PDA

Zobacz pełną wersję : SOBI2 i problem na IE



okmiwww
15-03-2010, 19:02
Witam mam takie pytanie.
ma ktoś może z użytkowników Sobi2 problem z dodawaniem ogłoszeń/firm do katalogu na IE??
W moim przypadku na IE nie ładuje sie dodawanie firmy. Dopiero po odświeżeniu jednym czy dwóch jest ok. Co może być tego przyczyna?? Mam najnowszą wersję sobi i joomli.

Sami możecie zobaczyć na stronie www.sroda.e-wielkopolska.pl

nikszal
15-03-2010, 19:16
Standardowo sobi2 korzysta z cache i to może być ten Twój problem.

okmiwww
15-03-2010, 19:40
A mógł byś trochę rozwinąć swoją myśl?? Był bym Ci bardzo wdzięczny.
Ale dlaczego innym działa a u mnie coś takiego sie dzieje??

nikszal
15-03-2010, 19:45
Sobi2/Konfiguracja ogólna/Cache - wyłącz ją i sprawdź działanie.

Z IE korzystam jedynie w sytuacjach kiedy ta przeglądarka jest niezbędnie potrzebna. Na co dzień staram się omijać produkty Microsoftu. Nie dotyczy to systemu operacyjnego.

okmiwww
17-03-2010, 11:35
No tak ale jednak strona miasta i większość i tak korzysta z tej przeglądarki :/
No i dlaczego u mnie to nie działa?? Niestety cache nie pomaga. hmm..
Ma ktoś jeszcze taki problem?? Co może być tego przyczyną?? Może jeszcze jakiś pomysł??

nikszal
17-03-2010, 16:01
Powszechnie wiadomo, że IE najlepszą przeglądarką nie jest. Skoro tak, to zastanów się, czy zawsze trzeba strony dostosowywać do wymogów przeglądarki odbiegającej od standardów? Moim zdaniem nie, bo jeśli internauta czegoś nie widzi używając IE, to jest to wyłącznie jego problem, bo są inne, lepsze, szybsze. Mam nadzieję, że używasz IE8, a nie wcześniejszych kiszek.

okmiwww
20-03-2010, 11:24
Tak IE8
Ja używam opery, ale nie mogę się z Tobą.
To nie jest problem użytkownika tylko mój... Nie będzie mu działało to poszuka w innym miejscu i tyle.
A jednak bardzo dużo osób używa IE...

Pozdrawiam jak by ktoś miał rozwiązanie to był bym wdzięczny...

nikszal
20-03-2010, 15:26
To nie jest problem użytkownika tylko mój... Nie będzie mu działało to poszuka w innym miejscu i tyle.Wszystkich nie zadowolisz. Ponadto nie masz pewności, czy wszyscy mają problem z dodawaniem ogłoszeń w sobi, jeśli używają IE, czy też masz je tylko Ty. Nie mam ochoty tego sprawdzać, bo masz rozbudowany panel rejestracyjny CB (przerost formy nad treścią i prawie wszystkie pola są wymagalne), a ja mam dość śmieci internetowych typu nie zamówionych korespondencji email. Konto pęka mi od filtrów antyspamowych.


A jednak bardzo dużo osób używa IE...Tak, masz rację. Wynika to głównie z niewiedzy i wygody (lenistwa).

okmiwww
20-03-2010, 15:29
ok. problem rozwiązany. To już któryś z kolei problem w kórym specjalnie pod IE było trzeba coś zmieniać... ehh

Pozdrawiam

PS.
było trzeba zmienić znacznik na load.

c2m
19-08-2010, 15:29
mam ten sam problem. w jakim pliku i w jakim miejscu zmienic ten znacznik?