PDA

Zobacz pełną wersję : tło z dwoma różnymi obrazkami



grzybiarz
19-03-2010, 13:52
Witam. Chciałbym z prawej strony mieć, we lustrzanym odbiciu, to co jest z lewej strony:
http://www.grooby.cal.pl/krycek/

W stylu jest tylko mowa o lewej grafice:
body
{
margin: 0 auto;
padding: 0;
background-color: #262626;
background-image: url('../images/Page-BgTexture.jpg');
background-repeat: no-repeat;
background-attachment: scroll;
background-position: top left;
}
Jak "dorobić" prawą stronę?

Robster
19-03-2010, 16:55
Kolego ściągnij sobie z serwera ten plik z tłem i przerób go na swoje potrzeby, css nie ma tutaj nic do rzeczy.

grzybiarz
19-03-2010, 18:41
Okej, bo na wielu stronach inne tło jest z jednej i drugiej strony (vide www.skizo.org). Tutaj oczywiście wiem, że by było w lustrzanym odbicu to trza zrobić w programie graficznym:)
ale myślałem że jest jakiś dopisek w cssie, w stylu "background-position: top right;", ktory dalby mi "inne tło" z drugiej strony.

Robster
19-03-2010, 20:14
Wszystkie strony mają jedno tło (nie całkiem prawda, ale dalej się wyjaśni). Nie ma możliwości przypisania jednemu elementowi więcej niż jednej cechy background.
Proponuję zaznajomić się z podstawami CSS i HTML, bo reguły w CSS są ściśle określone i nie możesz łączyć sobie przypadkowych słów (background-position), a później oczekiwać że wszystko będzie działało.

KejeN
19-03-2010, 20:55
Akurat,
background-position nie jest kombinacją przypadkowych słów :D
Używa się jej na całym świecie do css-sprite - czy jak to się tam nazywa.

Robster
19-03-2010, 21:01
I znowu dowiedziałem się czegoś nowego :D
Zastanawiałem się jak jest zrealizowane wyświetlanie gwiazdek w jednym z komponentów Joomli (3 gwiazdki w jednym pliku .png) i teraz już wiem :)

grzybiarz
21-03-2010, 14:40
Hej, ale przeciez tło tutaj http://www.grooby.cal.pl/krycek/ jest szare. A ten obrazek z lewej jest jakby "drugim" tłem. To z prawej nie da się "trzeciego tła" dorobic? Dziwnie że mam robić obrazek o szerokości 1024 pikseli, lub więcej. Przecież to obciąży strasznie strone.

nikszal
21-03-2010, 20:16
Jeśli ktoś nie umie tańczyć, to twierdzi, że muzyka jest kiepska. Div art-main masz ustawiony na 100% szerokości monitora. Obrazek tła z lewej strony jest szeroki na 300px. Dodaj sobie taki sam po prawej stronie. To nie jest zbyt skomplikowane. Ale dla kogo będzie ta strona przeznaczona? 300px+300px=600px na same obrazki tła. Co zobaczą ci, którzy mają małe monitory (800x600)? 200px na treść strony? Debiutanci i nowicjusze mają we krwi stawianie wszystkiego na głowie, bez głębszej analizy skutków. Zwłaszcza ci, którzy nie grzeszą kulturą języka. Po słowach używanych na stronie można poznać, kto jest kim.

grzybiarz
21-03-2010, 23:16
Obrazek tła z lewej strony jest szeroki na 300px. Dodaj sobie taki sam po prawej stronie. To nie jest zbyt skomplikowane.
Nie jest? Właśnie po to założyłem ten topic. Kolega wyżej napisał, że się nie da miec kilka teł. A teraz piszesz, że jest to łatwe. Wklejam kod z pierwszego postu, wpisując right zamiast left i nic to nie zmienia. Jedyne co przychodzi mi do głowy.


Co zobaczą ci, którzy mają małe monitory (800x600)? 200px na treść strony?
Sorry, ale tamta "czacha" jest tylko dodatkiem. Kto ma mały monitor, nie musi jej widzieć. Ot, taki bonus dla tych którzy mają nieco większą rozdziałkę (1024x768 i większa). Sam po zmianie monitora na większy, doznałem szoku, kiedy kilka witryn, które odwiedzam, miało obrazki po lewej i prawej - gdzie wcześniej tego nie widziałem.


Debiutanci i nowicjusze mają we krwi stawianie wszystkiego na głowie, bez głębszej analizy skutków. Zwłaszcza ci, którzy nie grzeszą kulturą języka. Po słowach używanych na stronie można poznać, kto jest kim.
Ale po co ta gadka? Robię strony w htmlu od prawie 10 lat. Jestem samoukiem, ale nie debiutantem i nowicjuszem. To że mam mało postów nie znaczy wcale że jestem tempy.
Kultura języka na stronie? Ta strona, to niedokończona "konwersja" z htmlowej wersji http://www.master.pl/~zyzio/ (chwilowy adres:). Teksty są stare i wymagają przeredagowania. Strona jest o zespole metalowym, a nie czymś poważnym i oficjalnym.
Zapragnąłem stworzyć w końcu jakąś stronę w php. Po wielu próbach udało mi się stworzyć layout (jednak i tak pewnie zostanie zmieniony - jak i może nazwa). Mam też problem z menu (wersja htmlowa posiada w menu, miniatury albumów), ale takie posty jak ten powyżej zniechęcają mnie do opisywania swoich problemów tutaj.

KejeN
21-03-2010, 23:37
Robię strony w htmlu od prawie 10 lat.
I nie masz pojęcia o CSS? Gratuluję.

nikszal
21-03-2010, 23:56
Kolega wyżej napisał, że się nie da miec kilka teł. A teraz piszesz, że jest to łatwe.


Dobrze kolega napisał.
Nie napisałem, że jest to łatwe, tylko, że nie jest zbyt skomplikowane. Oczywiście dla kogoś, kto zna html i css. Wśród takich osób są również samouki.


Wklejam kod z pierwszego postu, wpisując right zamiast left i nic to nie zmienia. Jedyne co przychodzi mi do głowy.Widocznie potrzebujesz jeszcze kolejnych 10 lat na naukę css. Poczytaj o pozycjonowaniu absolutnym.






Robię strony w htmlu od prawie 10 lat. Jestem samoukiem, ale nie debiutantem i nowicjuszem. To że mam mało postów nie znaczy wcale że jestem tempy. Nie napisałem, że jesteś tępy. Twoje doświadczenie jednak chyba jest zbyt mało efektywne, bo w html też używa się kaskadowych arkuszy stylów.

Kultura języka na stronie? Ta strona, to niedokończona "konwersja" z htmlowej wersji http://www.master.pl/~zyzio/ (http://www.master.pl/%7Ezyzio/) (chwilowy adres:). Teksty są stare i wymagają przeredagowania. Na pewno tak. Wybacz, ale jeśli widzę na stronię język potocznie uznawany za obelżywy (zaj******te), to nasuwają mi się takie, a nie inne sformułowania dotyczące kultury. Kulturę człowieka poznasz po języku jego.
Strona jest o zespole metalowym, a nie czymś poważnym i oficjalnym. I czego to ma dowodzić?

Zapragnąłem stworzyć w końcu jakąś stronę w php. Po wielu próbach udało mi się stworzyć layout (jednak i tak pewnie zostanie zmieniony - jak i może nazwa). Mam też problem z menu (wersja htmlowa posiada w menu, miniatury albumów), ale takie posty jak ten powyżej zniechęcają mnie do opisywania swoich problemów tutaj.Nie wysilaj się. Szablon stworzyłeś w programie Artisteer, wersja komercyjna 2.3.0.23326. Jest tego pełno w sieci. Skoro zniechęca Cię to do korzystania z tego forum, to chyba wiesz, co masz zrobić. Korzystaj z forum dla metalowych html-owców. Dopasujesz się tam wiedzą i językiem do pozostałych użytkowników.

grzybiarz
22-03-2010, 12:01
Co do tego że nie znam się na css... ot po prostu teraz pobieram szablony stron, odpowiednio je modyfikując (stosuje ramki w menu, grafa, czy wlasnie style w css, zmieniajac scrollbary, czy czcionki tam). Kiedyś bawiłem się w to od początku sam, ale było to mozolne zajęcie.
Wiadomo, gość ktory siedzi tu codziennie i ma ponad 2000 postów, na pewno wie wszystko lepiej i obojętnie co napiszę i tak zostanę zjechany.
Proszę więc o zamknięcie i skasowanie tego bezużytecznego dla mnie tematu.
Dzieki.

runaway
22-03-2010, 16:32
Aby coś takiego zrobić musisz całą stronę wstawić w element blokowy DIV o szerokości 100% oraz zrobić drugi obrazek z odbiciem lustrzanym.
W CSS-ie w body wstawiasz jeden obrazek np:

body {
xxx
background:url(../images/obrazek1.jpg) top left no-repeat #000000 fixed;
xxx
}

Później w tym divie drugi:

#nazwaDiva {
float: left;
width: 100%;
background:url(../images/obrazek2.jpg) top right no-repeat #000000 fixed;
}

Teraz w tym divie wstawiasz całą stronę, określasz szerokość i marginesy na "auto" żeby wyśrodkować.

To by było na tyle mam nadzieje że zrozumiałeś.