłuż i wszerz, ale dalej nie wiem gdzie to siedzi ;/

Plik black.css nie zawiera informacji na temat dodatkowej grafiki, bo nie chcę tam przycisku graficznego tylko zwykły prosty szary kolor ;/

#joomlacommentform input.button,

#joomlacommentform input.button:hover,

#joomlacommentform input.button:focus {

width: 50px;

height: auto;

background-color:gray;

color:#000;

}
Szukam miejsca gdzie znajdę ten kod:

<span class="art-button-wrapper ">
<span class="l"> </span>
<span class="r"> </span>
<input type="button" onclick="JOSC_editPost(-1,-1)" value="Wyślij" name="bsend" tabindex="7" class="button art-button">
</span>
W miejscach gdzie jest clasa "l" i "r" zmienię na "c" - ponieważ taką sobie utworzyłem dodatkową klasę przycisku.

nikszal
12-03-2010, 18:25
Spróbuj zakomentować:

template.css (wiersz 1244)
.art-button-wrapper .l, .art-button-wrapper .r {
/*background-image:url("../images/Button.png");*/
display:block;
height:105px;
position:absolute;
z-index:-1;
}

sLy_x
12-03-2010, 18:26
Już tak robiłem i wtedy grafika z buttona w formularzu kontaktowym znika ;/

nikszal
12-03-2010, 18:34
To spróbuj tak zrobić:

.art-button-wrapper .l {
background-image:url("../images/Button.png");
display:block;
height:105px;
position:absolute;
z-index:-1;
}
.art-button-wrapper .r {
/*background-image:url("../images/Button.png");*/
display:block;
height:105px;
position:absolute;
z-index:-1;
}

Nie rozumiem dlaczego masz dwa buttony. Skąd ta grafika pod przyciskiem?

sLy_x
12-03-2010, 18:39
Ten button, który modyfikuję jest z !Joomla Comment - można tam wstawić zwykły(jak w formularzu kontaktowym), ale w tym miejscu lepiej mi odpowiada taki najprostszy.
Sprawa się skomplikowała gdy okazało się, że nie mogę go tak łatwo zmienić ;/

edit:
Nawet jak ustawie tak jak napisałeś to nie zadziała - bo ten button składa się z 2 części l-left i r-right.
Więc w takim wypadku połowa butona zniknie - możesz to teraz zobaczyć ;/

Dopisałem sobie dodatkową klasę aby się tego pozbyć, tylko nie mogę jej przypisać do tego konkretnie buttona ;/

.art-button-wrapper .c
{
display:block;
position:absolute;
z-index:-1;
height: 105px;
background-image: none;
}
Firebug ma jedna podstawową wadę - nie można zapisywać zmian ;/

sLy_x
12-03-2010, 20:55
ok znalazłem(chyba) plik odpowiedzialny za wyświetlanie tego buttona - templates/zwrot01/html/com_content/article/form.php

część kodu jaki powinien zmieniać (teraz już sam nie jestem pewien ;/):

<div style="float: right;">
<span class="art-button-wrapper">
<span class="l"> </span>
<span class="r"> </span>
<input type="button" class="art-button" onclick="submitbutton('save')" value="<?php echo JText::_('Save') ?>"/>
</span>
<span class="art-button-wrapper">
<span class="l"> </span>
<span class="r"> </span>
<input type="button" class="art-button" onclick="submitbutton('cancel')" value="<?php echo JText::_('Cancel') ?>"/>
</span>
</div>
Wydawało mi się, że jak znajdę odpowiedni plik (a naszukałem się go, że szkoda gadać) to zmienię tylko w miejscach l i r na c i będzie działać jak chcę (tak wyglądało z pozycji firebuga.
Niestety żadne zmiany w tym pliku nie przynoszą rezultatów ;/ Nawet usunięcie tego pliku nie spowodowało żadnych zmian ;/

a_m
12-03-2010, 21:10
#joomlacommentform .art-button-wrapper .l, #joomlacommentform .art-button-wrapper .r{background-image: none;}

sLy_x
12-03-2010, 21:21
JEST JEST JEST !!!!
Dzięki... WIELKIE DZIĘKI :)
Takie proste, a ja już prawie chciałem się poddać - na dziś ;>