PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd podczas połączenia się z bazą danych



kolo12
15-03-2010, 22:49
Witam! Mam problem z takim komunikatem Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL. Błąd ten wyskakuje co jakiś czas w szczególności wieczorem gdy jest największe obciążenie serwera. Trzeba stronę odświeżyć z 5 razy żeby załadowało witrynę. Czytałem wcześniejsze posty na ten temat i nie ma konkretnej odpowiedzi. Jedyna jaką znalazłem to zmiana serwera, ale właśnie po zmianie serwera taki błąd zaczął się pojawiać. Pisałem do administratorów serwera i odpisali żebym sam sobie poradził z tym problemem ale ja nie mam pojęcia jak i pisze do was o pomoc. Joomla 1.5.14. Serwer VPS Czy jedynym wyjściem jest zmiana serwera?

nikszal
15-03-2010, 23:14
Jaki masz hosting?

kolo12
15-03-2010, 23:18
Vps w NetEasy odpisali takie coś
Witam,
sprawdzilem Panski serwer VPS i obciazenie na nim 5 krotnie przekracza przydzielona moc procesora:

00:46:00 up 15 days, 21:09, 0 users, load average: 20.47, 19.57, 19.25
USER TTY FROM LOGIN@ IDLE JCPU PCPU WHAT

Takie obciazenie jest odpowiednie dla serwera dedykowanego, a nie VPSa z kilkaset MHz procesora. Mozemy testowo zwiekszyc dostepna moc procesora, ale niestety skryptow za Pana nie zoptymalizujemy.
Strona ma około 6 tyś unikalnych odwiedzin dziennie, czy czas przejść na mocniejszy serwer??

nikszal
15-03-2010, 23:28
sprawdzilem Panski serwer VPS i obciazenie na nim 5 krotnie przekracza przydzielona moc procesora:

00:46:00 up 15 days, 21:09, 0 users, load average: 20.47, 19.57, 19.25
USER TTY FROM LOGIN@ IDLE JCPU PCPU WHAT

Takie obciazenie jest odpowiednie dla serwera dedykowanego, a nie VPSa z kilkaset MHz procesora.To bardzo "cenne" spostrzeżenie.. Za co płacisz?Wynika z tego, że serwer wspóldzielony jest lepszy od dedykowanego? To niech zejdą z jego ceną.
Mozemy testowo zwiekszyc dostepna moc procesora, ale niestety skryptow za Pana nie zoptymalizujemy.
Strona ma około 6 tyś unikalnych odwiedzin dziennie, czy czas przejść na mocniejszy serwer?? 6 tys. to tak wiele? Zmień hosting, ale wcześniej niech oddadzą kasę.

kolo12
15-03-2010, 23:34
Nie mówię że 6 tyś to wiele ale dogadać się z tymi ludźmi to ciężka sprawa. Strona wcześniej działała całkiem dobrze na ich zwykłym serwerze (wina przeniesienia mały transfer) ale po przeniesieniu jej przez nich na ten "VPS" wszystko się s******yło :\

nikszal
15-03-2010, 23:40
Zadowolenie klienta po przeniesieniu na VPS powinno polegać na samodzielnym administrowaniu serwerem, większą ilością limitu pamięci na wykonywane skrypty i niemalże całkowitą niezależnością, pod warunkiem, że nie mają tam maszyn z procesorem 386. Sprawdź regulamin i żądaj poprawienia funkcjonalności serwera lub zwrotu kasy.

kolo12
15-03-2010, 23:51
Czy taki serwer twoim zdaniem Nikszal dawałby rade http://www.ovh.pl/produkty/rps1.xml ??

nikszal
15-03-2010, 23:57
Nie znam serwerów na OVH ponieważ nigdy nie korzystałem z ich oferty. Wiem z tego forum, że OVH jest chwalony.

kolo12
16-03-2010, 00:03
Dzięki za pomoc i pozdrawiam.