PDA

Zobacz pełną wersję : Wolno działający wygląd



ProZak
20-03-2010, 15:43
Witam,
od kiedy zmieniłem wygląd mojego portalu, użytkownicy zaczęli skarżyć się na wolno działającą stronę. Nie chodzi tutaj o czas ładowania, jednak o dziwne szarpania strony podczas przewijania.
Ja używam przeglądarki Chrome i u mnie wszystko działa bezproblemowo, jednak pod niektórymi wersjami Firefox oraz pod IE problem jest widoczny. Sam zacząłem pierw szukać rozwiązania i m.in. wyłączałem po kolei różne moduły (m.in. frontpage slideshow, który wg mnie może być pamięciożerny), jednak bez żadnego skutku.
Prosiłbym Was o pomoc w sprawdzeniu, co może być nie tak. Adres strony to: www.secretum.pl (http://www.secretum.pl)

Z góry dziękuje

michal1233
20-03-2010, 17:00
Moim zdaniem nic nie jest źle. To "szarpanie" może być złudzeniem optycznym powodowanym przez to menu u góry.

ProZak
21-03-2010, 20:39
wątpię czy to menu jest przyczyną. wyłączałem zakotwiczenie menu i nadal jest to samo. proszę Was o kolejne propozycje.

Robster
21-03-2010, 22:10
Ja bym stawiał na te banery flash i ilość slideshow. U mnie prawie zawsze na stronach z taką ilością "ruchomych" elementów nieco szarpie. Na CHROME wygląda znośnie, ale na IE i FF rzeczywiście dość mocno przycina :/
Sprawdź czy po ich wyłączeniu coś się zmieni.

ProZak
21-03-2010, 22:18
próbowałem i chyba od tego zaczynałem zanim napisałem zapytanie na forum. Slideshow nie powoduje przycinania. Kurde sam już nie wiem w czym przyczyna. Wiele stron jest bardziej przeciążonych flashem i chodzi o wiele płynniej.