PDA

Zobacz pełną wersję : Co może być powodem tego błędu??



okmiwww
12-03-2010, 19:57
Witam, co może byc przyczyna takiego błędu...??



MySQL server has gone away SQL=SELECT id, title, CASE WHEN CHAR_LENGTH(alias) THEN CONCAT_WS(':', id, alias) ELSE id END as slug FROM jos_polls WHERE id = 15 AND published = 1

Dylek
12-03-2010, 20:32
Tutaj (http://dev.mysql.com/doc/refman/5.1/en/gone-away.html) masz info. Czyżby to wina słabego hostingu?

okmiwww
12-03-2010, 21:20
Wina hostingu?? Wiem że zamieściłeś mi tu info ale ja nie bardzo po angielsku...

Dylek
12-03-2010, 22:13
Timeout serwera SQL - nie wyrabia?

okmiwww
13-03-2010, 11:02
A może tutaj byc wina po mojej stronie?? ja mam w sumie tylko joomle zainstalowaną + dodatki. Ale to chyba nie powinno robić takiego problemu co nie?? No i strona ma na maxa 2tys. odwiedzin dziennie to chyba nie powinno stwarzać jakiegoś problemu??

Robster
13-03-2010, 11:33
A czy przypadkiem nie było jakiejś aktualizacji PHP na serwerze?

okmiwww
13-03-2010, 12:04
Nie mam pojęcia, a czemu??

Dostałem tylko odpowiedz od admin. tego serwera. Że ja albo mój programista ma zoptymalizować skrypt joomli i będzie dobrze. I teraz moje pytanie do Was, bo w tym temacie nie jetem zorientowany. Czy joomla z zainstalowanym sobi2+adsensemenager+joomlgalery+kilka modułów do tych komponentów i dodatków i czy to jest za dużo?? Taka konfiguracja wymaga optymalizacji?? A tak to jak to zrobić??

Z góry dzięki.

Robster
13-03-2010, 12:26
Pytam bo w linku zapodanym prze Dylek jest napisane, że to może być przyczyną błędu.

Skoro admin pisze, że to nie wina serwera, to może rzeczywiście coś pomotałeś w kodzie. Ten błąd występuje zaraz po wejściu na stronę, czy gdzieś dalej?

okmiwww
13-03-2010, 12:51
Zaraz po wejściu na stronę. Moja strona to www.sroda.e-wielkopolska.pl

tylko teraz już jest ok. I jak ja mam to rozumieć?? Dlaczego czasami jest dobrze i działa a czasami występują błędy??

Robster
13-03-2010, 13:33
Nie znam się, ale wygląda jakby serwer był przeciążony, bo jak to inaczej wytłumaczyć.

moje
13-03-2010, 13:39
A jaki masz hosting (link)? Podejrzewam, że jest współdzielony i to dlatego.

okmiwww
14-03-2010, 10:51
Dostałem informacje, że albo mam sobie zoptymalizować albo przejść na wyższy hosting. Bo przekraczam limity połączeń z bazą danych :/ ehh
Czyli że co?? Gdzie pisało o tych limitach jak kupowałem hosting?? Ja widziałem tylko miesięczny limit a nigdzie o limicie połączenia z bazą danych nie pisało...
Kto wie jak to sprawdzić i jak zoptymalizować joomle o takich konfiguracjach jak moja żeby działało??
Ja mam tylko 100 unserów to za jakiś czas jak będzie 10 razy więcej to strona w ogóle padnie...

Będę wdzięczny za jakaś podpowiedz i dziękuje za ta. Pozdrawiam Mariusz

HOSTING: cal.pl
Współdzielony tzn.??

moje
14-03-2010, 13:12
A link do Twojej strony?

okmiwww
15-03-2010, 19:56
http://sroda.e-wielkopolska.pl

nikszal
15-03-2010, 20:23
Cal.pl słynie z niesolidności i zdawkowych odpowiedzi typu - u nasz wszystko działa. Wszystko, co nie działa jest w opinii menadżera i administratora w jednej osobie winą użytkownika. Jestem szczęśliwy, że już od dawna nie mam tam konta.

okmiwww
15-03-2010, 20:47
A gdzie masz?? Wiem, ze to nie ten temat ale możesz mi podesłać na pw??
Głównie chodzi mi o ten limit połaczeń z bazą danych... Gdzie to sprawdzić?? Dlaczego nie ma nigdzie o tym mowy przy zakładaniu u nich konta?? czy ja może nie zauważyłem??

nikszal
15-03-2010, 20:53
cal.pl (http://hostranking.pl/hosting/CAL/)- opinie

Reszta na PW.

stasio
15-03-2010, 23:28
zejdź z cal.pl i przesiądź się na rower z dynamem, będziesz równie zadowolony.... różnica taka ze ty bedziesz deptał a nie bedziesz płacił komuś za to....

nikszal
15-03-2010, 23:42
@stasio - nie obrażaj prądnic rowerowych, zawłaszcza tych starych, łożyskowych łożyskami kulkowymi, z małymi oporami tocznymi i dużą wydajnością prądową. Cal.pl i jego administrator ( często blondynka podpisująca się w imieniu administratora) nie mają nic wspólnego profesjonalnym hostingiem.

stasio
15-03-2010, 23:51
toć mówię że czas na zmienić serwer z modemowego na szerokopasmowy lub światłowodowy :)

okmiwww
17-03-2010, 12:47
Nom, ja Wam powiem tak. Ile dasz tyle masz i chyba tutaj to jest główną przyczyną. Chociaż ja mam takie problemy od 1roku wcześniej przez dwa lata byłem bardzo z nich zadowolony. Nigdy nie miałem z nimi problemu. Sądzę, że to przez ilość użytkowników bo widzę jaki ja mam id użytkownika a jaki mój kolega. Za dużo użytkowników i sobie nie radzą. Nom jeszcze trochę mam czasu to końca tego hostingu zobaczymy jak będzie to działało. Jak będzie tak jak jest do będzie trzeba się ewakuować...


PS.
A wiecie może jak się optymalizuje skrypt i baze joomli?? Jest gdzieś jakieś info??

Dziękuję Wam za te informacje i tą stronę bo na prawdę się przyda...

nikszal
17-03-2010, 17:10
A wiecie może jak się optymalizuje skrypt i baze joomli?? Jest gdzieś jakieś info??Jeśli szanowny pan administrator zarzuca Ci brak optymalizacji skryptu, to mu powiedz, że korzystasz z jego skryptu Joomla, dostępnego w Installtronie. Niech najpierw sam go zoptymalizuje, bo wytyka sobie swoje błędy.

okmiwww
20-03-2010, 12:25
A bazę danych??

nikszal
20-03-2010, 16:10
Strukturę bazy tworzy skrypt automatycznie, więc nie masz na to wpływu. Problemem jest kiepska konfiguracja serwera i przeładowanie tych maszyn. Jeśli administrator ma do wyboru upchnięcie maksymalnej ilości kont na dysku lub rozbudowę serwerów, to wybiera na pewno pierwsze rozwiązanie, bo to czysta kasa do kieszeni. Dzięki temu jeździ Alfa Romeo, do czego kiedyś przyznał się na jednym z publicznych for.

okmiwww
20-03-2010, 16:27
mhm...