PDA

Zobacz pełną wersję : Różne przeglądarki, różne problemy - wyśrodkowany tekst ankiety w operze i IE



adio2
17-03-2010, 19:55
Witam! Edytuje template rhuk_milkyway używałem do oglądania wyników mojej pracy tylko firefox'a i to był mój błąd. Okazało się, że w operze i IE tekst w ankiecie umieszczonej po prawej stronie witryny jest wyśrodkowany, coś w stylu:
Joomla! is used for?
*
Community Sites
*
Public Brand Sites
*
eCommerce
*
Blogs
*
Intranets
*
Photo and Media Sites
*
All of the Above!
Głosuj Wyniki

Oczywiście nie wyjeżdża za pole przeznaczone na ten moduł, tylko jest wyśrodkowane.

Przeglądnełem w operze źródło i wywala mi że według niej mam kod


td {
display: table-cell;
text-align: center;
padding-top: 1px;
padding-left: 1px;
padding-right: 1px;
padding-bottom: 1px;
vertical-align: inherit;
}

Przeglądałem każdy plik css w poszukiwaniu jakiejś części tego kodu, jednak nic nie znalazłem. Gdzie mogłem popełnić błąd? Co ma zasięg aż do modułu polls?

Robster
17-03-2010, 20:45
Skup się na tej linijce:
vertical-align: inherit;
Wyśrodkowanie bierze się z elementu nadrzędnego. Wykasuj tą linijkę, a jeśli to nie pomoże pobaw się z jej właściwościami. W ostateczności może pomóc dyrektywa !important, ale chyba nie będzie potrzebna.

KYCu
17-03-2010, 21:01
Witaj @adio2, prościej bedzie jeżeli podasz link do strony jak to mówi regulamin forum. W FF masz także plugin firebug, który ułatwia życie :)


używałem do oglądania wyników mojej pracy tylko firefox'a i to był mój błąd
duży błąd

adio2
17-03-2010, 22:32
Skup się na tej linijce:
vertical-align: inherit;
Ale ja nie mam żadnego elementu z kodu który podałem w żadnym pliku css. vertical-align: inherit; też nie mam

Zmieniłem ankietę na taką, która ma krótsze opisy do opcji wyboru i okazało się, że problem też jest na firefox.

Adres strony: www.teeworlds.com.pl
Przy okazji wszelka krytyka jak najbardziej wskazana.

KYCu
17-03-2010, 22:40
na koncu w pliku template.css dopisz

.pollstableborder_poll {
width:100%;
text-align:left;
}

p.s
poprzednie rozwiązanie podane przeze mnie było na pewno złe ;)

adio2
17-03-2010, 23:04
eee nie bardzo rozumiem. Ja chce uniknąć wyśrodkowywania się tesktu w ankiecie, a nie go wyśrodkować.

#edit Ze edytowałeś :P

Dzięki.

Zauważyłem teraz jeszcze problem na IE, wyszukiwarka mi się podnosi nad Home. Co z tym zrobiłem nie tak?