PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana koloru czcionki w edytorze



borekkonto
16-03-2010, 08:17
Witam

Chciałbym zmienić kolor czcionki w edytorze, z tego co się zorientowałem to zależy to od szablony. Jednak nie mogę znaleźć gdzie dokładnie.
Mam aktualnie kolor szary, co ledwo widać, a chciałbym na kolor czarny. Korzystam z szablonu Yellow Future, który jak by co można pobrać z http://www.themesbase.com/Joomla-Templates/6152_Yellow-Future.html
Korzystam z Edytora - TinyMCE

big_krzysiek
16-03-2010, 09:54
w szablonie masz domyslny kolor czcionki - bialy na szarym tle...
nie napisales dokladnie co chcesz zmienic...
jesli kolor czcionki globalnie - to w css-ie szablonu
jesli lokalnie- to w edytorze klokajac na lkolorowa iterke "A" - kolor czcionki
jesli tło edytora- to w jego ustawieniach

borekkonto
16-03-2010, 10:11
Więc tak:

W kodzie źródłowym strony mam:


<div class="art-PostContent">
<div class="art-article"><p><span style="font-family: Verdana, Tahoma, Arial, sans-serif; color: #000000; font-size: small;"><span style="font-size: 11px;"> </span></span></p>
<p><span style="font-family: Verdana, sans-serif; color: #ddd9c3; font-size: small;"><span style="font-size: 11px;">
<p class="MsoNormal"><span><span style="font-size: 10.5pt; line-height: 115%; font-family: &quot;Georgia&quot;,&quot;serif&quot;; color: #ddd9c3;">Turniej Piłkarskich Trójek Rodzinnych odbędzie się w dniu 20.03.2010 roku (sobota) o godzinie 10.00 W przypadku dużej ilości zgłoszeń mecze rundy finałowej odbędą się w niedzielę 21.03.2010.
</div><p>

Kod css, wrzuciłem tu (za dużo znaków, żeby dać na forum): http://fotki-plomien.cba.pl/kod_css.txt


Niestety, najłatwiejsze by było zmienić za pomocą literki 'A' ale w edytorze brak takiej możliwości. Jednak chodzi mi by było to globalnie zapamiętane

big_krzysiek
16-03-2010, 10:45
kolor czcionki i wielkosc na stronie masz zdefiniowany w template.css (wiersz 1030)

body {
color:#E5E9EB;
font-family:Georgia,"Times New Roman",Times,Serif;
font-size:14px;
}