PDA

Zobacz pełną wersję : rejestracja userow



therealgid
15-12-2005, 08:56
witam

po rejestraci nowego usera na stronie joomla nie wysyla maila z potwierdzeniem i liniem aktywacyjnym, w panelu administracyjnym user sie tworzy ale trzeba go aktywowac recznie, czym moze to byc spowodowane, jak to ustawic, prosze o pomoc

dzieki i pozdro all

appaloosa
15-12-2005, 15:17
A czy inne maile wysyła ? Czy wpisałeś w konfiguracji witryny swój adres emailowy ze wszystkimi parametrami ? Czy w dziale Kontakt jest wpisany twój adres i zaznaczony jako domyślny dla witryny ?

pozdro :)

therealgid
18-12-2005, 18:34
nic nie wysyla

czy jedynym miejscem gdzie ustawia sie opcje mail to global configuration?? ktorego mailera uzyc??

help pls

mam tak:

Mailer: Sendmail
Mail From: moj adres email
From Name: nie istotne
Sendmail Path: /usr/sbin/sendmail
SMTP Auth: Tak
SMTP User: moj login
SMTP Pass: haslo do konta
SMTP Host: smtp.serwer.mojejpoczty

czy tak ma byc ??

pozdro all

livio
18-12-2005, 19:08
Może złe dane do serwera SMTP podałeś?
Sprawdź je. Najlepiej, jak mówią jest mieć konto na Google Mail i takowy serwer ustawić.

therealgid
18-12-2005, 19:45
teraz mam tak:

Mailer: Sendmail
Mail From: Joomla Admin
From Name: nie istotne
Sendmail Path: /usr/sbin/sendmail
SMTP Auth: Tak
SMTP User: moj login
SMTP Pass: haslo do konta
SMTP Host: smtp.gmail.com

i nadal nic

a co z mailerem czy ma byc sendmail

pomocy pls pls pls

livio
18-12-2005, 19:53
Tam gdzie sendmail wybierz php mail function i sprawdź [w tym przpadku dane smtp nie są potrzebne, jak pewnie wiesz].

therealgid
18-12-2005, 19:54
no wlasnie nie wiem jestem zielony

livio
18-12-2005, 19:59
Wybierz "php mail function" tam gdzie teraz masz "sendmail" i pokasuj wszelkie wartości dotyczące smtp i zapisz oczywiście. :D

therealgid
18-12-2005, 20:00
to sa jedyne ustawienia dotyczace maili ??

livio
18-12-2005, 20:03
Chyba.
Sprawdziłeś, czy działa?

therealgid
18-12-2005, 20:05
nie działa :(
jak ustawiam phpmailfunction to z jakiego konta sa wysylane maile, bo to chyba tez nalezy ustawic, czy jest to konto admina ??

livio
18-12-2005, 20:08
Jeezu.
Jak masz php coś tam coś tam, to wysyłana wiadomość nie korzysta z smtp, a adres eMail nadawcy masz nieco niżej w tych ustawieniach.

Mailer: php coś tam coś tam
Mail From: adres eMail!
From Name: nazwa np. Nazwa serwisu - Administrator

therealgid
18-12-2005, 20:26
nie działa z zadna opcja na zaden sposob

nie wiem o co chodzi

dziaki za wysilki

spidre
29-12-2005, 21:27
Ja mam ten sam problem. Próbowałem wszytkich ustawień, od php mail do smtp. Smtp sprawdzane na trzech kontach wp, tlen, onet. Co dziwne gdy korzystam z opcji php mail po wysłaniu maila z 'contact us' pojawia się okienko 'dziekujemy za wysłanie maila' ale nie dochodzi ani na konto ani admina, ani na koto usera (z opcji wyślij kopię dla mnie). Natomiast gdy ustawię opcję smtp to po kliknięciu wyślij pojawia sie jakby textowa wersja stronki do wysyłania, ale maile też niestety nie dochodzą ani do adresata (admina) ani do wysyłającego (z opcji wyślij kopie do mnie). Natomiast w obu przypadkach user pojawia się na liście userów jako zarejestrowany ale z opcją not enabled. Natomiast maile ze stronki 'contact us' nie dochodzą nigdzie. Adresaci mają ustawione maile, stronka wisi na serwerze orgfree.com. Joomla 1.05. pl
pozdrawiam spidre

spidre
30-12-2005, 10:38
Ha a teraz dobra informacja. Ta sama wersja Joomli na serwerku goin.pl i poczta działa bez zarzutu, zarówno z formularza kontaktowego, jak i przy rejestracji userów.
Wprawdze nie rozwiązuje to problemu co z orgfree.com, ale daje nadzieję, że się uda. Maszeruje szukac dalej i pozdrawiam wszystkich

spidre

spidre
02-01-2006, 19:20
A jednak jets problem. Goin.pl jest conajmniej ze dwa, trzy razy po godzinie niedostępny w ciągu dnia. Jeśli to jest cena za konto free, to ja szukam dalej co nie tak z orgfree.

viper
02-01-2006, 19:46
Są trzy możliwości ustawienia
pierwsza jeśli jest dostępny sedmail który przeważnie jest pod ścieżką >>>/usr/sbin/sendmail, Darmowy hosting możliwość braku sedmaila


Obsługa poczty: sedmail
Email nadawcy: twójemail@cos.tam
Nazwa nadawcy: Administrator Serwisu Takiego a takiego
Ścieżka Sendmaila: /usr/sbin/sendmail

druga opcja Funkcja mailPHP jak nazwa wskazuje poczta jest wysyłana dzięki funkcjom PHP


Obsługa poczty: Funkcja mailPHP
Email nadawcy: twójemail@cos.tam
Nazwa nadawcy: Administrator Serwisu Takiego a takiego

Trzecia możliwość to Serwer SMTP, działa tak samo jakbyś wysyłał pocztę naprzykład z Outloka. Przykład z kontem na o2.pl


Obsługa poczty: Serwer SMTP
Email nadawcy: twójemail@cos.tam
Nazwa nadawcy: Administrator Serwisu Takiego a takiego
Autoryzacja SMTP: tak
Konto SMTP: NazwaTwojegoKontaNaO2
Hasło SMTP: HasłoKontaNaO2
Host SMTP: poczta.o2.pl


Pamiętaj,że konta w 99% potrzebują autoryzacji SMTP

spidre
02-01-2006, 20:07
Dzięki za podpowiedź. Próbowałem na orgfree wszystkich 3 sposobów, rezultat - 2 pierwsze nie działały wogóle trzeci opisany trzy posty wyżej. Potem ta sama instalacja na goin.pl z tymi samymi ustawieniami i działa. Nie wiem dokładnie już teraz czy nie zwaliłem czegoś na orgfree, więc własnie jestem w trakcie powtórnej instalacji joomla 1.05 PL. za jakąś chwile opisze efekty

pozdrawiam

spidre
02-01-2006, 20:44
Niestety ponowna instalacja Joomli na orgfree dała ten sam efekt. Nie działa poczta. konfiguracja żywcem przeniesiona z goin.pl i beret. Maile nie wychodzą w żaden sposów a efekty nadal takie same jak opisane w jednym z poprzednich postów :mad:

Talyn
14-04-2007, 22:24
Witam. Ja mam pytanie odnośnie rejestracji użytkowników i kont wp.pl. Otóż ludzie, którzy się rejestrują z kontami wp nie dostają maili z potwierdzeniem rejestracji. Również ja, jako admin nie dostaję maila z powiadomieniem, że się zarejestrował. Co ciekawsze: gdy użytkownik rejestruje się z innym kontem niż wp.pl - dostaję maila z potwierdzeniem.
Ogólnie wszystko działa ok, tylko z kontami pocztowymi wp.pl jest problem.

galganka
11-05-2007, 13:21
Witam

Gdzieś obiło mi się o uszy, że problem z kontami wp.pl nie ma nic wspólnego z joomlą lecz z samym serwisem WP, zatem najlepiej dołączyć informację na stronie rejestracji o tym, żeby goście wpisywali inne konta niż z WP.

magdaa
11-05-2007, 17:47
posiadam konto na wp.pl i bez problemu mogę się zarejestrować i aktywować konto (przychodzący link aktywacyjny w mailu) w serwisie Joomla, postawionym na serwerze webd.pl.

W moim przypadku jest to możliwe tylko i wyłącznie przy opcji Serwer pocztowy SMTP z zaznaczoną autoryzacją - (konta na webd.pl tego wymagają) i ustawienie hasła dla smtp - pobranego z konta pocztowego utworzonego na serwerze, na którym stoi joomla.

galganka
11-05-2007, 17:55
Jak napisałam już, gdzieś mi się obiło o uszy, jak również widziałam na kilku serwisach podobną informację. Nie posiadam konta na wp, więc nie testowałam funkcji php mail.
Myślę jednak, że coś w tym jest, gdyż stanowczo za często spotykałam się z tym przypadkiem.

magdaa
11-05-2007, 17:58
mowa o tym była nawet na tym forum. Jedno konto posiadam od wielu lat na wp.pl, następne celowo założyłam dzisiaj do testów - na wszystkie konta - natychmiastowo doszły linki aktywacyjne.

Rufles
03-02-2008, 20:09
Może mi ktoś powiedzieć jak to skonfigurować na stacji roboczej w domu bo chciałem wykonać testy przed instalacją na serwerze. U mnie nie są wysyłane emaile a próbowałem już przeróżnych ustawień. Wiem, że kiedyś mi działało ale wtedy jeszcze na krasnalu - obecnie mam xampp więc nie mam wogóle katalogu usr.
Mam następujące ustawienia (zakładam że moj adres email to "nazwa@gmail.com" a hasło to "passwd"):
POCZTA: sedmail (Funkcja PHP oraz SMTP próbowałem również)
EMAIL NADAWCY: nazwa@gmail.com
NAZWA NADAWCY: nie istotne
ŚCIEŻKA DO SENDMAIL: /Program Files (x86)/xampp/sendmail (próbowałem też )/xampp/sendmail , ) \xampp\sendmail itd.)
KONTO SMTP: nazwa
SMTP WYMAGA AUTORYZACJI?: TAK
HASŁO SMTP: passwd
HOST SMTP: smtp.gmail.com (próbowałem tez localhost)
Gdy sprawdzam stan komponentów w xampp to "Usługa SMTP" ma status aktywna.
W lokalizacji: C:\Program Files (x86)\xampp\sendmail są pliki "sendmail.exe" oraz "sendmail.ini"